Jedna bogata, druga biedna

Okładka książki Jedna bogata, druga biedna Lesley Lokko
Okładka książki Jedna bogata, druga biedna
Lesley Lokko Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
Rich girl, poor girl
Świat Książki
2014-03-18
2014-03-18

Ciekawa, wciągająca opowieść o przyjaźni. Nie zachwycił mnie ostatni rozdział i tytuł też nieciekawy.

Infantylna okładka i tytuł a historia całkiem poważna i trudna. Kopalnia krwawych diamentów w Sierra Leone i powiązane z nią dramatyczne losy trójki przyjaciółek. Splątanie historii ich rodzin rzutuje na życie wielu ludzi i zmienia lokalną politykę.

Nie spodziewałam się, że powieść tam mnie pochłonie. Jest bardzo długa, ale czyta się jednym tchem. Historia jest przeciekawa, od razu polubiłam główne bohaterki i z zapartym tchem śledziłam ich losy. Wątki przeplatają się między sobą w niespodziewanych momentach, całość jest zgrabna i wyważona, opisy nie męczą, dialogi są chwytliwe, po prostu wszystko gra. Powieść przypomina mi trochę prozę J.K. Rowling, jest bardzo przemyślana, a przez to tak dobra. Chce więcej takich książek! Na pewno zapoznam się lepiej z twórczością autorki.

Fajna na wakacje, do zapomnienia jednak.

Fajna na wakacje, do zapomnienia jednak.

Przyjemna do czytania książka. Sporo się w niej dzieje....
Losy trzech przyjaciółek, trochę poplątane , bardzo ciekawie opisane.
Nie brakuje również intryg, przestępstw..., wszystko to tworzy intrygującą fabułę.

Przyjemna do czytania książka. Sporo się w niej dzieje....
Losy trzech przyjaciółek, trochę poplątane , bardzo ciekawie opisane.

Lekka, przyjemna. Fajne losy życia trójki przyjaciółek. Chociaż na końcu troszkę się urywa.

1977

Caryn, Nikola i Tory, trzy dziewczyny z zupełnie innych światów, każda ma swoje problemy i tajemnice. Młode dziewczyny, a w zasadzie wciąż dziewczynki spotykają się w prestiżowym liceum. Towarzyszymy im przez ponad dekadę. Obserwujemy jak dorastają,zmieniają się, podejmują odważne decyzje, zakochują się. Czyli jak stają się kobietami.
Ich głęboka i wieloletnia przyjaźń staje pod znakiem zapytania gdy w ich życiu pojawia się tajemnicza Estelle....
Lekka, ale nie płytka. Czyta się jednym tchem.

Ich głęboka i wieloletnia przyjaźń...

Książka o przyjaźni i pseudoprzyjaźni....Warto przeczytać. Dobrze się czyta.

Książka o przyjaźni i pseudoprzyjaźni....Warto przeczytać. Dobrze się czyta.

Opowieść o przyjaźni i miłości,a także o tym jaki wpływ mają na nie pieniądze. Ciekawa i wciągająca, lekka i przyjemna lektura dla pań. Może i bez morału, bez przesłania ale na pewno warta przeczytania. Polecam!

Nie przepadam za książkami wielowątkowymi. Szczerze mówiąc mam trudność z zapamiętaniem imion, koligacji itd.
I ta książka taka jest. Sposób narracji trochę męczy, bo co chwilę się zmienia. I kiedy już się wczuwam w sytuację jednej z bohaterek, bach- nie wiadomo kiedy, świat widziany jest oczami innej. Czy to jeszcze ta czy już następna?
Doczytałam do końca bo jednak chciałam dowiedzieć się jaki był finał historii.

Doczytałam do końca bo jednak...

• 2011
  • 2015