Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.10 zł

Dawca Przysięgi. Część 1

Nominacja w plebiscycie 2017
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 3.1) fantastyka, fantasy, science fiction
Oathbringer
Anna Studniarek-Więch
Mag
fantasy literatura amerykańska magia pojedynek walka o przetrwanie walka o władzę wojna zabójca
Oathbringer
Archiwum Burzowego Światła (tom 3.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Studniarek-Więch
Inne

Już w poprzednich tomach retrospekcje były dość nudne, ale tutaj to już przesada. Nie pamiętam kiedy ostatni raz przerzucałem strony tylko zerkając na tekst, ale w tej książce robiłem to na każdej retrospekcji. Reszta trzyma poziom.

Moja ulubiona seria z tomu na tom jest coraz lepsza

Dlaczego Świetliści zdradzili ludzkość? Kto odpowiada za Spustoszenie? Dalinar szuka odpowiedzi na te i inne pytania. Próbuje zawiązać koalicję przeciwko Pustkowcom i odbudowuje Zakony Świetlistych. Kilku z nich już poznaliśmy, ale czy to wszyscy? Każdy ma swoją wizję i realizuje ją na własny sposób. Kaladin, Shanan, a nawet Jasnah mają drugie oblicza, szukają rozwiązań,...

2080

Parafrazując klasyka 'czytałam, ale się nie cieszyłam'. Sam fakt, że poprzednie części czytałam maksymalnie przez tydzień, a tę męczyłam ponad półtora miesiąca o czymś świadczy. Zapewne to kwestia tego, że akcji tu tyle co na grzybobraniu i nie ma za bardzo się czym ekscytować, ale w takim razie po co dzielić to było na dwie części? Żeby więcej zarobić? Szanujmy się.... Mam...

Ta część trochę przytłacza wzrastającą liczbą nowych postaci... Pojawiają się retrospekcje, które wypełniają obraz głównych postaci, szczególnie czarnego ciernia. Czytając tą część zostajemy wprowadzenie, przygotowywani do zdarzeń, akcji jaka ma nastąpić w kolejnej książce- przynajmniej z taką nadzieją po nią sięgam. Książka ogólnie dobra, opisy trzymają poziom ale jak dla...

Tempo nieźle zwolniło, praktycznie nic w pierwszej część tomu trzeciego się jak dla mnie nie wydarzyło. Pewnie to wina dzielenia tomu i jak przeczyta drugą część to sumaryczna ocena będzie wyższa. Na chwilę obecną jedynie ostatnia wizja Dalinara ma moim zdaniem jakiekolwiek znaczenie, jeśli chodzi o fabułę. Za wiele nie ma więcej do opisywania.
Jeśli chodzi o rozwój/regres...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nadal czytałem z dużym zainteresowaniem, ale miałem wrażenie jakby była pisana troszeczkę zbyt chaotycznie. Mimo wszystko kolejny tom już w kolejce.

Trzyma poziom. Jak kogoś wciągnie Sanderson w swój świat to czyta się z przyjemnością.

W tej części rozbudowane i pogłębiane jest wiele wątków co nadaje historii i całemu światu przedstawionemu w serii wiarygodności i mocno trzeba czytelnika za jego ciekawość ;) Ta część tak naprawdę buduje scenę i przygotowuje postaci pod względem ich rozwoju na wydarzenia opisane w drugiej części Dawcy Przysięgi.

Nie wystawiam oceny, ponieważ nie dałem rady doczytać do końca. Jedna, wielka nuda, retrospekcje, które nic nie wnoszą, płytkie dialogi Shallan z Adolinem. Fabuła wlecze się niemiłosiernie, autorowi chyba skończyły się pomysły, jak ogarnąć te wszystkie wątki. Z recenzji wiem, że druga część III tomu jest na podobnym poziomie, więc na tym kończę moją przygodę z ABŚ.
Po...

4 531