Szamański blues

Aneta Jadowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Szamański (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Dora Wilk Witkacy Thorn Magia Mitologia Urban fantasy
Cykl Szamański (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Dora Wilk Witkacy Thorn Magia Mitologia Urban fantasy

Aneta Jadowska nie zawodzi ciekawą fabułą oraz buduje napięcie i ciekawość przez wciąż nie odkryte tajemnice :)

No wreszcie po Dorze ktos normalny ze swoimi zaletami i WADAMI

Naprawdę niezła. Momentami trochę mi się dłużyła, ale fajne jest to, że.postacie drugoplanowe wciągają tak samo mocno, jak pierwszoplanowy Witkac. Ciekawa historia i generalnie fajne pierwsze spotkanie z Panią Jadowską.

Bardzo fajna opowieść, a raczej dwie o Witkacym i jego perypetiach. Pewne rzeczy zaskoczyły nie tylko bohatera ;) Polecam

Tym razem opisane są przygody Witkaca i jego "szamańska kariera". Ta część nie jest taka zabawna, jak te z Dorą w roli głównej, ale daje nam pojęcie tego, co się w międzyczasie działo z Witkacym i skąd się wzięła jego córka.

Polecam jako uzupełnienie całości przygód naszych bohaterów.

Aneta Jadowska w Szamańskim cyklu wprowadza nas w życie widzianymi oczami Witkacego. Niby facet po 40-stce z bagażem doświadczeń powinien mieć ustatkowaną sytuację: rodzinę, pracę, no i może przechodził kryzys wieku średniego oglądając się za młodszymi kobietami. Jednak nie Witkacy. Witkacy jest typem samotnika. Mieszka sam, a na dodatek ostatnio wyjaśniła się jego...

Na półkach: , , , , , , , ,

Chciałam odpocząć od Jady, ale niekoniecznie od Jadowskiej, dlatego zasłuchałam się w „Szamańskim bluesie” – interpretacja Kamila Prubana…no po prostu miodzio. Chciałam też sprawdzić, jak pisarka poradzi sobie w męskim wydaniu. Zresztą ten Witkacy pojawiający się gdzieś w tle przygód Dory Wilk był całkiem intrygujący – stróż prawa z zamiłowaniem do używek, który okazuje się...

Dużo, dużo gadania, mało działania - ale wbrew pozorom, opisany świat jest całkiem niezły, wciągający - zobaczymy jak będzie przy następnym tomie

Sam pomysł i postać były bardzo dobre. Był potencjał na coś genialnego. Ale niestety po drodze się trochę rozjechało. Niestety, jest to tylko marne czytadło, dla znudzonych osób na wakacjach.

Bardzo zaskoczyło mnie to jak sprawnie Jadowska poradziła sobie z męskim przedstawicielem głównego bohatera. O ile w książkach lubiłam Witkaca tyci, w opowiadaniach bardziej.. To teraz (w jego osobistej serii) zyskałam piękną eksplozje sympatii. W sumie chyba nawet na chwilę obecną bardziej mi pasuje Pan Piotr niż Dora.
Dobrze, że w zanadrzu jest jeszcze cześć następna bo...

Dyskusje

• Fantastyka