Zdążyć przed zmrokiem

Tana French Wydawnictwo: Albatros Cykl: Zdążyć przed zmrokiem (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
In The Woods
Joanna Warchoł
Albatros
literatura irlandzka
In The Woods
Zdążyć przed zmrokiem (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Warchoł
literatura irlandzka

Rewelacyjna, fenomenalna powieść sensacyjna irlandzkiej pisarki Tany French.

Fabuła niby nie zawiera nic szczególnego ani oryginalnego: para młodych policjantów z wydziału zabójstw – Rob Ryan i Cassi Maddox – prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa dwunastoletniej dziewczynki, której zwłoki odnaleziono na wykopalisku archeologicznym w pobliżu małego miasteczka w Irlandii....

Pomimo, że akcja się niemiłosiernie ciągła to książka była ogromną przyjemnością do czytania! Sposób w jaki została napisana jest jak kawa, którą się sączy cały dzień i która jest ciągle ciepła i nie widać dna :D pod koniec rozczarował mnie główny bohater.. w swoim życiu poczułam się jak Cassie 2x tak zdradzona, że męscy przyjaciele, którzy tyle mi zawdzęczali, odwrócili...

Zachęcona bardzo entuzjastycznymi opiniami sięgnęłam po książkę Tany French "Zdążyć przed zmrokiem"
Są tu dwie zagadkowe sprawy - stara i nowa. I napiszę tak, żeby za dużo nie zdradzać, rozwiązanie jednej z zagadek - nie zaskoczyło mnie (czyli wg mnie książka nie zapadnie mi w pamięci), natomiast w przypadku drugiej sprawy czuję się po prostu oszukana i wykorzystana jako...

Świetna pozycja nowej nieznanej mi autorki. Zastanawia tylko że nie wszystkie wątki zostały rozwiązane.

Zaskakująco wciągający kryminał. Do tego stopnia, że sięgnąłem od razu po kolejny tom serii. Bardzo dobre.

No cóż - zakochałam się w Robie od pierwszego czytania. Ironiczny detektyw z pogmatwanym CV i słabo rokującym relacjami towarzyskimi. Do tego Irlandia, której dotąd nie znałam od kryminalnej strony, a bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. No i jeszcze drobny historyczny smaczek.
A o czym sama książka? W małej miejscowości ginie dziewczynka. W zasadzie od razu można powiedzieć,...

Intrygująca opowieść kryminalna napisana pięknym językiem. Ciekawy pomysł z narratorem - detektywem, któremu nie wszystko się udaje. Książkę warto przeczytać, a autorkę zapamiętać do kolejnych lektur.

Niestety mdla i nudnawa ta ksiazka. Kolejna czyli LUSTRZANE ODBICIE wg opisu wydaje sie fajna wiec siegne po nia na pewno i wtedy okaze sie czy polubilam autorke czy jednak nie.

Bestseller, kryminał- zapowiadało się dobrze, ale jak dla mnie czuć nudą. Ponad połowa książki to kręcenie się w kółko, jak już sprawa zaczęła się wyjaśniać poczułam lekkie zadowolenie, ale potem nawet to zostało niepotrzebnie przeciągnięte- do znudzenia. Na dodatek jedną istotna kwestia nie została rozwikłana, tak jakby autorce zabrakło na to pomysłu. Także mocno średnio.

Bardzo proszę niech ktoś mi powie czy czytając książkę coś przegapilam czy nie było żadnego wyjaśnienia sprawy z 1984roku?

Dyskusje

• 2018