Uwaga! To może być miłość

Pascal
literatura piękna
Arkadiusz Belczyk

Było.... Śmiesznie :)
Lekka, śmieszna, idealna na urlop.

To druga książka tej autorki, którą przeczytałam i choć nadal czyta się mega przyjemnie to czegoś mi brakuje w tej pozycji. Sama historii jest wciągająca, ciekawa i pełna humoru, jednak czytając pierwsze 170 stron miałam poczucie, że nic się nie dzieje. Akcja rozkręca się bardzo powoli, ale kiedy już się rozkręci to czyta się szybciutko i przyjemnie.

Anna w szkole średniej doznała upokorzenia ze strony Jamesa. Po latach przychodzi im razem pracować. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że James, nie poznaje Anny, która z brzydkiego kaczątka, stała się piękną, atrakcyjną kobietą. Czy ukryty żal, nie stanie na drodze rodzącej się sympatii?

,,Wszyscy się przecież boimy najróżniejszych rzeczy, które nas nie...

Zazwyczaj, kiedy potrzebuję odskoczni od codzienności, by zapomnieć o realnej sobie, sięgam po książkę, dlatego wzięłam do rąk "Uwaga! To może być miłość." Mhairi McFarlane.
Zważywszy, że przeważnie mam pozaczynanych parę pozycji książkowych, ten wybór okazał się całkiem spontaniczną decyzją. I tak dzięki książce uśmiechnęłam się, bo poznani bohaterowie, wpisali się w mój...

Bardzo mi się podobało! Historia bardzo ciekawa, potwierdzająca, że "od nienawiści do miłości jeden krok". Bałam się, że temat będzie potraktowany zbyt cukierkowo, ale wcale tak nie było. To był jeden z głównych atutów książki - bardzo dokładne przedstawienie wewnętrznych rozterek i uczuć bohaterów.

W życiu tak mi się książka nie ciągnęła! Beznadzieja!

Główna bohaterka - Aureliana całe lata zmaga się ze wstydem, brakiem akceptacji i niską samooceną z powodu przeżyć w szkole. Mało brakowało, a popełniłaby samobójstwo przez tych, którzy gnębili ją w szkole i wciąż wyśmiewali z powodu wyglądu. Teraz Ci sami chłopcy pojawiają się w jej życiu, ale nie rozpoznają w niej swojej "szkolnej ofiary". Anna również nie czuje potrzeby...

Bardzo dobra książka!
Polecam! :-)

Polecam !

Nigdy nie byłam przekonana do książek w trzeciej osobie, ale po tej książce uważam się jest fajnie.

Dyskusje

• 2014