Szept cyprysów

Yvette Manessis Corporon Wydawnictwo: Rebis Seria: Pasje i namiętności literatura piękna
When the Cypress Whispers
Rebis
When the Cypress Whispers
literatura piękna
Pasje i namiętności
Agnieszka Jacewicz

Przyjemna opowieść o miłości tradycji i rodzinę. Greckie słówka, które są wtrącane pozwalają zbliżyć się jeszcze bardziej czytelnikowi do miejsc opisanych w powieści.
Chociaż książkę polecam jako całość, zakończenie jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe.

Upatrzyłam sobie tą książkę dawno temu, bo spodziewałam się miłego romansiku w greckiej scenerii. Bo z grecką literaturą współćzesną można się spodziewać albo romansu, albo tragedii. Ew. jeszcze problemów psychicznych. Z tego wszystkiego jednak wybieram romans...
Autorka jest Amerykanką i wyraźnie tęskni za klimatem greckim, przekazuje go zresztą w książce bardzo sprawnie i...

Świetna wakacyjna opowieść i bardzo wzruszająca.

Lekka wakacyjna powieść. Polecam wszystkim wybierającym się na Korfu. Autorce udało się wpleść wiele wiadomości o tradycjach i zwyczajach panujących na wyspie.

Po co wtrącanie tych słów po grecku?

Piękna i nastrojowa powieść.O życiu w Grecji,na jednej z wysp,w tle retrospekcja.
Okrucieństwo wojny ,holokaust greckich Żydów.
Autorka wstawia mnóstwo słówek po grecku,ale wątpię czy się nauczę.
Mamy,też pięknie opisaną kuchnię grecką.
Ogólnie książka,bardzo pomogła mi zrozumieć Greków.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytałam tę książkę podczas chłodnego październikowego urlopu, a wywołała we mnie tyle ciepłych uczuć, że w moich wspomnieniach czuję jakby to było lato.

Srednie

Piękne krajobrazy. Wspaniałe opisy potraw, których zapach niemal czułam. Niesamowity klimat małej, greckiej wyspy. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie, choć końcówka była zaskakująco przeciwna do tego, czego się spodziewałam.
W każdym razie polecam. Nadzwyczajnie realistyczny, delikatny romans, bez zbędnych ozdobników i uniesień.

Ta książka jest podobna do pogody za oknem. Jest ciepło, czasami wręcz gorąco. Jest leniwie i spokojnie.
To książka na pewno barwna, kolorowa, bo taka jest Grecja. Akcja płynie tu leniwie. Czasami aż mnie nużyła ta lektura. Czasami żywiej zabiło serce.
Kolejna książka o tym że od przeszłości nie można uciec. Nie można jej schować ani o niej zapomnieć. W przeciwieństwie do...

Dyskusje

• Ebooki