Bukiet chabrów

Okładka książki Bukiet chabrów Kazimierz Kiljan
Okładka książki Bukiet chabrów
Kazimierz Kiljan Wydawnictwo: Oficynka Seria: Szpunt do Antałka literatura piękna
Szpunt do Antałka
Oficynka
2014-06-13
2014-06-13
literatura polska

"BUKIET CHABRÓW" - seria Bukiet uczuć tom 1 - KAZIMIERZ KILJAN
Choć to seria można czytać to osobno lub w odwrotnej kolejności, ale dla mnie ta jest najwłaściwsza.
Justyna - główna bohaterka - pracuje w biurze projektów jako architekt. W książce pokazany jest właśnie bukiet emocji i uczuć.
Justyna zaprzyjaźnia się ze starym Antykwariuszem, Pan Karol jest bardzo mądrym, empatycznym, miłym starszym Panem. Justyna czasem wpada do niego koniecznie z pączkami z różanym nadzianiem.
Kawka i pączki towarzyszą im w niekończących się rozmowach, delikatnych radach Pana dla Justyny.
Pewnego dnia niepokoi ją samopoczucie przyjaciela, stąd kupuje mu leki i każe zamknąć na kilka dni Antykwariat. Na szczęście Pan Karol stosuje się do rady Justyny. W miedzy czasie poznajemy Justyny przyjaciółki, Monikę i Agatę. Jak skończy się przyjaźń z Panem Karolem, co wniesie w życie dziewczyny ta znajomość i jak potoczy się życie również przyjaciółek poczytajcie albo posłuchajcie. Dlaczego bukiet Chabrów jakie ma znaczenie dla Justyny.
Czytajcie, słuchajcie, Warto.

OCENA 09/10
33/24 ( 1/03)/ OBYCZAJ 23/24
ilość stron: 274
DATA wyd: 05.01.2022
czas przewidziany czytania: 4 h 34 min.
Czas słuchania: 07 h 03 min
LEKTORZY: Katarzyna Puchalska
Anastazja
Skończona 02.03.2024 (słuchana)

"BUKIET CHABRÓW" - seria Bukiet uczuć tom 1 - KAZIMIERZ KILJAN

Współczesna wersja bajki o Kopciuszku. Justyna kocha książki a już stare woluminy z duszą są jej obsesją, ma ich dużo ale nigdy nie za dużo. Pewnego razu na gwiazdkę otrzymuje stare wydanie "Opowieści wigilijnych" Dickensa. Ciekawość ją pożera bo nie wie od kogo. Jednak w książce znajduje wizytówkę antykwariatu w którym zawsze znajduje swoje perełki. Trafia tam na pana Karola który zawsze doradza dziewczynie co kupić i zostawia jej najlepsze kąski. Przyjaźń z antykwariuszem zacieśnia się aż pewnego dnia pan Karol umiera. Bardzo mnie ujęła ta książka, tym bardziej że sama uwielbiam stare książki i też ktoś kiedyś podarował mi książkę bardzo, bardzo starą. Nie mogę patrzeć jak ktoś źle traktuje książki. Swoją drogą to chciałabym poznać takiego pana Karola. Polecam gorąco. Książka jest I tomem serii "Bukiet uczuć"

Nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa,czas pokaże czy warto było spróbować

,,Wszyscy znali jej zamiłowania, graniczące wręcz z obsesją, do starych wydawnictw. Szczególnie takich, które - jak zwykła mawiać - mają swoją duszę. Kochała stare książki, noszące ślady czasu, z pożółkłymi kartkami, jakże często postrzępionymi przez niesfornych czytelników." Kazimierz Kiljan ,,Bukiet chabrów"

Witajcie 🙂

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki Pana Kazimierza Kiljana ,,Bukiet chabrów".

