Omega Mine

Okładka książki Omega Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Okładka książki Omega Mine
Aline HunterJ.A. Saare Wydawnictwo: Ellora's Cave Cykl: Alpha and Omega (tom 1) fantasy, science fiction
Alpha and Omega (tom 1)
Omega Mine
Ellora's Cave
2010-05-15
2010-05-15
1419934821

Okładka książki Alpha Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Alpha Mine Aline Hunter, J.A. ...
Okładka książki Vampire Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Vampire Mine Aline Hunter, J.A. ...
Okładka książki Enemy Mine Aline Hunter, J.A. Saare
Enemy Mine Aline Hunter, J.A. ...

2050

Na półkach: , , , , , ,

Omega Mine przykuła uwagę i zafascynowała od pierwszej do ostatniej strony. Aline Hunter stworzyła szorstki paranormalny świat z solidną i intrygującą fabułą, bogato rozwiniętymi postaciami oraz wyraźnie erotyczną i kuszącą historią miłosną.
Właściwie to, co najbardziej podobało mi się w tej książce, to sposób, w jaki autorka konstruowała relacje między Diskantem, a Avą. Fajne było przeczytać o parze, która przez całą książkę nie walczyła ze swoimi uczuciami lub połączeniem. Niemal od samego początku przyjęli te uczucia i więzi i pracowali razem jako zespół.
Świat paranormalny - nie mam zbyt dużej wiedzy na temat mitycznych stworzeń (zmiennokształtnych, wampirów, czarownic, magów itp.) i ich folkloru - był pełen dobrze rozwiniętych, wciągających, a czasami szalejących postaci drugoplanowych. Złożona, mroczna, pełna akcji i nieco brutalna fabuła była fascynująca i utrudniała mi odłożenie książki.

Autorka ładnie podsumowała historię Diskanta i Avy, dając czytelnikowi ich szczęśliwe zakończenie, jednocześnie rozwijając wątek tej historii z drugoplanowymi postaciami ,aby zachęcić czytelnika do dowiedzenia się, co będzie dalej.

Świetny pomysł na książke dzięki czemu naprawdę dobrze mi się ją czytało. Opisy akcji, przemyślenia bohaterów i przedstawienie innych postaci (poza głównymi) bardzo fajnie napisane. Pierwszy raz spotkałam się z takim ciekawym kilku stopniowym procesem parowania wśród zmiennych i to uznaję za plus.Zatem ktoś mógłby się zdziwić moją oceną, ponieważ jest tylko dobra. Niestety jak dla mnie w tej książce było zdecydowanie za dużo seksu, byłam zmęczona czytaniem w kółko tego samego. Seks dobry na wszystko, boli mnie noga czas na seks, zabili kogoś to czas na seks. To bardzo męczyło i zdecydowanie obniżało pozytywny odbiór książki.

Muszę poinformować, że przeczytałam;) Nie było tak źle jak myślałam. Mamy zmiennokształtnego i ludzką kobietę (czy może być jakaś inna?). Sex/zwierzęcy sex. Jeszcze więcej sexu i pokazywanie dominacji. Jak już przez to przebrnęłam okazało się że jest: intryga, tajemnica i dużo bardzo ciekawych postaci. Książka zamyka niektóre wątki pozostawiając dużo otwartych. Spokojnie - zostałam w stanie lekkiego nie dosytu a nie frustracji. Polecam.

A więc spodziewajcie się dużo hmm... pieprzenia- dosłownie i w przenośni (to słowo wgl przejdzie tu? o.o ). Bohaterka to idiotka (God troszkę ostro),dla której jeden dzień znajomości z mężczyzną wystarczy by zaznajomić go ze swoim łóżkiem (oceniam tak bardzo...). Omega- neandertalczyk jakich mało, chociaż w tego typu książkach- jakich wielu, widzi swoją partnerkę chyba jedynie jako plastikową lalę przeznaczoną do wiadomych celów. Gdzieś tam uczucia się plątają. Fabuła też. Przemykają niemal niezauważone w natłoku obrazów typu "Oh, mocniej. Tak! Jeszcze!".
Czytacie na własną odpowiedzialność.

Po co ja w ogóle czytam taki shit?

Całkiem niezła książka jak na tego typu literaturę. Jest świat paranormalnych, romans, seks, tajemnice, zwroty akcji. Ciekawie zapowiadają się kolejne części, z pewnością po nie sięgnę.

• Paranormal Romance
  • Paranormal romance