Planeta dobrych myśli dla dzieci od lat 7 do 100

Okładka książki Planeta dobrych myśli dla dzieci od lat 7 do 100 Beata Pawlikowska
Okładka książki Planeta dobrych myśli dla dzieci od lat 7 do 100
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska poradniki
poradniki
Burda Publishing Polska
2014-05-21
2014-05-21
pozytywne myślenie poradnik beata pawlikowska

Planeta dobrych myśli.
Cóż by tu opisać powiem wam tak książka motywacyjna,jak też większość książek Beaty Pawlikowskiej, ta dziewczyna potrafi podnieść na duchu. W książce nie ma tylko motywacji jest też sposób na szczęśliwe i zdrowe życie.Uwielbiam jej książki ale ta w szczególności skradła moje serce. Jest naprawdę świetna.Z pewnością jeszcze do niej wrócę nie raz nie dwa nie trzy razy! Gdy ci smutno gdy ci źle Planetę Dobrych Myśli przeczytaj proszę Cię! Pozdrawiam i Dziękuję!

Planeta dobrych myśli.

Czasem czytam książki, których sam nie wybrałem a zostałem nimi obdarowany. Tak było w tym przypadku. Sam nigdy nie kupiłbym książki, która zawiera więcej rysunków niż treści... na którą tak naprawdę składają się porady jak żyć, myśleć, jeść... aby nasze życie było szczęśliwe, pozytywne. Wiele z tych rad słyszałem w życiu wiele razy, więc nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia. Niektóre sprawiają, że człowiek chwilę się zastanowi jak dany aspekt wygląda w jego życiu. Przez niewielką zawartość tekstową książkę czyta się bardzo szybko. Pisana jest stylem Beaty Pawlikowskiej... czytając niemal cały czas miałem ją przed oczami ;-) Myślę, że książka powinna być skierowana raczej do nastolatków w okresie dojrzewania aniżeli do dzieci w wieku 7-100 lat. Małe dzieci niewiele zrozumieją, a starsi już nie wiele zmienią a sami już poznali większość z tych prawd.

Opinia dokładnie taka sama jak nt pozycji o podobnym tytule: Zakładam i oceniam tę książkę jako szczere i uczciwe myśli pani Beaty, a nie szybki sposób na zysk z naiwniaków. Jest świetna! Tak proste to i szczere. Wydanie jest również fantastyczne pod względem rysunków i kolorystyki. Taki polski "Sekret".

||www.im-bookworm.blogspot.com||

"Poza tym pamiętaj - nie jesteś sam.
Każdy z nas ma do zrobienia w życiu takie rzeczy,
które nie są przyjemnie i rozrywkowe, ale trzeba je zrobić.

Rozmyślanie o tym, że to przykre i głupie
w niczym ci nie pomoże.

Pomyśl raczej, że nawet kosmonauta
musi czasem wyszorować okna w swojej rakiecie -
nawet jeżeli nie znosi sprzątania."

Jesteśmy dorosłymi ludźmi, a mimo tego szukamy. Szukamy miłości, przysłowiowego przepisu na szczęście czy prostego sposobu na to, by poprawić standard swojego życia. Ja znalazłam coś, co może ułatwić owe poszukiwania - książkę Beaty Pawlikowskiej, czyli "Planetę dobrych myśli dla dzieci od 7 do 100 lat".

Na księgarnianych półkach i na w półkach w naszych domach, a także w Internecie aż roi się od wszelkiego rodzaju publikacji z sentencjami. Cytujemy Einsteina, Paula Coelho, J. K. Rowling i wielu, wielu innych... Z kolei Beata Pawlikowska, podróżniczka, autorka i dziennikarka, znalazła ciekawy (bardzo!) pomysł na przekazanie czytelnikom swoich filozofii życiowych. W styczniu 2013 roku pojawiła się jej pierwsza książka - "Planeta dobrych myśli" [recenzja tutaj]. Zawiera ona zbiór interesujących myśli i wskazówek odnośnie tego co robić, aby być szczęśliwym. Prawie półtora roku później Pawlikowska wydała kolejną część serii o niezwykłym tytule - "Planetę dobrych myśli dla dzieci od 7 do 100 lat".