Jest to piękna pełna emocji, ciepła i niespodzianek nostalgiczna historia o prawdziwej przyjaźni, miłości, empatii o którą w dzisiejszych czasach tak trudno, a także o dobroci i życzliwości dla drugiego człowieka. Z bukietem pięknych chabrów i tajemnicą w tle.

Opowiada o Justynie młodej dziewczynie, która odnosi sukcesy w życiu zawodowym jako architekt, prywatnie stroniąc od ludzi po miłosnych przejściach.

W wolnym czasie odwiedza Wrocławski antykwariat, bo jej wielką pasją są stare książki. Tak właśnie poznaje pana Karola antykwariusza z którym połączy ją nie tylko miłość do książek, ale też piękna przyjaźń. Książka w bardzo fajny sposób pokazuję, że zawsze warto spróbować zacząć na nowo z czystą kartką zapominając dawne urazy.
Lekka przyjemna lektura daje do myślenia, zdecydowanie polecam ją przeczytać.

Nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa,czas pokaże czy warto było spróbować

Książka zawiera zbyt wiele wątków, które nie są rozwinięte. Autor rozpoczyna jedną myśl, aby od razu w jednym rozdziale ją zakończyć. Z tego powodu miałam poczucie ciągłego chaosu. Brakowało mi głównej, przewodniej historii, wokół której toczy się akcja.

"BUKIET CHABRÓW" KAZIMIERZ KIJAN

Powieść ta była moim pierwszym i już wiem, że nie ostatnim spotkaniem z piórem autora.
Ciekawa fabuła, bardzo realistyczni i bardzo namacalni bohaterowie.
Świetny język i styl, który porwał mnie w wykreowany świat z niebywałą łatwością.
Niewiarygodnie plastyczny język pozwolił mi widzieć, słyszeć i czuć to co nasi bohaterowie.
Ogromną radochę dawało mi przechadzanie się po starym antykwariacie i przebywanie wśród takiej ilości niezwykłych książek.
Zakończenie sugeruje, że to nie jest koniec historii i bardzo się z tego cieszę.
Bardzo chętnie przeczytam co wydarzyło się dalej.

Jestem pod wielkim wrażeniem tej powieści.
Urzekł mnie niesamowity klimat.
Jest bardzo tajemniczo, intrygującą a z drugiej strony tak bardzo naturalnie i realistycznie.

Wszystko dzieje się we Wrocławiu.
To właśnie tutaj żyje, pracuje i mieszka nasza główna bohaterka Justyna.
Ta dobra i bardzo życzliwa kobieta jest spełnioną panią architekt.
Pewnego dnia znajduje na swoim biurku tajemniczy prezent - jest to biały kruk, cudowne , stare wydanie "Opowieści Wigilijnej".
Kto jej podarował tak niesamowity prezent ?

Gdy spotyka na swojej drodze starego antykwariusza jej życie zmienia się.
Pan Karol - leciwy już mężczyzna odnajduje w niej swoja opiekunkę i bratnia duszę, z którą może porozmawiać.
To co od niego otrzyma spowoduje, że jej życie nie będzie już takie jak kiedyś.

Magia starych listów wzrusza i porusza nasze emocje.

Będzie też o tym co w życiu najważniejsze, czyli miłości, przyjaźni, uczuciach.

"BUKIET CHABRÓW" KAZIMIERZ KIJAN

Ciekawa fabuła, bardzo realistyczni i bardzo namacalni bohaterowie.
Ogromną...

Kijlan autor ambitny i rewelacyjny drugie spotkanie wypadło doskonale.
Przypadła mi do gustu ta książka.
Skradła serce,zapadła mi w pamięć.
Historia pięknie opisana,wzrusza i porywa od pierwszych mnie.
Pióro zaskakujące Pana Kazimierza Kijlana,cudne.
Fantastyczna,przecudna,poruszająca książka pokochałam tą powieść.
Chętnie sięgnę po następne pozycje książkowe tego znakomitego pisarza będzie cudna na pewno.

