The Assassin and the Healer

2017-04-12
2013-03-22
32 min.
Throne of Glass 0.2 0.5

Krótkie opowiadanie z bohaterką "Szklanego tronu". Można przeczytać, ale nic nie wnosi do cyklu. Jest i już.

Celaena Sardothien jest w trakcie swojej podróży na Czerwoną Pustynię, gdzie ma się szkolić u Milczących Zabójców. Jest to kara za nieposłuszeństwo wobec swojego Mistrza, Króla Zabójców. Zabójczyni zatrzymuje się w Karczmie pod Białą Świnią, gdzie poznaje 18-letnią dziewczynę, której marzeniem jest opuszczenie biednego, portowego miasta i udanie się do akademii uzdrowicielek. W barmance jest pełno pasji i dobroci, ponieważ chce kontynuować swoje dziedzictwo jako uzdrowicielka. Celaena ratuje barmankę przed najemnikami. Dziewczyna opatruje ranę zabójczyni, a ta w zamian uczy ją samoobrony przed złodziejami. Zabójczyni jest wobec niej obojętna i chwilami chłodna, ale w głębi pragnie tego, co dziewczyna, czyli wolności. Jednak Celaena zostawia dla dziewczyny pożegnalny prezent, który odmieni jej życie.

To krótkie opowiadanie ma być wydane w listopadzie po polsku, jednak pod wpływem natchnienia postanowiłam je przeczytać. Już od czerwca nie mam weny, aby sięgnąć po czwartą części cyklu "Szklany tron", a to opowiadanie przypomniało mi dlaczego polubiłam tę serię. Utwór ten wchodzi w skład prequelu do samej serii. Opowiadanie to jest najkrótsze, czyta się je szybko, i jest bardziej anegdotą niż jakimś ważnym wydarzeniem w życiu Zabójczyni Adarlanu. Tak czy siak, podobało mi się.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Kolejna świetna historia o Celaenie, mająca miejsce jeszcze przed wydarzeniami "Szklaneo tronu". Historia jest opowiedziana częściowo przez uzdrowicielkę, a nie tylko Celaenę, co działą w tym przypadku na plus.

Niewydana w Polsce druga z serii nowelek poprzedających główną serię (swoją drogą dla mnie nieco dziwne, bo wydano wszystkie naokoło, a tej jednej nie - ale może dlatego, że jest za krótka ;))
Celaena spotyka na swojej drodze podczas wyjazdu na czerwoną pustynię dziewczynę - uzdrowicielkę. Dla mnie pełnym zaskoczeniem było to, że Celaena potrafi uczyć, dzielić się i pomagać.
Niezłe opowiadanie.

Bardzo przyjemne opowiadanie. Cudownie pokazuje charakter głównej bohaterki. Idealne dla fanów serii. Polecam ;)

Jako wielka fanka "Szkolnego tronu" nie przegapiłabym okazji przeczytania czegokolwiek o Cealenie, nawet tak krótkiego opowiadania. Przedstawione tu wydarzenia mają miejsce przed wysłaniem zabójczyni na Czerwoną Pustynię, czyli bezpośrednio przed drugim opowiadaniem. Tytułowa uzdrowicielka Yrene, pracuje w karczmie w której przesiaduje zabójczyni. Pewnej nocy Cealena ratuje dziewczynie życie, a ta odwdzięcza się opatrując jej rany. Po krótkiej rozmowie, zabójczyni postanawia nauczyć Yrene podstaw samoobrony, żeby już nie była taka bezbronna podczas ataku.
To kilkadziesiąt stron nie wnosi w sumie nic do głównej historii Cealeny, ale nie szkodzi przeczytać. Poza tym mam nadzieje, że kiedyś jeszcze pojawi się wątek Yrene, ponieważ chętnie dowiedziałabym się jak potoczyły się jej losy.

Fajne, krótkie opowiadanko dające nam trochę poznać Cealeanę, godne przeczytania :]

Nowelka jest bardzo krótka, ma nieco ponad trzydzieści stron, ale mimo to stanowi ciekawe uzupełnienie. Szkoda tylko, że autorka nie pociągnęła wątku tytułowej uzdrowicielki - chętnie dowiedziałabym się o niej więcej i mam nadzieję, że pojawi się w którymś z kolejnych tomów "Szklanego Tronu".
Na pewno nowelę warto przeczytać - polecam wszystkim fanom serii!

Na pewno nowelę warto przeczytać - polecam wszystkim fanom serii!

1997

to jest akcja prze dotarciem na czerwone pustynie poznaje uzdrowicielke w karczmie i ją obrania przed oprawcami a potem uczy walczyc krótka kilkugodzinne lekcje samoobrony, na sam koniec zostawia jej monet sakiewke i brozkę od Abodaryna aby uzdrowicielka wyruszyła do miasta gdzie uczą przyszłych lekarzy z nadzieją iz może wróci tu aby udzielać pomoc innym , a byc może i ich drogi się kiedyś skrzyzują:) jest to ok 30 stronicowy dodatek ale jak zawsze miło się czyta:)

• 2017

Sarah J. Maas The Assassin and the Healer Zobacz więcej