Książka Beaty Pawlikowskiej znacząco różni się od swojej poprzedniczki. Oprócz typowych wskazówek znajdziemy w niej bowiem wiele myśli na tematy związane z podążaniem za swoimi marzeniami, zdrowiem, poglądy autorki na temat kontaktów międzyludzkich czy wartości udoskonalania swojej osobowości pod względem intelektualnym. "Planeta dobrych myśli, którą śmiało można nazwać poradnikiem, to zbiór wartości uniwersalnych, odpowiednich (tak jak mówi tytuł) dla czytelnika w każdym wieku.

Beata Pawlikowska, która jest postacią kolorową, wydała właśnie taką książkę - niezwykle barwną, pięknie oprawioną, ze wspaniałymi ilustracjami (wykonanymi własnoręcznie przez autorkę). Przeglądanie sentencji podróżniczki aż cieszy oko - każda z nich przyciąga spojrzenie i zmusza do głębszego zastanowienia się nad istotą rzeczy.

Poprzednią "Planetą dobrych myśli" byłam urzeczona, jej młodsza siostra z kolei wzburza we mnie zachwyt. To niezwykła pozycja, moim zdaniem obowiązkowa dla każdego, kto nie boi się marzyć i zmieniać swoje życie.

||www.im-bookworm.blogspot.com||

"Poza tym pamiętaj - nie jesteś sam.
Każdy z nas ma do zrobienia w życiu takie rzeczy,
które nie są przyjemnie i rozrywkowe, ale trzeba je zrobić.

Rozmyślanie o tym, że to przykre i głupie
w niczym ci nie pomoże.

Pomyśl raczej, że nawet kosmonauta
musi czasem wyszorować okna w swojej rakiecie -
nawet jeżeli nie znosi...

Zbiorów cytatów na pólkach księgarń jest cała masa. Sama posiadam może dwie sztuki takich pozycji. Jednakże są to myśli zebrane, pochodzące z wielu źródeł.
Jednak brakowało mi w ofercie wydawnictw takiego zbioru, który, by pełnił role uniwersalną, poruszał wiele życiowych tematów i był spójny. Spójność przemyśleń miałoby gwarantować pochodzenie, czyli jednego "myśliciela".

I w końcu znalazłam. Moja radość jest tym większa, że jest to lektura autorstwa mojej ulubionej polskiej podróżniczki- Beaty Pawlikowskiej. Po dzieła tej dziennikarki zawsze chętnie sięgam. Mam kilka jej pozycji na półkach i jak doskonale wiecie, i przeanalizujecie wpisy na blogu to dostrzeżecie, ze jest tym twórcą, którą wam dosyć często polecam.

Nie inaczej jest tym razem. "Planeta dobrych myśli" tym razem nie jest relacją z kolejnej, dalekiej wyprawy Beaty Pawlikowskiej.
"Planeta dobrych myśli" to zbiór licznych przemyśleń, refleksji, zastanowień nad istota życia, szczęścia, ale i samej osoby pisarki.

"POŚPIECH TO STRES, A STRES USZTYWNI CIĘ OD ŚRODKA. WTEDY WSZYSTKO JEST TRUDNIEJSZE: MYŚLENIE, DZIAŁANIE, TWORZENIE"

Piękna oprawa graficzna, twarda obwoluta aż prosi się, by wziąć ją do ręki i przyjrzeć się jej z bliska. Na okładce napisano, że jest to książka dla dzieci od lat siedmiu, do stu lat. Śmiem podważyć to twierdzenie. Jest to pozycja nawet dla młodszych dzieci. Może nie każdy cytat, ale większość tak, gdyż traktuje o wartościach uniwersalnych oraz dotyczących każdego.
Mogłabym tu przytoczyć chociażby takie: tolerancja, samozadowolenie, udoskonalanie się pod względem intelektualnym, żywieniowym czy cielesnym itp.

