Prawa zwierząt. Bardzo krótkie wprowadzenie

David DeGrazia Wydawnictwo: Nomos Seria: Bardzo krótkie wprowadzenia popularnonaukowa
Animal rights
Paulina Polak
Nomos
zwierzęta etologia prawa zwierząt szowinizm gatunkowy etyka moralność psychologia zoologia
Animal rights
popularnonaukowa
Paulina Polak
Bardzo krótkie wprowadzenia

Ze względu na długość książeczki (niewiele ponad 160 stron) większość wątków (takie jak hodowla przemysłowa, jedzenie mięsa, trzymanie zwierząt w domach i ogrodach zoologicznych, a także doświadczenia na zwierzętach) została przedstawiona dość pobieżnie, aczkolwiek wg samego autora jest to tylko krótkie wprowadzenie w temat i zaproszenie do dalszego zgłębiania go....

Na półkach: , , , , ,

Jako miłośniczka przyrody, w dość niewielki sposób zaangażowana w działalność na rzecz praw zwierząt z chęcią przeczytałam tę filozoficzno- etyczną rozprawkę. Dzięki wiedzy wyniesionej ze studiów, między innymi w dziedzinie bioetyki, nie jestem zupełną ignorantką w temacie, dlatego myślę, że mogę ocenić słuszność i wagę argumentów wytoczonych przez autora.

David...

Na półkach: , , , ,

Całkiem przystępne wprowadzenie do tematyki praw zwierząt, choć jak sugeruje sam tytuł nie jest to opracowanie szczegółowe, a jedynie wstęp ułatwiający przejście do dalszych rozważań i zagadnień.

• Zwierzęta
  • Filozofia