Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.41 zł

Ostatnie dziecko lasu

Richard Louv Wydawnictwo: Mamania Seria: Non-fiction/Reportaże poradniki dla rodziców
Last child in the woods

Oficjalne recenzje i

Wisząc na cyfrowym trzepaku

Link do recenzji

Książka bardzo ważna dla:
- każdego rodzica, który chce mądrze - bo w świadomym kontakcie z przyrodą wychować swoje dzieci
- każdego nauczyciela, szczególnie biologii, aby zaplanował ogródek przyszkolny oraz zmienił program nauczania tak, aby pełniej czerpać z okolicznej przyrody
- każdego urzędnika odpowiedzialnego za kreowanie przestrzeni miejskiej, aby zaplanował więcej...

Chyba ten cytat zachęci każdego do jej przeczytania: "Żadne dziecko nie będzie w stanie naprawdę poznać ani docenić przyrody, jeśli świat naturalny będzie oglądało tylko przez szybę albo na ekranie. ". Przy okazji dodam, że polecają ją również na łamach książki o Bushcrafcie weekedowym.

"Ostatnie dziecko lasu" to książka, którą powinien przeczytać nie tylko rodzic zainteresowany rozbudzeniem u dziecka przyrodniczej świadomości, ale i ten, do kogo nie do końca przemawiają argumenty za propagowaniem dzikiego dzieciństwa, czy ogólnie pojętą ochroną środowiska. Przed lekturą należy jednak się nastawić, że nie jest to czysto poradnikowa publikacja, a raczej...

Książka podejmuje ważny temat, niestety faktycznie momentami pisana zbyt rozwlekle. Myślałam, że to będzie bardziej poradnik, niż praca naukowa. Jeśli chodzi o treść, konkrety.

Całkiem dobra książka o tym, jak zmieniło się nasze społeczeństwo na przestrzeni lat i jego stosunek do przyrody. W jaki sposób współczesne dzieci odkrywają świat i czy w ogóle sa w stanie go odkrywać, gdy kolejne tereny zielone wycina się na budowę supermarketów, lub gdy na terenie parków i zieleńców praktycznie nie wolno się dzieciom bawić (bo niszczą zieleń itp).
Autor...

Dużo przydatnej wiedzy, odniesienia do artykułów naukowych. Niestety książka napisana jest w nudny sposób, autor się powtarza, pisze po kilka razy to samo. Zdecydowanie mogłaby być krótsza, bez straty treści.

Albo gdy masz pomysł na dobry artykuł, ale wiesz, że na książce zarobisz znacznie więcej

Jeśli jeszcze nie chodzisz do lasu, jeśli więcej spędzasz czasu przy monitorze niż w kontakcie z naturą uważaj... ta książka zmieni Cię na zawsze.
Nie chodzi tylko o opisany w niej Zespół Deficytu Natury, ale sposób patrzenia na rzeczywistość. Dostrzeżesz więcej, zauważysz i poczujesz, że otacza Cię tak wiele urządzeń, udogodnień, a kiedyś było inaczej. Wspomnisz...

2066

Bardzo ciekawa książka. Otwiera oczy na problem niedostatku natury w naszym życiu i podaje konkretne przykłady działań, by sobie z tym poradzić. Zarówno na skale mikro jak i makro.

Idea słuszna, ale książka napisana w bardzo rozwlekły, nudny sposób!

• Dziecko
  • Chcę w prezencie
  • 2021

Richard Louv Ostatnie dziecko lasu. Jak ocalić nasze dzieci przed zespołem deficytu natury Zobacz więcej