Komórka

Robin Cook Wydawnictwo: Rebis Cykl: Pia Grazdani (tom 3) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
Cell
kryminał, sensacja, thriller
Aleksandra Górska
Thriller
Komórka Cook thriller thriller medyczny

Zdecydowałem się na przeczytanie Cyklu "Pia Grazdani" - thrillera medycznego. Kiedyś, przed laty okolo roku 2013,
kiedy korzystałem jeszcze z Biblioteki - czytałem "NANO" (drugi tom cyklu) i byla to wtedy dla mnie fantastyka medyczno - naukowa. Teraz, w dobie pandemii cały cykl nabiera innego wymiaru i staje się realny, rzeczywisty. To się dzieje obecnie na naszych oczach....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak zawsze świetnie się czyta, tematyka na czasie aplikacja na smartfona zastępująca lekarza. Może watek mroczny jest przewidywalny - cięcie kosztów, ale jak zawsze dobrze napisane i autor porusza aktualne bolączki opieki medycznej. Może finał po raz kolejny u Cooka nie jest zbyt optymistyczny. :(

Intwresujące spojrzenie na nowpczesną medycynę

Robin Cook od zawsze mnie intrygował. W swoich książkach porusza aktualne, w danym okresie czasu, tematy z dziedziny medycyny. Prawie zawsze jest to bezduszność systemu i dążenie do zysku, bez względu na dobro pacjenta. Jest to problem uniwersalny i nie dotyczy tylko USA.
Plusy:
- ciekawa fabuła, wykorzystanie technologii komórkowej i sztucznej inteligencji w leczeniu;
-...

Dawno nie czytałam Cooka. Kojarzyłam go ze świetną akcją i ciekawymi wątkami, ale ta książka mnie rozczarowała. Dużo tła, akcja dość powoli się rozkręca. Mało medycznych smaczków. Dla mnie dość przeciętna pozycja, chociaż szybko się czytało.

Na półkach: , , , , ,

Kolejny dobry thriller medyczny R. Cooka - mistrza tego gatunku, z 2014r. Tym razem autor wybiega w niedaleką przyszłość. Do stworzenia fabuły wykorzystał rozwój nowoczesnych technologii - telefonii komórkowej i sztucznej inteligencji. Stworzył bardzo realną wizję - KOMÓRKOWEGO DOKTORA, osobistego lekarza dostępnego 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.
Tylko …....

Jedna z lepszych książek aczkolwiek fabuła za długo się rozkręca.

Robin Cook zawsze gwarantuje mi, że otrzymam to czego oczekuję. Wiem, że opieka medyczna jest kosztowna, nie zawsze trafiona, czas oczekiwania na wizytę do specjalisty może wynosić nawet kilka tygodni czy wręcz miesięcy, lekarze są przemęczeni a pielęgniarek jest za mało ale... nie chciałabym aby leczyła mnie aplikacja w telefonie. Niestety mając na uwadze aktualny rozwój...

Kolejna, typowo "amerykańska" powieść Cooka. Miejscami przewidywalna, ale zakończenie lekko zaskakuje. Temat ciekawy, choć pisarz nieco popłynął m.in. przy obecnych możliwościach grafenu. Jednak tak naprawdę podczas czytania przeszkadzały mi pewne nieścisłości wobec poprzednich części cyklu (np. czas akcji). Być może autor się już starzeje, albo to redakcja nie była zbyt...

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę, być może biorąc pod uwagę rewolucję elektroniczną i braki kadrowe możliwy do zrealizowania. Autor porusza w książce ważny problem etyczny. Samo zakończenie zaskakujące, jednak "otwarte" zakończenie nie do końca mnie satysfakcjonuje.

Dyskusje

• Robin Cook