Megatrening 15-minutowy

sport
Aha!
2014-01-01
2014-01-01
kalistenika trening ciężar własnego ciała

Gdy trafiłam na „Megatrening…”, moja pierwsza myśl absolutnie skrytykowała taki pomysł na aktywność fizyczną. 15 minut wydało mi się tak absurdalnym czasem, że z góry przekreśliłam skuteczność przedstawianych w książce ćwiczeń. Jednak szybko zmieniłam zdanie gdy książka trafiła w moje ręce i przeczytałam argumentację autora popartą jego sportowym doświadczeniem.

Recenzja: http://mamao.pl/megatrening-15-minutowy-paolo-roberto/

Recenzja:...

Idealna książka dla osób chcących zacząć swoją przygodę z treningiem siłowym. Również idealna pozycja jeżeli nie mamy czasu przejść się na siłownię a chcemy szybko chociaż trochę poćwiczyć.

Bardzo ciekawe przykłady ćwiczeń dla zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Z 70% propozycji ćwiczeń powinien poradzić sobie każdy o przeciętnej kondycji. Z pompkami na rękach (nogi oparte o ścianę),czy z tzw. pompkami supermana już niekoniecznie.
Ogólnie fajny opis ćwiczeń z których każdy sobie coś wybierze. Oczywiście chwytliwy tytuł to nie sposób na zrzucenie worka tłuszczu, ale na utrzymanie kondycji na akceptowalnym poziomie. Sam autor przyznaje, że oprócz krótkich sesji ćwiczeń warto dodać na przykład jogging i regularne, zdrowe odżywianie i dopiero całość potraktować jako kompleksowy sposób na zdrową sylwetkę. Nikt poświęcając tylko 15 minut dziennie na aktywność fizyczną nie zbuduje sportowej sylwetki, ale to dobry początek.

Duże zdjęcia, sugestywne opisy, wersje ćwiczeń uproszczone/z utrudnieniami... Książkę polecę jako kompendium wiedzy na temat ciekawych ćwiczeń dla urozmaicenia treningu oraz jako bazę do ułożenia sobie całkiem nowego treningu (bez sprzętu z siłowni!).

• Sport
  • / papier /