www.1944.waw.pl

Marcin Ciszewski Cykl: www (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller 335 str.
2011-01-01

Ender
kryminał, sensacja, thriller
www ii wojna światowa powstanie warszawskie

Kup książkę

Cykl www pana Ciszewskiego kręci się dalej. Znowu czasami nie ma sensu, ale czyta się nadal łatwo i przyjemnie. I ponownie książka ma zakończenie - wielki plus. Co prawda kończy się tak sprawnie, że gdybym nie znał długości cyklu pomyślałbym, że to naprawdę koniec.
Brawa za lekkość pióra i tempo książki!

Ciekawa, barwna i inna historia Powstania Warszawskiego niż tak którą znamy :) Polecam!

Nie wiem czemu ,ale wszedzie tam ,gdzie pojawia sie Pan Grobicki i jego ekipa mam ochote dac nizsza ocene.
W tej czesci nasz amerykanski unit wybiera sie do pograzonego okupacja kraju aby odzyskac wiadomy przedmiot na wlasny uzytek :) Skocza, zabiora do samolotu i odleca:)Caly ten watek jest absurdalny.Do tego Pani Sanchez, ktora daje sie podejsc jak dziecko a przeciez...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ha! Tom drugi (a może trzeci?) z serii wciągnięty! Na raz. Dużą, stołową łyżką. Podobnie jak w "1939" akcja jest wartka, by nie powiedzieć, że szaleńcza. Temat Powstania Warszawskiego podany, aczkolwiek w wersji 2.0, w sposób szczególny, emocjonalny i osobisty, nie pozostaje obojętny politycznie i ideologicznie.
Trzeba tylko pamiętać, że to literatura lekka, akcji. Ma...

Druga część przygód,Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy przeniesiony w czasie z roku 2007 w czasy II wojny światowej.
Oczywiście z całym nowoczesnym sprzętem jaki był do dyspozycji,w tamtym czasie.W prawdzie teoria Einsteina,nie wyklucza podróży w czasie,to i tak przychodzą do głowy słowa piosenki
"Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego,
aby bawić się, aby...

Dalsze przygody podpułkownika Grobickiego w alternatywnej przeszłości.Czyta się świetnie

Lepsza niż część druga a nieco słabsza niż cześć pierwsza. Autor po mistrzowsku jednak obchodzi paradoksy podróży w czasie i za to chylę czoła.
Fajnie się czyta. Polecam czytać po kolei wówczas wszystko wskakuje w głowie na właściwe miejsca.

2019

Dzięki przeniesieniu w czasie, posiadaniu współczesnej bronii w przeszłym świecie, świadomości historycznej, poczuciu misji dziejowej patrioci zmieniają kluczowy moment dziejów. I znowu słoń, a sprawa polska.
Dla fanów gatunku.

Naprawdę wkręciłem się w świat wykreowany w cyklu www, przez Pana Ciszewskiego. Bardzo dobra pozycja jest w niej wszystko co lubię w tego typu książkach. Wartka akcja pełna zwrotów, wyraziści bohaterowie, dramat, szczypta humoru...a to wszystko spięte klamrą ciekawej alternatywy tematycznej. Sięgam po następną część.

No więc tak, dla mnie ta książka była przed wszystkimi dziwna. Pełno tutaj wymysłów zupełnie fantastycznych, jak dla mnie cała fabuła tej książki przypominała bardzo jakiś kosmos. Powiem tak, lubię fantastykę sensowną, fantastykę naukową lubię średnio, co by było gdyby lubię jeszcze mniej, jestem historykiem z pasji, dla mnie historia to fakty i choć czasami się bawie co by...

Dyskusje

1 822