Monument 14. Niebo w ogniu

Okładka książki Monument 14. Niebo w ogniu
Emmy Laybourne Wydawnictwo: Rebis Cykl: Monument 14 (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Oficjalne recenzje i

Dystopia, jakich wiele?

Link do recenzji

672 324 37

Jak na książce o temacie apokalipsy za dużo zbiegów okoliczności i szczęścia bohaterów, jest to aż wręcz nienaturalne. Mam wrażenie jakby ich problemy rozwiązywały się same.

O wiele ciekawsza niż pierwszy tom. W końcu sporo akcji! Naprawdę historia fajna choc niektórzy bohaterowie wkurzają. Jednak Koczy się tak że od razu musiałam sięgnąć po ostatni tom.

Lekka i szybka. Wciągająca jak poprzednia. Przeczytałam w kilka godzin.

Po pierwszej części, która zachwyciła mnie, przedstawieniem autonomii małej grupy, to druga część, w pewnym sensie podwaja to, gdyż mamy rozbicie, bo na zmianę narratorami są Dean i Alex.
Postać Astrid, wysuwa się, z cienia i ujawnia swoje ukryte cechy, których można się było po niej nie spodziewać. Chwilami była (przeraszam za określenie) zołzą, a czasem miłą, ukochaną...

Opinia dotyczy całej serii:

Monument 14. Wściekły wiatr
Cykl: Monument 14 (tom 3)

Monument 14. Niebo w ogniu
Cykl: Monument 14 (tom 2)

Monument 14. Odcięci od świata
Cykl: Monument 14 (tom 1)

Przez myśl mi nie przeszło, żę można z tragedii zrobić taką serię która łączy ze sobą dużo humoru a jednocześnie wszystko dzieje się podczas wielkiej apokalipsy.

Dramat -...

Według mnie najlepsza część z całej trylogii.

To jest mega #Sztos

Tragedia na skalę światową
Walka o przetrwanie
A w tym wszystkim jest jeszcze miejsce na poczucie humoru.

Coś tu nie gra ?!# - na pewno, ale o tym musisz przekonać się Sam.

Ukłony i oklaski dla twórcy.

Książka która wciąga już od pierwszych stron.

Poczucie humoru jest na tak wysokim poziomie, że czytając serię w trakcie podróży aż się śmiałem....

Naprawdę nie wiedziałam, jak potoczy się ciąg dalszy przygód dzieciaków z marketu, choć widziałam interesujące perspektywy. Gdy bracia rozdzielają się, również akcja zaczyna być relacjonowana dwutorowo. Z jednej strony mamy tych, którzy zostali w markecie i próbują zorganizować sobie życie w oczekiwaniu na ratunek. Z drugiej: przerażającą podróż przez to, co do tej pory...

Muszę przyznać, że ta cześć jest lepsza od poprzedniej. Dzieje się w niej zdecydowanie więcej niż w pierwszym tomie. Końcówka jest naprawdę ciekawa i wciągająca.

Książka mnie osobiście jakoś nie wciągnęła. Pomysł na fabułę bardzo ciekawy i czytało się lekko oraz fabuła była bardzo spójna. Może lepiej bym ja odebrał czytając wcześniej 1 tom, choć każda z części jest osobną "przygodą" jednak odwołuję się do wcześniejszych faktów.

• Chcę w prezencie
  • Z biblioteki