Dom Luster cz. 2

Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Ulysses Moore (tom 3) literatura dziecięca
Ulysses Moore. La casa degli specchi
Bożena Fabiani
Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. La casa degli specchi
Ulysses Moore (tom 3)
literatura dziecięca
Bożena Fabiani

Kolejny tom Ulyssesa Moora pokazuje kolejne elementy układanki znanej z poprzednich tomów. Choć trudno nazwać je tomami, bo raczej są kolejnymi rozdziałami tej samej książki. Nie ma sensu czytać pojedynczo, bo kolejny tom zaczyna się i urywa nie stanowiąc odrębnej całości. Ale wciąga wielością pomysłów i siłą wyobraźni autora.

Na półkach: , , , , , ,

Ledwo sięgnąłem po "Dom luster" a już było po nim.
Czuję niedosyt, dużo tu wątków, jednak żaden nie został w pełni rozwinięty.
Przeplatają się one wzajemnie, mnożąc tajemnice.
Sposób opisu scen raczej esencjonalny tak jak to bywa w powieściach dla młodych.

W trzecim tomie z cyklu "Ulysses Moore" napięcie słabnie. Mamy w zamian sceny pełne niesamowitości, które można...

Tajemnice, zagadki i niewyjaśnione okoliczności - jeśli lubisz takie klimaty ta książka jest idealna.

Trzeci tom podobał mi się mniej więcej tak samo jak pierwszy. Akcja toczy się w ... Niedługo dokończę recenzję CDN.

Samotny pozostał król,
który przegra swoją partię.
Chce wygrać z trójką
I trojgu zgotuje śmierć.
Ulysses Moore

Po powrocie ze Starożytnego Egiptu ; Rick i Jason, wraz z Julią, natrafiają na trop,...

Napiszę to już ostatni raz ( ;) ) - z tomu na tom seria "Ulysses Moore" jest coraz lepsza. Chociaż na razie fabuła jest falowana: jedna część trochę nudniejsza, następna lepsza. Uważam, że to przez to, że jednak są one krótkie. Gdyby miały zwykłą, mniejszą czcionkę w ogóle byłyby krótsze. Ma to swoje...

Książka bardzo przyjemna w odbiorze. Historia jest ciekawa, wciągająca i szybko się ją czyta. Bohaterowie wciąż pozostają sympatyczni, przynajmniej ci pozytywni, a negatywnych można tylko bardziej nie lubić - przynajmniej w moim odczuciu. Mi się bardzo podobała i na pewno chwycę kolejny tom.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo lubię ten cykl. Wciąga niesamowicie, czasami z nadmiaru emocji i braku szybkich odpowiedzi na ważne pytania muszę odłożyć książkę na kilka minut. Jest tu tak wiele intrygujących tajemnic, że czytelnik nie może się nudzić :)

Na półkach: , , , ,

Następnym tomem z serii "Ulysses Moore", jaki miałam okazję przeczytać, był tom trzeci pt. "Dom luster". W tomie tym trójka dzieci nie wyrusza w niesamowitą podróż po starożytnym świecie. Tym razem dzieci postanowiły rozejrzeć się po miasteczku Kilmore Cove. Są w nim tajemnice, które dzieci muszą odkryć. I jest zapowiedź następnej przygody...

Choć dzieci nie wyruszają w...

Może być.

3 230