Phenomenal X

Okładka książki Phenomenal X Michelle A. Valentine
Okładka książki Phenomenal X
Michelle A. Valentine Wydawnictwo: Amazon, CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Hard Knocks (tom 1) literatura piękna
Hard Knocks (tom 1)
Amazon, CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-04-22
2014-04-22
1499190433

Nie zachwyca. Po II tom z pewnością nie sięgnę.

Nie zachwyca. Po II tom z pewnością nie sięgnę.

Infantylna, nie do przejścia.
Nie wiem, kto był głupszy i bardziej denerwujący, czy typiarka ze swoją chcicą na niego, ale świętoszkowatym zachowaniem na zewnątrz i wiecznym kuszeniu go, by potem uciec, bo 'ja nie jestem taka!'
Jesteś. Otóż jesteś.
I problem w tym, że tej myśli do siebie nie dopuściłaś. :)

A on...denerwujący tekst 'jestem okropny, zrobiłem tyle złych rzeczy, a ty jesteś dla mnie za dobra' powtarzał się tu kilkanaście razy, a nie przeczytałam do końca, zostawiłam to gdzieś po połowie, także tego było jeszcze więcej, niż przeczytałam.

Katastrofa xD
Czułam się jak w podstawówce, gdy jakieś dziewczynce podobał się chłopiec
1/10

Infantylna, nie do przejścia.
Jesteś. Otóż jesteś.
I problem w tym, że tej myśli do siebie nie dopuściłaś. :)

A on...denerwujący tekst 'jestem okropny, zrobiłem tyle złych...

Jeżeli autorka chciała pokazać typową, naiwną dziewczynę z prowincji, to jej się udało. Dziwna ta książka. Dobrze napisana, w fajnym stylu, dobrze się czyta. Anna przestała mi się podobać, gdy tak naprawdę przy pierwszej okazji przespała się z Xavierem. Irytowało mnie też jej wścibstwo - jeśli mi ktoś mówi, że nie chce rozmawiać na jakiś temat, zwłaszcza jeśli słabo tą osobę znam, to w najgorszym razie uzbrajam się w cierpliwość i czekam aż ta osoba sama będzie gotowa o tym opowiedzieć. Denerwuje mnie taka nachalność, którą pokazuje sobą Anna. Miałam ochotę nią potrząsnąć. Końcówka przewidywalna - jak tylko pokazano Annę w tv, od razu wiedziałam, że wkrótce pojawi się jej ojciec. No i ta akcja z pobiciem... Z jednej strony rozczarowująca. Z drugiej - ponownie można było się spodziewać, że Xavier jednak nie wytrzyma i wpakuje się w kłopoty.

Generalnie, jeśli sięgnę po drugą część to bardziej z ciekawości niż z potrzeby.

Porządna dziewczyna. Cieszący się złą sławą bad boy. I jedna wielka miłość.

Xavier nie doświadczył zbyt wiele dobra w swoim życiu, ale kiedy ma do czynienia z prawdziwą niewinnością i szczerością, zwyczajnie go do niej ciągnie. Gdy tylko spojrzał na Annę w samolocie od razu poczuł, że musi się do niej zbliżyć i poznać za wszelką cenę. Nie spodziewał się tylko, że tak drobna i niewinna istota jak ona oprze się jego urokowi, co więcej, nawet nie będzie wiedziała kim jest, a to wydawało mi się nie do pomyślenia. Anna z kolei uciekała z klatki, jaką we własnym domu zgotował jej ojciec despota, by zaznać wolności w mieście, gdzie mieszkała jej ciotka i kuzynka. Jednak od samego początku podróży jej się nie układało. Incydent w samolocie niespodziewanie zadecydował o reszcie jej życia. Spotkała mężczyznę jak z mokrego snu, który mamił ją swoim urokiem tak długo, że uległa i wdała się z nim w relację, którą ciężko jednoznacznie określić.

Między bohaterami wyraźnie czuć chemię, której jednak Anna próbuje się oprzeć. Oczywiście robi to bezskutecznie, bo nie sposób oprzeć się komuś takiemu jak Phenomenal X aka Xavier Cold, mistrz wrestlingu, umięśniony niebieskooki przystojniak z duszą, która swoje ma za uszami. Nie jedna dała by się omamić jego urokiem spowitym mrokiem i łatką zabijaki, którą sam sobie stworzył, ale Anna widzi o wiele więcej niż pokazuje po sobie mężczyzna. Widzi dobro i opiekuńczość jaką roztacza Xavier, by chronić ją przed ludźmi jego pokroju i przed sobą samym.

Czy kiedykolwiek czuliście więź z kimś, kogo nawet nie znaliście? Jeżeli nie, to macie okazję doświadczyć tego wchodząc w skórę Anny i Xaviera z książki "Phenomenal X". Książki o relacjach ludzi, z których każdy ma swoją niepowtarzalną historię usianą stromymi górami. Historią z pewnością wartą uwagi, jakich jest sporo a jednocześnie niewiele, gdzie chemię i napięcie czuć od pierwszego spojrzenia bohaterów,choć kompletnie sobie obcych.

Porządna dziewczyna. Cieszący się złą sławą bad boy. I jedna wielka miłość.

Strasznie się dłużyła

Strasznie się dłużyła

Książka nie zrobiła na mnie wrażenia, ale można przeczytać. Naiwność Anny jest zaskakująca, a tempo w jakim Xavier z wielkiego playboya przeistoczył się w kochającego chłopaka jest dość mało prawdopodobne.
Książka kończy się w taki sposób, żeby sięgnąć po kolejną część - może kiedyś, przy okazji...

Powiem szczerze, że ta książka (a właściwie obie części tej dylogii) mocno chwyciły mnie za serce.
Nie tyle sam wątek romansu między Xavierem a Anną, ale przeżycia tego mężczyzny jako chłopca.
Na pewno niejednokrotnie podobne sceny przemocy mogły wydarzyć się w prawdziwym życiu.
Smutne jest to, że osoby które powinny go kochać i najbardziej wspierać - zawiodły. Pomimo tego, co spotkało go w przeszłości potrafił się podnieść z dna, choć w dalszym ciągu ma problem z wyładowaniem agresji.
Ta książka wciągnęła mnie od samego początku.

Cudowna książka mój typ ona pożarna on nad boy lubię takie historie . Czyta się szybko i jest wciągająca i momentami śmieszna . Polecam gorąc

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Liczyłam na jakieś wow, a to ani ciekawe ani intrygujące. Strasznie naciągana historia

Fajna historia, zaskakujące zakończenie, które wymaga kolejnej części

Fajna historia, zaskakujące zakończenie, które wymaga kolejnej części