Infekcja

Manitou (tom 6)
horror
Piotr Kuś
infekcja masterton walka zagrożenie apokalipsa

Graham Masterton...cóż ,jego horrory są bardzo proste i raczej nie podszyte żadną warstwą psychologiczną. Jednak mam pewien sentyment do tego autora. Gdy mam ochotę na "szybki numerek" sięgam po Mastertona. Infekcja wpisuje się w ten schemat.

Dałbym więcej gwiazdek, w końcu to jeden z moich ulubionych autorów. Jednakże ta książka trochę się wlecze, można byłoby wyciąć trochę materiału, nic nie wnoszących opisów i jakość znacznie by się poprawiła. Powieść nie jest zła, dzieją się różne przerażające akcje, ale jest ich od biedy, dopiero pod koniec zaczyna się dziać, co u Mastertona jest dziwne, bowiem przyzwyczaił...

Strasznie długo czytałam tę część cyklu o Manitou, bo po prostu w ogóle mnie ona nie wciągnęła. Nie zdołałam się również przestraszyć. Trochę mnie to zdziwiło, bo pamiętam, że kiedyś Masterton był jednym z autorów po których sięgałam w ciemno jeżeli chodzi o horror.

Dokonało się. Opadła kurtyna, światła na nowo zapłonęły blaskiem nie pozostawiając złudzeń, że to już koniec tej historii. Z jednej strony, nie mogłem doczekać się finału. Z drugiej zaś, miałem świadomość ile aktów przede mną, więc dbałem, by ten czas trwał jak najdłużej. I tak minął rok z małym haczykiem odkąd zanurzyłem nos w pierwszej części cyklu.

„Infekcja” nieco...

Niespodziewany powrót Harry’ego Erskine’a, bohatera kilku poprzednich utworów, znanego nam jako przeciwnika groźnego szamana Misquamacusa, choć nie tylko.
Tym razem jego przeciwnikiem nie będzie sam Misquamacus, ale ktoś blisko z nim związany. Kto dodatkowo znalazł niespodziewanego sprzymierzeńca z Europy… Na szczęście, Harry też ma sprzymierzeńca, tylko jeszcze o tym nie...

Cudownie wstrętne i apetycznie obrzydliwe, jak to u Mastertona. Tematyka na czasie. Książka w sumie podobna do pozostałych tego autora, ale równie wciągająca.

Mam ambiwalentne uczucia po przeczytaniu... Czytało się dosyć miło, ale były rzeczy zdecydowanie irytujące. Książka dosyć gruba - nie mam nic przeciwko - tylko że około dwie trzecie (a może nawet i trzy czwarte!) się troszkę ciągnie powoli, a ostatnia część mija wręcz za szybko, ostatnie z 50 stron - chciałam by się nie kończyło! Nie powiem że było wybitne, oj nie, ale w...

Książka od samego początku trzyma w napięciu. Nie ma nudnych wątków i opisów. Im głębiej w las tym lepiej, Zakończenie trochę proste, ale jak dla mnie satysfakcjonujące.

Generalnie kocham twórczość Mastertona, książka trzyma w napięciu, jest zaskakująca i ciekawa. Jak zwykle mistrz horroru genialnie buduje napięcie. Obecnie trochę na czasie bo dotyczy "zarazy" ogarniającej cały świat. Na pewno nie wrócę do tej książki kolejny raz ale uważam że jest warta przeczytania.

Pierwsze powieści z cyklu Manitu były pisane językiem topornym,ale dało sieje czytać. Ta jest już odcinaniem kuponów. Książka słabo napisana,niejako na siłę, aby zakończyć cykl.Jako,że Graham to mój ulubiony pisarz z czasów dzieciństwa, dostaje mocną 6.

Dyskusje

• Horror