Głos z Gułagu

Okładka książki Głos z Gułagu
Ewa Berberyusz Wydawnictwo: M.A.W. reportaż
reportaż
Rozmowa z Olgierdem Wołyńskim.
M.A.W.
1988-01-01
1988-01-01
8320337003
rozmowa wywiad łagier gułag sybir archangielsk zsyłka więzienie wojna II wojna światowa komunizm stalinizm obóz obozy

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Przeczytałam wybrany do prezentacji maturalnej fragment tej książki. Jest to moim zdaniem trochę inne świadectwo pobytu w stalinowskich miejscach przymusu. Nie czytałam początku i nie bardzo ogarniam temat aresztowania rodziców pana Olgierda, działaczy komunistycznych. Myślę, że warto przeczytać te wspomnienia od początku. Nie ma tutaj obwiniania systemu, innych ludzi lub pretensji. Tak mi się wydaje... Obóz w Archangielsku w opiniach pana Olgierda nie miał na celu wyniszczenia więźniów. To trochę inne spojrzenie na znane nam z różnych świadectw obozy, jednak nie zawsze i nie wszystko było tak piękne, i kolorowe. Walka o życie,zdrowie i przetrwanie toczyła się ciągle.
Warto zagłębić się w historię widzianą oczami kilkunastoletniego, dorastającego w (wcześniej w domu dziecka,więzieniu) obozie i na zsyłce chłopca.

Dodaj cytat z książki Głos z Gułagu