Książeczki dla grzecznych i niegrzecznych dzieci: z dziejów polskich publikacji dla najmłodszych

Janusz Dunin Wydawnictwo: Ossolineum językoznawstwo, nauka o literaturze
Ossolineum
językoznawstwo, nauka o literaturze
1991-01-01

Świetna książka wybitnego bibliologa i literaturoznawcy. Wprowadza w tematykę literatury dziecięcej, opisując jej początki w Polsce. Zawiera wiele konkretnych przykładów tytułów dziecięcych oraz ilustracji je obrazujących.
Już od jakiegoś czasu interesuję się książką dziecięcą - ta pozycja rozbudziła moją ciekawość jeszcze bardziej. Na pewno będę sięgała po kolejne tytuły....

• TEMAT: Historyczne
  • Studia