Galop ’44

Oficjalne recenzje i

Niezwykła podróż do przeszłości

Link do recenzji

1428 235 39

Niesamowita przygoda dwóch braci choć pełna niebezpieczeństw uzmysławia nam ile można stracić w jednej chwili – rodzinę, dom, życie. Piękne połączenie czasów powstania i współczesnych. Bardzo pomysłowe było wykorzystanie atrap kanałów w muzeum jako portal do roku 1944.

Ciekawa, młodzieżowa, powstanie widziane oczami współczesnych nastolatków.

Książka chyba dedykowana miała być dla młodzieży, bo na pewno nie w moim typie. Fikcja zmieszana z faktami. Typowe wpajanie patriotyzmu ku miłości. Trochę informacji dotyczących Powstania. Czasami było wręcz mało ciekawie.

Galop’44 to historia Mikołaja i Wojtka , którzy cofają się w czasie i trafiają do powstania warszawskiego .Dwaj bracia w dwóch światach w jednym powstaniu .
_________________________________________________
Piękna książka o przyjaźni , miłości za czasów powstania warszawskiego . Lektura, w której dwóch braci poznaje smak zwycięstwa i gorycz porażki,...

Mam ogromny sentyment do ten pozycji i polecam każdemu nastolatkowi oraz starszemu czytelnikowi.
Dwaj braci przeniesieni do Powstania Warszawskieg... piękna historia przy której otwierają się oczy i zaczynamy myśleć o przeszłości naszego kraju

Bracia, Wojtek i Mikołaj przenoszą się do powstańczej Warszawy. Książka zdecydowanie dla młodzieży. Idealna jako lektura szkolna (chociaż nie wiem czy to dobrze)

Dużo ciekawych informacji dotyczących Powstania podanych w nieco mdłym sosie. A szkoda, bo sam pomysł z podróżowaniem w czasie świetny.

W książce ,,Galop '44'' poruszono niektóre z problemów z którymi musieli zmierzyć się Warszawscy Powstańcy. Autorka przedstawia braci, którzy po cofnięciu się do Warszawy '44 roku dostrzegają, co tak naprawdę liczy się w życiu, to, co powinno się docenić. Książka to dobra opcja dla osób którzy nie lubią typowych książek historycznych.

Zaintrygowala mnie ta książka/audiobook i dlatego postanowiłem rzutem na taśmę przesłuchać ją. Tematyka Drugiej Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego doczekała się wielu książek. Jednak dobrych książek napisanych współcześnie które łączą ze sobą dwa światy współczesny i dawny jest chyba niewiele. „Galop 44” bardzo mnie miło zaskoczył i bardzo mi się spodobał.
Fabuła...

Dwóch nastolatków, podczas wizyty w Muzeum PW, dzięki znajdującej się tam replice kanału, trafiają do sierpnia 44 i miasta, które już nigdy nie będzie takie samo.

Gdyby to było w ogóle możliwe, jestem ciekawa jak naprawdę zachowałaby się dzisiejsza młodzież.
Moim zdaniem to całkiem ciekawa propozycja na lekturę szkolną, bo łączy w sobie to co naprawdę ważne w zachowaniach...

• 2014
  • Chcę w prezencie