Monument 14. Odcięci od świata

Emmy Laybourne Wydawnictwo: Rebis Cykl: Monument 14 (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Monument 14
Maria Smulewska

Oficjalne recenzje i

Zamknięci w supermarkecie

[ 33 ] Link do recenzji

Dużym plusem na początek jest dołączona do książki mapa. Książka napisana bardzo młodzieżowym językiem. Niektóre sytuacje nie robiły dla mnie sensu (takie wyszło trochę sielankowe życie podczas katastrofy) ale sam pomysł na fabułę super, mimo, że zdenerwowało mnie zakończenie jestem ciekawa jak historia potoczy się dalej.

Książkę szybko się czyta. Jest bardzo młodzieżowa. Wokół bohaterów dzieje się mnóstwo tragicznych zdarzeń, ale nastolatkowie i tak pozostają nastolatkami. Dobre, bardzo dobre

Książka była bardzo dobra. Najbardziej podobała mi się sama fabuła, która trzymała w napięciu do samego końca. Bohaterzy są dobrze wykreowani. Książkę czytało się dość szybko i przyjemnie. Fajnym dodatkiem była mapa sklepu, w którym byli uwięzieni nastolatkowie. Ogólnie historia mi się podobała i sięgnę po następne części.

Przypadkiem natrafiłam na recenzję tej książki i bardzo mnie zaciekawiła. Musiałam zakupić tytuł i nie zawiodłam się. Wciąga perfekcyjnie, trzyma w napięciu i nie pozwala się od siebie oderwać.

Naprawdę dobra książka, prosta i dobra. Zabieram się zaraz za tom 2 i powiem wam ze tom 2 jest jeszcze lepszy.

Całą serię pochłonęłam w dwa dni. To mój nowy rekord, mając na głowie inne obowiązki domowe 😅
Sama uwielbiam tego typu książki ❣ w przeciwieństwie od romansów, nie są dla mnie na maxa infantylne. A o czym jest Monument? O z pozoru bezbronnych dzieciakach, które przez tsunami i unoszące się w powietrzu chemikalia, szukają schronienia.. w supermarkecie! Miałam dziwne wrażenie...

Bardzo dobra ksiazka dla młodych czytelnikow

Młodzieżowa książka. Lekki język, szybko sie czyta. Łatwa w wyobrażeniu. Czyta sie tak jakby się oglądało Disneyowski film. Polecam dla nastolatków.

Książka bardzo dobra, ale zakończenie mnie rozczarowało, do tego muszę odjąć gwiazdkę za to, że Dean i Alex mają różna gr. krwi, co świadczy o tym, że są albo przyrodnim rodzeństwem albo jeden z nich jest adoptowany. (Zasady dziedziczenia gr. krwi.)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wszyscy, którzy pokochali ,,Gone'' Michaeala Granta powinni przeczytać ,,Monument 14'' Emily Laybourne. Mała apokalipsa, niewielkie miasteczko w stanie Kolorado otoczone Górami Skalistymi. Grupka dzieciaków uwięzionych w hipermarkecie Greenway i pragnących odnaleźć rodziców. Kurczące się zapasy żywności, chemikalia wywołujące w ludziach nietypowe reakcje, nastoletnie...

Dyskusje

1 479