Wstęp do teorii tłumaczenia

Olgierd Wojtasiewicz Wydawnictwo: Translegis językoznawstwo, nauka o literaturze
Translegis
translatoryka językoznawstwo
językoznawstwo, nauka o literaturze
translatoryka językoznawstwo

Okładka książki Religie Azji Afryki Ameryki Australii i Oceanii. Zarys dziejów. Stanisław Kałużyński, Józef Keller, Wiesław Kotański, Rajmund Ohly, Włodzimierz Szafrański, Eugeniusz Słuszkiewicz, Olgierd Wojtasiewicz, Stefan Śliwa, Tadeusz Żbikowski
6,6
Religie Azji A... Stanisław Kałużyńsk...
Okładka książki Pewnej nocy. Nowele chińskie z lat 1911-1953 Witold Jabłoński, Olgierd Wojtasiewicz, praca zbiorowa, Tadeusz Żbikowski
0,0
Pewnej nocy. N... Witold Jabłoński,&n...

Książka w przyjemny sposób objaśniająca zawiłości w przekładaniu prozy, poezji i bardziej technicznych komunikatów. Czasami brakowało mi w niej lapidarności i ogólnej zwięzłości w opisie różnych zabiegów w przekładzie. Jeżeli ktoś przepada za dyskursowym językiem to książka i jej forma spodoba się jeszcze bardziej.

• Studia
  • O języku i przekładzie
  • Ebuk
  • Tłumaczenia
  • Filologia rosyjska UG
  • 2013
  • Lit. polska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wstęp do teorii tłumaczenia