Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie

Muchomor
Poważne Studio wedel
literatura dziecięca
Poważne Studio wedel

Gwiazdka za czekoladę i gwiazdki za temat. Inny, warty poznania, przeczytania. Pięć gwiazdek w dół za hymn pochwalny na temat Wedlów (chociaż być może z punktu widzenia dziecka nie ma to znaczenia) i przede wszystkim, za szare, bure, odpychające ilustracje. Jeśli ilustratorzy chcieli się zapisać na kartach encyklopedii jako oryginalni poszukiwacze nowoczesnych środków...

Książka jest bardzo ciekawie napisana!
Po mimo nie ciekawych ilustracjii, bardzo mnie wciągnęła.
Zawiera wiele interesujących faktów o firmie WEDEL.

Opisuje życie trzech pokoleń rodziny Wedlów. Jak z małej pijalni czekolady powstała wielka fabryka? Gdzie odkryto czekoladę?

Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce!

Choć ma, nieco formę reklamy...

Moja córka jest zachwycona tą książką. Ja też. Podoba mi się temat, sposób pisania, ilustracje, wydanie. Podoba nam się wszystko. Ta książka jest rzeczywiście inna od znanych mi książek dla dzieci. Ale jak dla mnie to dobrze, bo uczy otwartości. Uczy, że nie jest ważne czy książka wydana jest na kredowym papierze czy szarym. Ważna jest treść!!!
My ją polecamy

Tak nie powinna wyglądać książka dla dzieci. Wydana na szarym papierze z burymi ilustracjami, które od razu informują - ta książka jest nudna. Tak nie powinno się pisać dla dzieci - schematycznie, na kolanach przed bohaterami. Jedna gwiazdka za interesujący temat, druga za to, że jest to czekolada :)

Może nie jest to jakieś arcydzieło, ale warto dowiedzieć się czegoś o Wedlu (Wedlach). Na prawdę przyjemna lektura, do poczytania, gdy chcemy odetchnąć od akcji lub (tak jak ja) jesteśmy chorzy.

Niebawem więcej na blogu: http://smell-of-paper.blogspot.com

Taka sobie książka o rodzinie Wedlów, którzy zostali przedstawieni tak słodko, że momentami ma się wrażenie, że czyta się reklamę napisaną na zamówienie. i z bardzo brzydkimi ilustracjami.
Atutami tej pozycji są zdecydowanie walory historyczno - edukacyjne oraz wyjątkowo atrakcyjny temat - czekolada. Polecam grzecznym dzieciom.

1909

Wytwórnia czekolady Wedel została założona przez Karola Wedla w 1851 roku. Wtedy otworzył pierwszy, własny sklep. Jego syn Emil, (którego podpis widoczny jest na czekoladzie) pracę w fabryce zaczynał od podstaw.
Wnuk Karola - Jan był wspaniałym człowiekiem.
Każdemu życzę takiego pracodawcy.
W czasie wojny nie przyjął niemieckiego obywatelstwa, mimo, że miał taką...

Po przeczytaniu odwiedziłam najbliższą pijalnię czekolady Wedla:) Bardzo interesująca i mało znana historia.

Ta książka jest biletem wstępu do historii wedlowskiej czekolady. Jestem uradowana że tam są też przepisy.

Na półkach: , , , , ,

Urocze, ujmujące i wcale niebanalne opowieści o historii czekolady i fabryki Wedla.
Książka zaskakuje wydaniem, prostymi grafikami, a cała historia Wedla rozpoczyna się od ziarenka czekolady gdzieś w dżungli.
Autorka sprytnie przeprowadza czytelnika przez krótką historię czekoladowego ziarenka, posługuje sie nazwiskami odkrywców i królów jak Kolumb, Cortez, Król Filip,...

Dyskusje

• 2014