Kosmos

Tomasz Rożek
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.) 240 str.
W.A.B.
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
literatura popularnonaukowa fizyka astronomia kosmos wszechświat gwiazdy planety Aleksandra Nałęcz-Jawecka Tomasz Kędzierski

W.A.B.
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

Kup książkę

Nie ukrywam, że najważniejszym powodem do sięgnięcia po Kosmos była osoba autora, a nie temat. Nie dlatego, że nie interesują mnie sprawy, z którymi pan dr Rożek mierzy się w tej książce. Wręcz przeciwnie. Obawiałem się, że po prostu niczego nowego z niej się nie dowiem.
Zaryzykowałem i wbrew temu, że wspomniane wątpliwości w większości potwierdziły się, tych kilku godzin...

Książka bardzo ciekawa, prosto napisana, ponieważ wszystko da się prosto wytłumaczyć ;)

Minusem jest format książki, tzn. wtrącanie przerywników, co drugą, trzecią stronę. Powoduje to wybicie z rytmu. Lepiej, by było, gdyby autor robił takie "wstawki" wtedy gdy zakończy jakąś myśl.

Tą książka jest tak słodka jezu. W sam raz na depresje żeby poczuć że coś robisz bo jesteś w nastroju post zeitgeistowym i myślisz że świat ci dokucza jak policjahehs

Bardzo dobra książka. Prosty język to jest coś za co kocham tego typu książki. Porównywanie odległości jest bardzo dobrym posunięciem autora. Żeby takim językiem były pisane podręczniki do fizyki, biologii i chemii ludzie by te przedmioty kochali. Polecam z całego serca - dla tych małych i dla tych troszeczkę większych odkrywców :)

Przesłuchałem I jestem zadowolony. Trochę lżejsze niż Hawkins czy czytany Piękno wszechświata : superstruny, ukryte wymiary i poszukiwania teorii ostatecznej / Brian Greene

Pozycja bardzo przyjemna w odbiorze dla laika. Można z niej wyciągnąć naprawdę wiele informacji na temat otaczającego nas wszechświata.

Byłoby 8, gdyby nie fatalny układ książki. Efektem było to, że albo musiałam omijać pewne fragmenty, albo wybijać się z rytmu podczytywaniem dodatkowych informacji przemycanych stronę-dwie strony dalej.

Za takie książki lubię Rożka, trudny temat opisany w prosty sposób. Zagadnienie kosmosu przełożone na tak zwany "chłopski rozum". Jak najbardziej polecam dla ciekawych świata.

Dla kogoś mogę być w tym momencie świnką, ale istnieje już stosowny komentarz dla tej książki i go przytoczę:
''Jakkolwiek byśmy zgłębiali tę publikację, efekty będą podobne - przyrost konkretnej wiedzy, zmniejszenie liczby nieścisłych informacji i zadawnionych przesądów. Warto spróbować.''
Takim komentarzem podzielił się nami na okładce Piotr Stanisławski i ja się z nim...

Świetna przygoda z kosmosem dla początkujących astronomów!

Kiedy powstał Wszechświat? Gdzie leży najbliższa galaktyka? Jak rodzą się gwiazdy? Czy istnieje życie poza Ziemią? Na te i na wiele, równie intrygujących pytań, odpowiada pozycja wydana przez W.A.B.

Jest to książka na wskroś bajkowa. Czytając o faktach dotyczących Wszechświata ma się wrażenie, jakby były z innej krainy, takiej za siedmioma górami i lasami, ale do potęgi...

• Popularnonaukowe
  • Audiobook