Ostatnie dziecko lasu

Richard Louv Wydawnictwo: Mamania Seria: Non-fiction/Reportaże poradniki dla rodziców
Last child in the woods
Richard Louv dziecko las zespół deficytu natury psychologia ekologia przyroda

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wisząc na cyfrowym trzepaku

16 Link do recenzji

Całkiem dobra książka o tym, jak zmieniło się nasze społeczeństwo na przestrzeni lat i jego stosunek do przyrody. W jaki sposób współczesne dzieci odkrywają świat i czy w ogóle sa w stanie go odkrywać, gdy kolejne tereny zielone wycina się na budowę supermarketów, lub gdy na terenie parków i zieleńców praktycznie nie wolno się dzieciom bawić (bo niszczą zieleń itp).
Autor...

Dużo przydatnej wiedzy, odniesienia do artykułów naukowych. Niestety książka napisana jest w nudny sposób, autor się powtarza, pisze po kilka razy to samo. Zdecydowanie mogłaby być krótsza, bez straty treści.

Albo gdy masz pomysł na dobry artykuł, ale wiesz, że na książce zarobisz znacznie więcej

Jeśli jeszcze nie chodzisz do lasu, jeśli więcej spędzasz czasu przy monitorze niż w kontakcie z naturą uważaj... ta książka zmieni Cię na zawsze.
Nie chodzi tylko o opisany w niej Zespół Deficytu Natury, ale sposób patrzenia na rzeczywistość. Dostrzeżesz więcej, zauważysz i poczujesz, że otacza Cię tak wiele urządzeń, udogodnień, a kiedyś było inaczej. Wspomnisz...

2038

Bardzo ciekawa książka. Otwiera oczy na problem niedostatku natury w naszym życiu i podaje konkretne przykłady działań, by sobie z tym poradzić. Zarówno na skale mikro jak i makro.

Idea słuszna, ale książka napisana w bardzo rozwlekły, nudny sposób!

To jest temat, który jest dla mnie bardzo ważny.

Z mojego punktu widzenia spostrzeżenia autora i jego wnioski są trafne i aktualne. Żyjemy w czasach, gdzie wielu z nas zapomina, co to jest łąka, las, rzeka... miejsce naturalne, dzikie... Wychowujemy dzieci, nakazujemy, zakazujemy, ograniczamy, nie dajemy wolności, możliwości obcowania z naturą. Boimy się o ich...

Miałam wrażenie że przez 370 stron czytam w kółko o tym samym. Może dla amerykańskich czytelników bardziej bliska niż dla Polskich . fajnie byłoby przeczytać podobną książkę napisaną na naszym podwórku.

Niecierpliwie czekałam na przesyłkę tej książki z USA. Kiedy już przyszła, leżała w kolejce do przeczytania jako jedna z pierwszych. Spieszyłam się z przeczytaniem poprzedniej aby tę zacząć czym prędzej.

Trochę się rozczarowałam.

Uważam, że książka ma dwie wady, chociaż dla niektórych mogą to być zalety.

1. Ma masę przytoczonych faktów, badań itp. W pewnym momencie...

Książka z pewnością wartościowa, ale nie przebrnęłam przez nią. A szkoda, bo treści są super. Szkoda tylko, że rozwleczone na wielkie tomisko, zamiast 150 zwięzłych stron w punktach i faktach. bardzo nie lubię lania wody i rozwlekania w książkach poradniko-naukowych.

• Dziecko
  • Chcę w prezencie
  • Do kupienia
  • 2017

Dodaj cytat z książki Ostatnie dziecko lasu