Kosmos

Tomasz Rożek Wydawnictwo: W.A.B. nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
W.A.B.
literatura popularnonaukowa fizyka astronomia kosmos wszechświat gwiazdy planety Aleksandra Nałęcz-Jawecka Tomasz Kędzierski
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
2014-04-30

Książka świetnie tłumacząca różne procesy występujące w kosmosie i nie tylko. Idealna dla takiego laika jak ja, serdecznie polecam.

Na początek idealna. Polecam

Treść książki była dobra, natomiast rozmieszczenie tekstu było bardzo niewygodne i odbierało absolutnie całą przyjemność z czytania.

Kosmos nie jest łatwą rzeczą, ale ta książka zrobiła, że się taką stał ! Autor opisuje trudne zjawiska, tak prosto i ciekawie, że aż go podziwiam. W książce można znaleźć bardzo dużo ciekawych informacji :)

Zdecydowanie głównym adresatem tej książki są dzieci i młodzież, ale w żadnej części nie jest pisana infantylnym językiem, co się zdarza w pozycjach dla tego typu odbiorców. Książka jest pisana interesującym stylem, a informacje w niej zawarte są istotne dla osób, które dopiero zaczęły swoją przygodę z astronomią i chcą w szybki, przystępny i przyjemny sposób rozeznać się...

Bardzo mi się podoba, że nie jest napisana "naukowym bełkotem" ale w sposób przyjemny i bardzo łatwy do zrozumienia. Jest dużo porównań, dzięki jeszcze łatwiej pojąć, o czym mowa. Dodatkowo składa się w dużej mierze z dialogów, dlatego może to zrozumieć nawet małe dziecko. Było sporo rzeczy, które już wiedziałam (gdyż interesuję się kosmosem od dawna), ale poznałam też...

Tomasza Rożka bardzo cenię i każdy z jego projektów popularyzacji nauki zasługuje na uznanie. Podobnie w tym przypadku, w którym przybliża kosmos dzieciom, ale nie tylko im, sam - odbywając podróż do dziecięcej, a później podkopanej, pasji - dowiedziałem się kilku informacji, których nie poznałem do tej pory. Jeśli książkę autor dedykuje swoim dzieciom, trzeba przyznać -...

Niesamowicie się tego czyta/słucha. Autor ma niesamowity dar do barwnych i namacalnych porównań, a ponadto stawia i odpowiada na pozornie proste, ale często pomijane w tego typu publikacjach pytania. Czekam na książkę o bardziej zaawansowanych problemach współczesnej nauki, biorę w ciemno.

Za bardoz popularno, a za mało naukowa.

Nie ukrywam, że najważniejszym powodem do sięgnięcia po Kosmos była osoba autora, a nie temat. Nie dlatego, że nie interesują mnie sprawy, z którymi pan dr Rożek mierzy się w tej książce. Wręcz przeciwnie. Obawiałem się, że po prostu niczego nowego z niej się nie dowiem.
Zaryzykowałem i wbrew temu, że wspomniane wątpliwości w większości potwierdziły się, tych kilku godzin...

• Popularnonaukowe
  • Audiobook