Mayday

Nelson DeMille Wydawnictwo: Buchmann Seria: Fabryka Sensacji kryminał, sensacja, thriller
2011-01-01
2011-01-01
Janusz Szczepański
Fabryka Sensacji
katastrofa lotnictwo spisek

Świetna powieść katastroficzna, której opis na LC jest na tyle wyczerpujący, że na temat treści nie mam nic do dodania. Może tylko to, że cała fabuła rozgrywa się w czasie zaledwie kilku godzin, a więc mniej więcej takiego czasu, jaki jest potrzebny do przeczytania książki.
Formuła powieści katastroficznej z góry narzuca ogólny schemat – katastrofa o niewyobrażalnych...

Tak naprawdę autorów jest dwóch. Jest to też uwspółcześniona wersja pierwszego wydania, którą z pewnością też już można poprawić o najnowsze rozwiązania techniczne. Nie zmienia to głównego wątku w fabule ani nie wpływa zbytnio na charakterystykę postaci. Powieść czyta się dość płynnie, chociaż u mnie nastąpiła długa przerwa w lekturze, łatwo pozostałam na odpowiednim...

Gdy kilkanaście kilometrów nad ziemią uszkodzeniu ulega samolot pasażerski, jedyną właściwą, zgodną z ludzkim sumieniem, reakcją wydaje się być niezwłoczna chęć niesienia pomocy pasażerom i załodze - dopóki istnieje choć cień szansy na to, że samolot uda się sprowadzić na ziemię. Jednak nie wszystkim bohaterom powieści DeMillea taka reakcja wydaje się być...

Naprawdę świetna książka trzymająca w napięciu od początku do samego końca. Trzy wątki bardzo zgrabnie zostały splecione w jedną całość. Nie ma żadnych dłużyzn i z wielkim zainteresowaniem czeka się, co będzie dalej.

Dość nietypowy temat na powieść. Książka trzyma w napięciu, a zwłaszcza końcówka jest bardzo emocjonująca. Polecam !

Wstrząsająca książka. Wola życia jednak jest najsilniejsza. Już nigdy moje podróże samolotowe nie będą takie same. Zdecydowanie warto przeczytać.

REWELACJA! Świetnie napisana i trzymająca w napięciu. Trochę odbiegająca od pozostałych książek DeMilla, bo zabrakło ciętych dowcipów a i tematyka z pogranicza kosmosu a dokładniej ze "stratosfery", ale to tylko pokazuje wszechstronność autora.

Niewiele książek potrafi tak trzymać w napięciu - nie można się oderwać. Super

Książka rewelacyjna. Trzyma w napięciu od początku do końca, a historia jest w dodatku prawdopodobna.

Bardzo dobra ksiazka. Typowo katastroficzna. Jednakże nie przypomina ksiązek Demilla. Brakuje w niej humoru, który towarzyszył nam w poprzednich pozycjach tego autora. Dosyc dużo specjalistycznej terminlogii, jednk nie jest az tak mocno męczaca jak sądziłam na początku. Ogólnie rzecz biorąc trzyma poziom. Warta przeczytania.

• Nelson DeMille
  • Czekają na swoją kolej
  • Sensacja
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Nie czytałam i nie zacznę
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Mayday