Unter den Sternen von Rio

Okładka książki Unter den Sternen von Rio Ana Veloso
Okładka książki Unter den Sternen von Rio
Ana Veloso Wydawnictwo: Droemer Knaur Cykl: Zapach kwiatów kawy (tom 2) literatura piękna
Zapach kwiatów kawy (tom 2)
Droemer Knaur
2012-12-01
2012-12-01
niemiecki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

W pierwszej części było więcej pasji. Wita była bohaterką pozytywną.W tej jest przedstawiona w negatywnym świetle. A najbardziej pasjonowały mnie w tej części dzieje Bel.

Cóż... mimo iż bohaterowie byli mi znani z poprzedniej części, to w tej byli jakby całkiem inni, wręcz nudni. Gdzie podziała się dumna, mądra i pewna siebie Victoria? Gdzie jej buntowniczy i zawadiacki mąż?
Po przeczytaniu tej książki stwierdziłam, że można ją po prostu podsumować "Antonio, och Antonio" :) :)

Kiedy zaczęłam czytać powieść, pomyślałam, że przedawkowałam Anę Veloso... -znów podobne wątki miłosne... Na szczęście fabuła rozwinęła się w zaskakujący sposób, co sprawiło, że książkę czytało się z dużą przyjemnością.

Nudna!!!

Nudna!!!

2041

Ana Veloso należy do moich ulubionych Autorów. Niestety, "Pod gwiazdami..." to chyba najsłabsza Jej powieść. Ledwo przebrnęłam przez te ponad 500 stron. Początek i końcówka wciągające, ale cały środek nudny jak flaki z olejem.

Książka rewelacyjna ... Przeczytałam ją jednym tchem

Książka rewelacyjna ... Przeczytałam ją jednym tchem

"Płomienna jak słońce Brazylii - zmysłowa, słodko-gorzka i pełna namiętności - kontynuacja powieści: Zapach kwiatów kawy".

"-Poza tym zawsze may siebie.
-Nieważne, co się stanie.
-Na dobre i na złe...
-Na ziemi...
-...i w niebie.
popatrzyli po sobie, uśmiechnięci.
- I w niebie - powtórzył Alfredinho, na co roześmiali się wszyscy czworo".

"-Poza tym zawsze may siebie.
-Nieważne, co się stanie.
-Na dobre i na złe...
-Na ziemi...
-...i w niebie.
popatrzyli po sobie, uśmiechnięci.
- I w niebie - powtórzył Alfredinho, na co roześmiali się wszyscy czworo".

Co za wspaniała lektura! Przenosi nas w czasy wielkich zmian, odkryć, nowych wynalazków, a także świata bogaczy, wykwintnych w swych bałwochwalczych zachowaniach, pozorach, intrygach i pokazach swych wspaniałości, począwszy od dobytku, na idealnych dzieciach skończywszy. Świat biedy, mulatów oraz czarnuchów - jak opisywani są w owej książce - także zachwyca. Ukazana jest ich pracowitość, czasami zajadliwość i chęć wzbicia się po szczeblach do sławy, a także odmienna postawa, pogodzenia się z losem i smutne szare, wypełnione pracą życie. Wątek miłosny jest tak dramatyczny, że nie sposób go opisać, ponadto szalenie i to wielokrotnie zaskakujący, wielotorowy, ujmujący i ściskający za serce. Do tego liczne przeszkody i intrygi rodzinne, jak w dobrej telenoweli. Puls może Państwu nie jeden raz podskoczyć, a oczekiwanie, co będzie dalej nie pozwala na odłożenie powieści. Przyznam, że nie przeczytałam pierwszej części, ale to nie utrudniło mi w zagłębienie się w historię, podejrzewam, że może dzięki temu stała się jeszcze bardziej niespodziewana i pikantna! Bardzo polecam, zwłaszcza kobietom, które chciałaby się poczuć jak damy lat 20 XX wieku. Ta szarmancja, stroje, prowokacje, och, co to był za świat! Polecam!

Pierwsza część wyraźnie ciekawsza. Dwa równoległe wątki tylko nieznacznie się przenikające mogłyby stanowić dwie osobne powieści. Bohaterowie nakreśleni jednowymiarowo.
Zaletą dla mnie była sceneria Rio, które miałam okazje osobiście odwiedzić kilka miesięcy przed przeczytaniem "Pod gwiazdami Rio".

Podróż w przyszłość. Lektura pełna emocji. Nie jest to moja ulubiona książka, ale jedna z lepszych, jakie zdarzyło mi się czytać w życiu.

• Ameryka Południowa
  • Chcę kupić