Okruchy raju

Tanya Valko Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Azjatycka saga (tom 1) literatura piękna
Prószyński i S-ka
Indonezja Tajlandia saga literatura polska
Azjatycka saga (tom 1)
literatura piękna
Indonezja Tajlandia saga literatura polska

Po przeczytaniu tej książki jedno wiem na pewno : wole krótsze książki takie do 300 stron i nie koniecznie serię -chcę szybko znać rozwiązanie zagadki . Dobrze do samej książki wracając to są tam tak naprawdę dwie "książki" pierwsza część to opowieść typowo Azjatycka ,z nową bohaterką i jest ona retrospekcją , druga część to znani nam z sagi Arabskiej bohaterowie ;) to się...

Bardzo dużo wątków, które pojawiają się tylko na chwilę, nie wiadomo po co. Z każdą kolejną książką tej autorki mam wrażenie, że arabskie i azjatyckie kobiety są jakieś niedorozwinięte. Lubią cierpieć i umartwiać się. Nikt nikomu nic nie mówi, ludzie ze sobą nie rozmawiają.

Wraz z "Arabską księżniczką" to dwie moje ulubione książki Tanyi Valko. Momentami przerażająca i brutalna.

Czytając takie książki człowiek zaczyna czuć się dziwnie w swoim łóżku, przypomina sobie wyrzucony ostatnio chleb, zaczyna mieć wyrzuty sumienia, że za koniec świata uważa konieczność prysznica pod zimną wodą. Okruchy raju z każdą kolejną stroną wyciągają rękę z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytając Arabską Sagę czegoś mi brakowało w pewnym momencie - informacji o odnalezieniu Nadii. W jednej części dziewczynka zaginęła, a w kolejnej jest już od dawna z mamą. P co chodzi? Wszystko rozwiązało się dopiero po przeczytaniu "Okruchów raju", które są sagą wplątaną pomiędzy sagę arabską...

Kolejna książka Tanyi Valko, którą jestem zachwycona. Autorka z racji swojego zawodu bardzo dobrze zna i bardzo dobrze przedstawia nam świat arabski i - czego ta książka jest dowodem - azjatycki.
A tym razem poznajemy też bliżej codzienne życie mieszkańców Indonezji.

Książka trzyma w napięciu, czyta się szybko i sprawnie. Losy kobiet po przejściach splatają się w Azjatyckim świecie między innymi dzięki synowi jednej z nich. Marysia i Maila (matka partnera pierwszej) tak różne a jednak podobne do siebie kobiety zwierzają się ze swojego dotychczasowego życia. Ich historie są tak wciągające, że można czytać je całymi dniami.

Moja pierwsza styczność z Tanyą Valko.

Przeważnie czytam książki o kulturze chrześcijańskiej, gdzie akcja rozgrywa się w Europie. Tym razem postanowiłam sięgnąć po "Okruchy Raju", by dowiedzieć się czegoś o kulturze muzułmańskiej.

Religia muzułmańska, niezbyt mi się podoba, ale ta tematyka w literaturze jest bardzo modna i warto się z nią zapoznać...

W "Okruchach Raju"...

Bardzo dobra, jak poprzednie, przeczytaniea bardzo szybko, ciekawa fabuła. Polecam

Pamiętamy ,sagę o arabach ? Owszem,kiedyś był to przebój literacki.No,tak temat ,nadal modny.
Ale,oto autorka zabiera nas w zupełnie inne miejsce.Mianowicie do Indonezji,ale będzie i Tajlandii.W końcu,nie daleko.
Co prawda,inna kultura czy też język.No i religia.

Ja muszę,się przyznać.Że,już wiele zapomniałem z tej Arabskiej Córki,ale czytałem już dużo lat temu.
Akcja z...

Przez dwieście stron dostrzegałam pasję w narracji o trudach życia w Indonezji, o komunistycznej epoce, prześladowaniach, bogatym i biednym obliczu kraju. Im dalej, tym opowieść przybiera niepokojąca nutę i coraz bardziej zostaje naszpikowana przedziwnymi sytuacjami, zbiegami okoliczności, choć to właśnie początkowa część, snuta wolniej, jest najbardziej atrakcyjna i barwna...

Dyskusje

• Tanya Valko