"ŚWIAT JEST DOBRY DLA TYCH, KTÓRZY PATRZĄ NA NIEGO DOBRYMI OCZAMI. UŚMIECHNIJ SIĘ"

Beata Pawlikowska jest bardzo otwartą, pozytywną, ciepła osobą
Od podróżniczki aż biję przychylność, panegiryczny stosunek do świata, ludzi , inności .

I taka jet ta książka. Książka pełna mądrych, niewyszukanych słów. Ciepło płynące prosto z serca autorki.
Tu nie ma banału. Czytelnik odnajdzie jedynie otwartość, świeżość, nietuzinkowość oraz niesztamowe przekazanie tego, co w duszy Beaty Pawlikowskiej gra.

"PAPIEROSY, NARKOTYKI I INNE UŻYWKI TO KŁAMSTWO, KTÓRE TWORZY KRÓTKĄ ILUZJĘ. A JEDNOCZEŚNIE NISZCZY TWOJĄ NATURALNĄ ODPORNOŚĆ I WEWNĘTRZNA RÓWNOWAGĘ ORGANIZMU. I NIE DAJE CI NICZEGO WARTOŚCIOWEGO Z WYJĄTKIEM ZŁUDZENIA".

I tak, jak barwną osobowością może pochwalić się autorka, tak ten pełen koloryt pokazała w swojej książce.
Wystarczy spojrzeć na zamieszczone przez ze mnie fotografię. Piękne, neonowe kolory, własnoręczne rysuneczki, które są adekwatne do myśli .
Niektóre powiedzonka fani Beaty Pawlikowskiej mogą znać z wcześniejszych jej publikacji, ale są i nowe. Czyli pigułka na smutek, rozterki, zniechęcenie .

Cudny zbiór. Odtąd mój ulubiony! Polecam

Na tydzień przed Dniem Dziecka miała miejsce premiera "Planety dobrych myśli... dla dzieci od lat 7 do 100". Jak sam tytuł wskazuje publikacja przeznaczona jest dla osób w różnym wieku. Ręczę, że nie tylko latorośle będą zadowolone z lektury. Niektórzy pewnie domyślają się, jak wygląda książeczka. Oczywiście można zauważyć bardzo dużo podobieństw z pierwszą częścią "Planety dobrych myśli". Dla niewtajemniczonych w twórczość Beaty Pawlikowskiej powiem, że jest to zbiór motywujących myśli i rysunków słynnej podróżniczki.

Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy po otwarciu książki to dużo lepsze przygotowanie techniczne publikacji. Pierwsza część "Planety dobrych myśli" była zdecydowanie mniej barwna (dominowały właściwie tylko dwa kolory - żółty i pomarańczowy),a wiele stron zostało niedokładnie wydrukowanych (nie wiem, czy to tylko mi się trafił taki egzemplarz, czy błąd wystąpił w całym nakładzie). Najnowsza część przypomina bajki z dzieciństwa. Każda strona jest w innym kolorze, tekstu jak na lekarstwo, a rysunki to nie tylko dodatek, ale integralna część książki.

Kolejne kartki zapełniają pozytywne myśli autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Niestety autorka pod tym względem jest trochę monotematyczna. Znowu przewijają się podobne tematy: poczucie własnej wartości, odpowiedzialność za swoje życie i podejmowane decyzje, zdrowy styl życia, konsekwencja, radość z małych rzeczy, pozytywne nastawienie do świata i ludzi itp. Tym niemniej jednak nic nie zostało literalnie powtórzone z poprzednich publikacji. W drugiej części można zauważyć trochę świeżości. Generalnie wszystkie rozważania sprowadzają się do jednej cechy - optymizmu. Pamiętam, że w opisie poprzedniej części znalazło się takie zdanie: Bo tylko jedno warto w życiu mieć - umiejętność pozytywnego myślenia. Autorka chyba rzeczywiście wierzy w tę deklarację. Każda strona to ogromna dawka pozytywnego myślenia. Poza tym Beata Pawlikowska swoim życiem świadczy, że wciela tę zasadę w życie. Wystarczy spojrzeć na jej dokonania, żeby przekonać się o skutkach stosowana się do tej reguły.

