39 schodów

John Buchan Wydawnictwo: Code Red Tomasz Stachewicz kryminał, sensacja, thriller
39 steps
Marceli Szpak
Code Red Tomasz Stachewicz
39 steps
kryminał, sensacja, thriller
Marceli Szpak

Gdy w mieszkaniu Richarda Hannaya zostaje zamordowany jego sąsiad, on sam ucieka do Szkocji i próbuje rozwiązać tą makabryczną zagadkę.
Cóż, niepozorna ta książeczka i niepozorna treść. Przeczytałam, ale mało z jej treści zostało w mojej głowie.

Całkiem przyjemne czytadło. Wielka Brytania w przeddzień wybuchu wojny. Przypadkowy bohater wplątany w rozgrywkę wywiadów. Ścigany zmienia się w tropiciela. Good guys ogrywają bad guys. Kurtyna. A, przepraszam, przed kurtyną, a może tuż po niej, doskonałe posłowie Wojciecha Orlińskiego. Plus świetne tłumaczenie Marcelego Szpaka.

Książka pomimo oklepanego dość scenariusza i pewnej przewidywalności moim zdaniem była dość ciekawa. Jej chyba jedną z większych zalet jest to, że jest krótka. Bynajmniej, nie jest to obelga. Ta książka jest idealnie długa, tak, że czyta się ją płynnie, przyjemnie i kończy w odpowiednim momencie bez przeciągania. Ogólnie - polecam.

Co do nowelki mam mieszane uczucia. Ogólnie jest to przeciętna pozycja, jakich tysiące. Film sensacyjny klasy B ma podobną fabułę i tak samo niesamowite wątki, bohaterów idealnych na każdą sytuację. Główny bohater nie jest przekonujący, dla mnie jako czytelnika, za to w książce każdego do wszystkiego przekonuje. Dość banalnie to wypada. Książka nabiera trochę na plusie jak...

• E-book
  • 2014
  • 2018
  • Posiadam - e-booki
  • Kryminał
  • Akcja / Thriller / Kryminał

Dodaj cytat z książki 39 schodów