Dawca Przysięgi. Część 1

Nominacja w plebiscycie 2017
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Mag Cykl: Archiwum Burzowego Światła (tom 3.1) fantastyka, fantasy, science fiction
Oathbringer
Anna Studniarek-Więch
Mag
fantasy literatura amerykańska magia pojedynek walka o przetrwanie walka o władzę wojna zabójca
Oathbringer
Archiwum Burzowego Światła (tom 3.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Studniarek-Więch
Inne

Co to w ogóle jest? Po dwóch świetnych częściach ta jest.... Słaba - delikatnie rzecz ujmując. Tak, z niecierpliwością czekałem tyle czasu aby się dowiedzieć dlaczego świetlista posiadająca nadnaturalne zdolności wciąż przechodzi comiesięczne dolegliwości.... Panie Sanderson - poważnie?! Ta część jest cała wypełniona takim bezsensownym laniem wody, a rzeczowych, ciekawych...

Hmm muszę przyznać, że na ponad pół roku odstawiłam świat książek, z powodu nudnej końcówki (ok. 80% przeczytanej książki). Brak czasu spowodował, że nie czułam potrzeby powrotu. Jestem ciekawa co u moich ulubionych dwóch bohaterów i spróbuję przeczytać kolejny tom, ale boje się powtórki 🙊

Przeczytałem wiele opinii na temat tej książki i zauważyłem, że sporo osób zarzuca jej nudę. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Uważam, że książka fantastycznie rozwija bohaterów "w tle". Dopowiedzianych jest sporo historii, które wcześniej mnie bardzo zastanawiały.
Dodam, że warto ją przeczytać dla samego dialogu dwóch osób (nie będę rzucał imion, bo może być to spoiler...

Najwyraźniej czytałam książkę wcześniej, ale o tym zapomniałam, Zaczęłam od nowa i w sumie nie pamiętam o co chodziło.

Na półkach: , , , , , , ,

Niestety spory zawód. Dwie pierwsze części pochłonęłam jednym tchem, tę męczyłam nieznośnie. Wydaje mi się, że na tym zakończę przygodę ze światem stworzonym przez Sandersona.

Niestety książka miejscami wieje nudą i jest monotonna. Chyba najgorsza książka z cyklu Archiwum Burzowego Światła. Odkładałem książkę 2 razy na półkę aż w końcu zabrałem się do jej dokończenia. Końcówka jest zapowiedzią ciekawszej akcji w kolejnej części. Zabieram się do czytania:)

Bałem się, że z racji, że to tylko połowa 3 części będzie to nudnawy wstęp, na szczęście fabułą jest bardzo ciekawa, pojawiają się nowe wątki, sekrety, problemy, wszystko szybko się rozkręca. Jednak największą radość daje ponowne spotkanie z lubianymi bohaterami, z którymi czytelnik zdążył się zżyć i śledzenie ich losów. Sanderson wciąż trzyma mistrzowski poziom, urzeka...

Wywołujący emocje bohaterowie. Rewelacyjnie połączone wątki. Interesująca, inna powieść. Może w pierwszym tomie autor trochę przynudza, ale Sanderson lubi szczegóły :). Później akcja nabiera tempa, a czytelnik wypieków. Polecam, czekam z niecierpliwością na kolejny.

Znaczny spadek formy Pana Sandersona, spowolnienie akcji czasami nas usypia.

Ta część jest po prostu nudna. Męczę się z nią już wiele tygodni. Jedyny pożytek - szybko usypia.

Dyskusje

3 633