Kijlan autor ambitny i rewelacyjny drugie spotkanie wypadło doskonale.
Przypadła mi do gustu ta książka.
Skradła serce,zapadła mi w pamięć.
Historia pięknie opisana,wzrusza i porywa od pierwszych mnie.
Pióro zaskakujące Pana Kazimierza Kijlana,cudne.
Fantastyczna,przecudna,poruszająca książka pokochałam tą powieść.
Chętnie sięgnę po następne pozycje książkowe tego...

Bukiet chabrów" to piękna i wciągająca historia w której nie zabraknie tajemnic, pięknej przyjaźni i miłości.
Jej bohaterką jest Justyna, która uwielbia książki i po pracy w wolnych chwilach odwiedza wrocławski antykwariat, gdzie pracuje sędziwy już Pan Karol. Po jego śmierci w podziękowaniu za opiekę odziedzicza ona kamienicę w której mieszkał właściciel i antykwariat. Justyna znajduje w nim tajemnicze listy, które doprowadzą ją do dawnej miłości, która gdzieś tam po drodze zmieniła swój tor, by po latach powrócić na ten właściwy.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem, ale i bardzo udane, ponieważ książka bardzo mi się podobała i z wielką przyjemnością sięgnę po inne.
"Bukiet chabrów" to piękna opowieść o nadzei na lepsze jutro i miłości do książek, które stały się bardzo ważne w życiu Justyny.
Nie da się obok tej historii przejść obojetnie. Z pewnością pozostawi ona swój ślad w naszych sercach.
Bardzo jestem nią zachwycona i całym sercem polecam każdemu.

„Bukiet chabrów” to książka z serii „Bukiet uczuć” autorstwa Kazimierza Kiliana. Bohaterką książki jest Justyna Wolak, kobieta w kwiecie wieku, spełniająca się zawodowo pani architekt. Pewnego świątecznego poranka znajduje na swoim biurku podarunek, ale nie, byle jaki. Jest nim bardzo cenne wydanie „Opowieść wigilijna”, jednak kto podarował kobiecie ten biały kruk? Jedyne tropy wskazują na antykwariat, który prowadzi sędziwy staruszek, w dodatku jest on przyjacielem Justyny. Jednak poszukiwania przynoszą tylko coraz więcej pytań, kobieta mierzy się, także z problemami natury osobistej i przy tym wspiera swoją przyjaciółkę oraz antykwariusza w chorobie. Co przyniesie los Justynie? Jak potoczy się przyjaźń ze starym antykwariuszem? Dlaczego listy, wrzucane przez nieznanego mężczyznę wzruszą Justynę?
Zacznę od okładki, motyw kwiatów jest piękny, tak samo, jak jej kolorystyka, a do tego w środku znajdziemy prześliczne ilustracje- nad rozdziałami (co widać na drugim zdjęciu). „Bukiet chabrów” to opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości, własnego miejsca na świecie, ale także historia wielkiego oddania, przyjaźni, bezinteresownej pomocy. W tej powieści zobaczymy, że człowiek samotny, potrzebuje tylko dobrego gestu, by umilić jego dzień i zobaczyć, ile odrobina zainteresowania może znaczy dla drugiej osoby. W książce jest też ogrom przykładów, jak powinni zachowywać się wobec nas prawdziwi przyjaciele, oddani, bezinteresowni, wspierają nas, gdy tego potrzebujemy. Powieść jest napisana w ciekawy sposób, narracja jest prowadzona częściowo przez trzecią osobę, a częściowo przez samą Justynę, jakbyśmy czytali jej w myślach. „Bukiet chabrów” to bardzo ciekawa wzruszająca, nostalgiczna powieść z niepowtarzalnym klimatem. Autor potrafi opisywać emocje i uczucia w taki inspirujący sposób, świetnie ukazuje, także relacje międzyludzkie, które nie są czarne ani białe. Kreuje realne zachowania i sytuacje, które mogą przydarzyć się, każdemu z nas, co znacząco zbliża czytelnika do bohaterów powieści. Czytając, sama wciągnęłam się w opisywaną historię, przeżywałam wszystko z postaciami, byłam zła, smutna, czy zaskoczona. Uwielbiam takie książki, gdzie lektura wywołuje we mnie poruszenie i autentyczne emocje. Moim zdaniem warta uwagi.

