Patronat LC
Powstanie Warszawskie podróż w czasie II wojna światowa

Oficjalne recenzje i

Niezwykła podróż do przeszłości

[ 34 ] Link do recenzji

Mam ogromny sentyment do ten pozycji i polecam każdemu nastolatkowi oraz starszemu czytelnikowi.
Dwaj braci przeniesieni do Powstania Warszawskieg... piękna historia przy której otwierają się oczy i zaczynamy myśleć o przeszłości naszego kraju

Bracia, Wojtek i Mikołaj przenoszą się do powstańczej Warszawy. Książka zdecydowanie dla młodzieży. Idealna jako lektura szkolna (chociaż nie wiem czy to dobrze)

Dużo ciekawych informacji dotyczących Powstania podanych w nieco mdłym sosie. A szkoda, bo sam pomysł z podróżowaniem w czasie świetny.

W książce ,,Galop '44'' poruszono niektóre z problemów z którymi musieli zmierzyć się Warszawscy Powstańcy. Autorka przedstawia braci, którzy po cofnięciu się do Warszawy '44 roku dostrzegają, co tak naprawdę liczy się w życiu, to, co powinno się docenić. Książka to dobra opcja dla osób którzy nie lubią typowych książek historycznych.

Zaintrygowala mnie ta książka/audiobook i dlatego postanowiłem rzutem na taśmę przesłuchać ją. Tematyka Drugiej Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego doczekała się wielu książek. Jednak dobrych książek napisanych współcześnie które łączą ze sobą dwa światy współczesny i dawny jest chyba niewiele. „Galop 44” bardzo mnie miło zaskoczył i bardzo mi się spodobał.
Fabuła...

Dwóch nastolatków, podczas wizyty w Muzeum PW, dzięki znajdującej się tam replice kanału, trafiają do sierpnia 44 i miasta, które już nigdy nie będzie takie samo.

Gdyby to było w ogóle możliwe, jestem ciekawa jak naprawdę zachowałaby się dzisiejsza młodzież.
Moim zdaniem to całkiem ciekawa propozycja na lekturę szkolną, bo łączy w sobie to co naprawdę ważne w zachowaniach...

Cel szczytny, wykonanie nieporadne. Książka adresowana do dzieci w wieku w którym nachalny dydaktyzm jest zniechęcający dla nich. Tyle mamy przykładów w literaturze, również polskiej książek dla młodzieży bez patosu i śmieszności. Pani Monika nie przepada za ich przykładami. Jej pomysłem jest wkładaniem łopatą do głowy dzieciom patriotyzmu i przyklepywanie wątkami...

To wartościowa pozycja dla młodych ludzi. Myślę, że taki format trafi do współczesnego młodego pokolenia, któremu trudno sobie wyobrazić, że w 1944 ich rówieśnicy odważnie ruszyli do walki o wolność swoją i kolejnych pokoleń. Również nas samych.

Technicznie, może nie jest to arcydzieło, jest bardzo prosto napisana, nie brakuje w niej kilku totalnie nielogicznych...

Książka sklasyfikowana jako książka dla dorosłych, według mnie idealna dla dorastającej młodzieży (a już chłopaków zwłaszcza). Pozwoli im odbyć zupełnie inną lekcję historii niż te, które mają na co dzień w szkole. Takie książki to bardzo dobry sposób na zainteresowanie historią młodych ludzi i pozwolenie im stać się członkami najważniejszych wydarzeń a także spojrzeć na...

Tytuł książki Moniki Kowaleczko-Szumowskiej "Galop '44"
nawiązuje do dzieła niemieckiego kompozytora Richarda Eilenberga "Galop"
oraz roku Powstania Warszawskiego.
Utwór Eilenberga na początku książki wykonują w duecie bracia Mikołaj i Wojtek,
którzy potem wezmą udział w powstaniu.
Bracia żyją we współczesnym świecie, są zupełnie różni i niezbyt się lubią.
Do roku 1944...

Dyskusje