A Shiver of Light

Laurell K. Hamilton Wydawnictwo: Berkley Books Cykl: Meredith Gentry (tom 9) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Berkley Books
Meredith Gentry (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Przeczytałam wszystkie tomy, aż do 8, w kilka dni. Pobrałam 9 i wtedy zorientowałam się że jest tylko po angielsku. Szukałam tego na internecie cały dzień, ale wszystkie były po angielsku.
Cykl ''Meredith Gentry'' jest jednym z moich ulubionych, mimo jego wad. Niestety, okazuje się że tego tomu nie będę mogła przeczytać, bo mimo iż jestem dobra w angielskim, nie umiem go...

Na półkach: , , , ,

Ostatnia część przygód Merry Gentry. Ataki na Merry nie ustają, podobnie jak na ojców jej dzieci, bo ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że dzieci będzie troje, a nie dwoje jak początkowo sądzono.
Muszę przyznać, że zakończenie książki częściowo mnie zaskoczyło. Chciałabym zakończenia w stylu: I żyli długo i szczęśliwie, ale.... I właśnie to ale mnie zaskoczyło.
Polecam.

Ostatnia część cyklu o księżniczce Merry i niestety bardzo się zawiodłam. Cały cykl nie należy do wybitnych, pomimo to zaciekawił mnie i wciągnął. Jednak z każdą kolejną częścią było gorzej i gorzej, a "A Shiver of Light" jest ukoronowaniem porażki autorki, która w 9 części położyła całą historię.
Dla mnie beznadzieja od pierwszej do ostatniej strony. Przede wszystkim...

Chyba autorka nie ma pomysłu co dalej...Relacja Doyle i Mroza jest "out of character".

Miałam tylko rok przerwy między "A Shiver of Light" a poprzednim tomem, jednak… Nie czułam tej ekscytacji powracając do przygód Merry i jej bandy. Czytając tom 8 było mi żal, że kończę, ale czułam się zaspokojona w ten cudowny sposób. Chciałam żeby okazało się, iż to idealne uwieńczenie całej serii. Lecz o to i mamy ten tom. Nie żebym miała coś do pani Hamilton, brońcie...

• Fantastyka
  • Fantasy