Tytuł Bukiet chabrów

Dziękuję za książkę do recenzji ❤️
Kategoria literatura obyczajowa romans
Premiera 2022-01-05
#recenzja📚

Po opisie tytule nie wiedziałam czego się spodziewać .Przeczytałam ją w dwa wieczory wciągnęła mnie , .Wspaniała urzekająca historia bohaterki pierwszoplanowej i jej życie przepełnione zdarzeniami niepowtarzalnymi gdzieś indziej . Magiczny pełen niewyjaśnionych sytuacji trzymający w zaciekawieniu co wydarzy się dalej ,buduje napięcie ,które nie odpuszcza ,aż do końca .

Tajemnica do rozwiązania daje całej książce tajemniczość i oczekiwanie na jej rozwiązanie .Czas grudniowych dni zimy za oknem sprawia ,że mam ochotę wskoczyć pod kocyk z ciepłą herbatą i czytać dalej ....
Przepięknie przedstawiony antykwariat i całe zaplecze z nim związane , bogactwa starych mebli zabytków docenione przez bohaterkę ,antykwariat z nietuzinkowymi książkami rękopisami i pamiątkami przeszłości (jeden jaki znam antykwariat ,by zobrazować sobie to widziany w filmie Harry Pottera 😍 też z magiczną duszą ) opis przenosi nas w nieznane miejsce wyobrażamy sobie go ,a kolejne wątki z książki pozwalają, by wyobraźnia poszybowała dalej .
Tajemniczy mężczyzna , Antykwariusz , Koleżeńskie przyjaźnie i prawdziwe życie codzienne , współpracownicy ,duże projekty , przepiękne chwilę przepełniające serce smutkiem ,przemyśleniami, niejedna łza spłynęła po policzku po przeczytanych wzruszających fragmentach książki , to i wiele więcej ciekawych wątków znajdziecie w tej książce .
Polecam przeczytać ❤️

Dziękuję za książkę do recenzji ❤️
Kategoria literatura obyczajowa romans
Premiera 2022-01-05
#recenzja📚

Justyna pracuje jako szefowa działu w branży architektonicznej. Kobieta spełnia się zawodowo, ale jest rozwódką, która unika towarzystwa.
Justyna jest molem książkowym i swój wolny czas spędza we wrocławskim antykwariacie, gdzie na półkach szuka białych kruków.
Pewnego dnia pan Karol sędziwy antykwariusz, któremu pomagała Justyna w podzięce za opiekę zostawia jej w spadku kamienicę i antykwariat. Dziewczyna rozpoczyna nowe życie. Któregoś dnia znajduje tajemnicze listy...
Kto jest autorem tych listów?
Tego dowiecie się czytając tę książkę.

"Bukiet chabrów" to bardzo ciekawa historia, która wciąga od pierwszej strony.
To piękna opowieść o sile przyjaźni, miłości, nadziei, marzeniach, zmianach w życiu oraz tajemnicach.
Znakomita fabuła, ciekawi bohaterowie, nieoczekiwane zwroty akcji oraz tajemnice z przeszłości sprawiły, że nie mogłam odłożyć tej książki.
Historia bardzo nostalgiczna i emocjonalna, która spodoba mi się.
Autor porusza w książce też trudne tematy. Styl autora jest bardzo przyjemny i z przyjemnością przeczytam jego następne książki.
Spędziłam bardzo ciekawie czas z tą książką. Czyta się ją bardzo szybko.
Polecam!

• 2016