Cieszę się, że autorka zrezygnowała z pseudopoetyckich wierszyków. Częstochowskie rymy i kompletny brak jakiegokolwiek głębszego przesłania naprawdę raziły w poprzedniej części. Tym razem Beata Pawlikowska bardziej się pilnowała. Pozwoliła sobie jedynie na kilka stron w starym stylu. Mam na myśli rozważania...o truskawkach. Weźmy przykład z truskawek. Truskawki są zadowolone z bycia truskawkami. Truskawka nie marudzi (...) Truskawka wie, że fajnie być truskawką. Jabłko cieszy się, że jest jabłkiem. A arbuz spokojnie jest arbuzem. A wszystko spuentowane dość oczywistymi słowami: Każdy jest taki, jaki jest. Każdy ma swoją wartość. Każdy ma swoją drogę. Pewnie część czytelników przeraziła się po przeczytaniu powyższych cytatów. Uspokajam - to tylko wybryk. Cała książka na szczęście tak nie wygląda.

Widzę, że nie tylko autorka wyciągnęła wnioski z poprzedniej publikacji, ale i wydawnictwo. Pierwsza część kosztowała prawie 40 zł, co uważam za astronomiczną kwotę jak na taką pozycję. Tym razem cena jest bardziej przystępna. Za najnowszą książkę Beaty Pawlikowskiej zapłacimy 29,90 zł. Co więcej, twarda oprawa, szyty grzbiet i niebanalna okładka dodają lekturze uroku.

Niektórzy uznają pewnie "Planetę dobrych myśli" za infantylną. Nie przeczę, że mogą znaleźć argumenty potwierdzające ich zdanie. Inni pewnie boją się, że niedługo Beata Pawlikowska wyskoczy im z lodówki (zgadzam się, że ostatnio wszędzie jej pełno). Myślę jednak, że mimo wszystko warto sięgnąć po tę publikację. Nie jest to jakaś wielka literatura, ale chyba każdy potrzebuje od czasu do czasu oderwać się od lektur "cięższego kalibru". Poza tym książka ta przy odrobinie dobrej woli może być wspaniałym podręcznikiem optymizmu. Bardzo możliwie, że niektóre strony zeskanujemy tylko wzrokiem, nie zagłębiając się dokładniej w ich treść. Prawdopodobnie na część stwierdzeń zareagujemy wzruszeniem ramion. Ale... jeśli choć trochę optymistyczniej spojrzymy na świat i nasze życie to myślę, że warto poświęcić czas na lekturę "Planety dobrych myśli...dla dzieci od lat 7 do 100" (zwłaszcza, że wystarczy na to ok. pół godziny). Mi się to udało, więc uważam, że książka spełniła swoją rolę.

[Opinia pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam!!! Świetne, pozytywne, KREATYWNE! Dla każdego coś dobrego :-) Polecam!

Zabawna książka :)

Zabawna książka :)

Książkę polecam szczególnie tym dzieciaczkom (i dorosłym),które (którzy) w siebie nie wierzą. Jest w niej mnóstwo tekstów podnoszących na duchu.

Fajna książeczka, mało tekstu(nawet jedno zdanie na dwie strony),sporo obrazków, ale pozytywnie nastraja do działania i poprawia humor :) Pokazuje jak naprawdę proste jest życie - wystarczy po prostu mądrze je prowadzić :)

• Beata Pawlikowska
  • Psychologia
  • Rekomendacje
  • Polecam

Beata Pawlikowska Planeta dobrych myśli dla dzieci od lat 7 do 100 Zobacz więcej