A Dark and Twisted Tide

Okładka książki A Dark and Twisted Tide Sharon Bolton
Okładka książki A Dark and Twisted Tide
Sharon Bolton Wydawnictwo: Bantam Press Cykl: Lacey Flint (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Lacey Flint (tom 4)
A Dark and Twisted Tide
Bantam Press
2014-05-08
2014-05-08

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii, choć przyznam, że ta chwilowo była nudnawa w pierwszej połowie. Potem już super.

Czwarta część tego cyklu jest chyba najsłabszą z bohaterką Flint. Podczas czytania ostatnich 20% powieści trochę się zagubiłem w akcji. Mimo to daje się przeczytać...

Wreszcie jakaś książka, która mnie wciągnęła na całego.

Lacey po traumatycznych przejściach rezygnuje z kariery detektywa i przenosi się do policji rzecznej. Niestety nie dane jej jest zaznać spokoju, bo podczas pływania natrafia na zwłoki kobiety. A po krótkim czasie pojawiają się kolejne. A do tego ktoś zdaje się polować na nią.

Oczywiście nie może być tak, żebym zaczęła jakąś serię normalnie jak człowiek od pierwszego tomu. Zawsze muszę zacząć od środka. Na szczęście to jest jedną z tych, serii, gdzie każdy tom, to oddzielna sprawa.

Główna bohaterka zdaje się skrywa mroczną tajemnicę. I oczywiście nie chce by się wydała. Napewno jest odważna i zdeterminowaną by dopaść tego, kto krzywdzi młode kobiety. Jest też bardzo samotna, pogubiona i chyba sama do końca nie wie czego chce. Otoczona jest przyjaznymi ludźmi, którym na niej zależy ale zdaje się tego nie zauważać.

Sama historia jest naprawdę ciekawa. Zwłaszcza, że dotyczy bolesnych spraw. Pierwsza to sytuacja kobiet na Bliskim Wschodzie, druga to przemyt ludzi a trzecia to nielegalne praktyki lekarskie.

Powieść ma wszystko to, co powinien mieć dobry kryminał - ciekawe postacie, tajemnice, ciężkie śledztwo, zagrożenie, pościgi. No i zaskakujące zakończenie. Polecam.

Wreszcie jakaś książka, która mnie wciągnęła na całego.

Oczywiście nie może być tak, żebym...

Mimo mojej sympatii do stylu pisarki, jednak następna część w której znowu ktoś wplątuje w zbrodnie policjantkę, tym razem rzeczną, Lacey, brzmi trochę średnio ;-)
Ale sama książka trzyma w napięciu, do końca trudno przewidzieć kto, co i dlaczego, co lubię w kryminałach, więc ogólna ocena jest pozytywna :-)
W tej części policjantka Lacey znajduje trupy w Tamizie. Ciężko ustalić cokolwiek, bo woda, ryby i kraby to utrudniają. Ale różne zbiegi okoliczności, wielość postaci oraz nos śledczy Lacey, pomagają.

W tej części policjantka Lacey znajduje trupy w Tamizie. Ciężko...

Rozczarowanie. Poprzednie części były świetne, a ta po prostu taka sobie. Osobiście uważam, że przeszkadza na siłę promowany wątek LGBT.

Świetna kontynuacja serii z dobrze znaną bohaterką i śledztwem dziejącym się wokół mrocznej Tamizy.

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak Lacey rzuciła włazem przez otwór który podała jej Parri.
Przecież to niemożliwe???
Syrena????
To coś w stylu skąd drugą część dziennika matki Eriki miała jej teściowa??
Bzdura lub niewyjaśnione rzeczy w niektórych książkach mnie odrzucają.

Przecież to niemożliwe???
Syrena????
To coś w stylu skąd drugą część dziennika matki Eriki miała jej teściowa??
Bzdura lub niewyjaśnione rzeczy w niektórych książkach mnie odrzucają.

To nie jest najlepsza książka z serii, ale stanowi jej godne zakończenie. Milcząca nieobecność Marka odbiera pikanterii, ale chroni przed banałem. Mamy ważny problem społeczny i mit czy legendę, jak w każdej z części tetralogii. Mamy też niesamowity opis Tamizy jako żywego organizmu, którego można się bać, który można kochać lub nienawidzić. Dziękuję Lacey za wszystkie "wspólne" godziny. To była piękna przygoda!

Lacey zamieszkuje na łodzi, pływa w niebezpiecznej Tamizie, znajduje w niej zwłoki... poznaje intrygujące osoby, czuje się obserwowana. Książka ciekawa, nie mniej jednak liczyłam na to, że w tej części poznamy prawdę o przeszłości Lacey Flint...

Podziwiam umiejętność Autorki w opisywaniu rzeki. Tamiza w jej książkach żyje, zmienia się, niepokoi, jest ciągle obok. Drobiazgowe opisy zwłok wydobywanych z rzeki to inna sprawa...
Miłość nadal jest tuż tuż, ale Lacey nadal jej nie ulega - i dobrze :)

Miłość nadal jest tuż tuż, ale Lacey nadal jej nie ulega - i dobrze :)

• Kryminał
  • 2015