W Dolinie Muminków

Tove Jansson Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Muminki (tom 3) literatura dziecięca
Trollkarlens hatt
Muminki (tom 3)
literatura dziecięca
Irena Szuch-Wyszomirska
Muminki Włóczykij Ryjek mała Mi

Wypełniam postanowienie noworoczne o czytaniu większej ilości literatury dziecięcej, w tym Muminków właśnie. Bawię się świetnie, jedna książeczka na jedno popołudnie. Taka ciekawostka, zawsze zastanawiam się w takiej chwili, ile czasu zajęłoby mi czytanie tych książeczek, gdybym była dzieckiem :)

Trochę mnie raziła niekonsekwencja autorki w motywie ze snem zimowym. W tej części Włóczykij przesypia zimę razem z Muminkami w ich domu i razem z nimi się budzi, a w "Zimie Muminków" nie ma go, bo wyruszył na południe. Ale ogólnie, to nie mam o to wielkiej pretensji. Czyta się miło i przyjemnie. Czysta rozrywka.

Bardzo fajna książka. Syn ma problem, żeby zasnąć bo jest "tak ciekawa"

Książkę bardzo fajnie się czytało. Bardzo śmieszne i warto przeczytać. Polecam.
Więcej o książce tu: http://oczamimisi.pl/uncategorized/tove-jansson-w-dolinie-muminkow/

Przyjemny zbiór muminkowych przygód, w którym po raz pierwszy spotykamy Bukę, przybijamy na wyspę hatifnatów i mamy do czynienia z Czarodziejem oraz jego magicznym kapeluszem. To była naprawdę niezapomniana przygoda:)

To pierwsza książka Tove Jansson jaką przeczytałam. Od zawsze drzemało we mnie duże dziecko. W Muminkach zakochałam się mając 20 lat i kocham je do dzisiaj. Nieprawda, że historie o Muminkach to bajka tylko dla dzieci. Są to głęboko przemyślane postacie, mające wiele niebanalny zachowań i wręcz filozoficznych wypowiedzi. Dobrze, aby zachowania i relacje zachodzące miedzy...

Nie uwielbiałem Muminków. Nie trafiała do mnie wyobraźnia Tove. Doktora Dolittle czytałem z dreszczem podniecenia a Muminki zawsze były zostawione na koniec i przerabiane od niechcenia. Przesłuchałem ostatnio Dolinę, czytaną przez świetnego Krzysztofa Kowalewskiego. Bardzo mi się podobało. Czy do Muminków trzeba dorosnąć??

„W dolinie Muminków” to ciekawa książka i dla młodszych czytelników i dla tych starszych którzy chcą wrócić wspomnieniami do dzieciństwa.

To co mi się nie spodobało to wypowiedzi Topika i Topci. Jest to książka głownie dla dzieci i zdaje sobie sprawę, że celowe było zaczynanie przez nich od literki „f”. „fego fulają” to może u niektórych dzieci tylko pogłębić ich problemy...

Muminki mają to do siebie, że posiadają treść ponadczasową. W swoim przekazie nie są tylko bajką dla dzieci, poruszają kwestie postrzegania różnych wartości, odbioru osób o różnych kształtach i rozmiarach, tego jak świat postrzegają dzieci w dość prawdziwym zwierciadle podkręconych emocji. Jednak czy forma tej opowieści również jest ponadczasowa? Moim zdaniem - nie. Uważam...

Pierdoły, które niesamowicie przyjemnie się czyta.

Dyskusje

3 011