Dom

literatura piękna
2014-06-18
Agnieszka Myśliwy
Między słowami

Książkę łatwo sie czyta ale nie porywa, ukazuje historię rodzinną, zarazem pokazuje dziwny układ między dwoma partnerami, trudna relacja córka- matka. Nieszczęśliwe dziecinstwo .Koniec końców książka kończy się szczęśliwie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chociaż Sarah nie miała łatwego dzieciństwa, a później jeszcze doszły problemy z partnerem, to jednak potem wszystko się odmieniło na lepsze. A wszystko za sprawą jednego domu i bardzo ciekawej historii związanej z nim oraz z rodziną Sarah ;)

Trzydziestoośmioletnia prawniczka Sarah opiekuje się nie tylko prawnie, wiekowym Stanleyem, który uczynił z zarabiania pieniędzy swoje motto życiowe. Zgubił swoje miłości, nie miał dzieci, wnuków. Całe życie zarabiał pieniądze. W testamencie zapisuje Sarah pieniądze, które pozwalają jej na zakup jego ukochanego domu. Spadek otrzymuje w wyraźnym poleceniem - ma być...

Recenzowałem Danielle Steel “Tatę” z 1989 (5 gwiazdek) oraz “Światła Południa” z 2009 (też 5) i pisałem tam:
"....TYPOWE CZYTADŁO!
Danielle Steel (ur. 1947), autorka ponad 100 książek, czwarta na "List of best-selling fiction authors", z 800 mln egzemplarzy, za Szekspirem (2 mld), Agatą Christie (2 mld) i Barbarą Cartland (1 mld). Steel ma dodatkowy atut w...

Moja ulubiona autoka zagraniczna. Choć złośliwi piszą że ma książki na jedno kopyto, przwidywalne to ja się z tym nie zgadzam. Pani Steel w swoich powieściach porusza problemy z którymi możemy sie spotkać i my. POtrafie sie utożsamic z jej postaciami. Czytając kolejna historię przeżywam ją razem z bohaterami. Nie inaczej było i z tą powiścia. "Dom" jest pełen emocji i...

Kolejna świetna książka. Czytało się jednym tchem:)

Chwilami utożsamiałam sie z sama bohaterka i szczerze zazdroszcze jej odwagi, że postanowiła wywrócić swój świat do góry nogami. Profesjonalna Daniele Steel jak zawsze mnie nie zawiodła polecam każdą jej książke !

Na półkach: , , , , ,

Całkiem przyjemna, sympatyczna książka :) polecam :)

Powieść 67
THE HOUSE

Nie poruszyła mnie ta książka. Wszystko w niej do przewidzenia.

• Danielle Steel
  • Chcę w prezencie