(Nie)potrzebni

wojsko wojna żołnierze afganistan polska misja weterani
militaria, wojskowość
WarBook
wojsko wojna żołnierze afganistan polska misja weterani

Według mnie bardzo ciekawa książka. Dla mnie było to coś nowego, bo nienawidziłem książek wcześniej. Po przeczytaniu tego utworu zdałem sobie sprawę w jakim błędzie byłem. Polecam dla każdego fana militarii ;)

Marcin Ogdowski jest korespondentem wojennym najbardziej znanym z prowadzenia w latach 2009-2014 r. bloga „zAfganistanu.pl” opisującego sprawy związane z polskim kontyngentem wojskowym stacjonującym w Afganistanie. Dziennikarz napisał także parę książek fabularnych skupionych na tematyce wojskowych. Jedną z nich jest właśnie powieść „(Nie)potrzebni”.

Polski kontyngent...

Smutna powieść skłaniająca do refleksji. Z jednej strony żołnierze kalecy zarówno fizycznie jak i psychicznie, a z drugiej strony politycy, którzy pod płaszczykiem troski o tych pierwszy podbijają słupki popularności i za wszelką cenę starają się dorwać do władzy.
Warto przeczytać. Polecam.

Przepiękna wspaniała gorąco polecam.

Kolejny raz sięgnąłem po książkę Marcina Ogdowskiego i byłem święcie przekonany, że jest to następna pozycja z kręgu literatury faktu. Na pierwszy rzut oka, wszystko się zgadzało - Afganistan, polscy żołnierze, misja stabilizacyjna. Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy w końcu doczytałem się, że zamiast dziennika czy też raportu z misji, trzymam w dłoniach fikcję...

Bardzo ciekawa książka.Fabularyzowana opowieść o naszych weteranach z Afganistanu którzy muszą zmagać się z problemami zdrowotnymi, kalectwem, jak również zespołem stresu pourazowego (PTSD). Fajnie ukazuje nasze realia zarówno społeczne jak i polityczne oraz ich uwarunkowania.Pokazuje również skalę problemów żołnierzy i ich rodzin.

1900

Przygnębiająca, smutna w swojej wymowie powieść Ogdowskiego o wracających z Afganistanu żołnierzach. Sięgnij po nią!

Autor opisuje "niby" fikcyjne wydarzenia, ale dla mnie to "najprawdziwsza prawda". Dla polityków liczą się tylko słupki popularności, niektórych generałów ponosi "ułańska fantazja", a zwykli żołnierze muszą odwalać całą czarną (czasami beznadziejną) robotę. A po wszystkim są (NIE)POTRZEBNI. Smutne, ale prawdziwe.

Niepotrzebni to byli zolnierze z misji w Afganistanie. Mimo ze rzad obiecuje im pomoc oraz ich rodzinom gdy cos im sie stanie a jest to czeste to sa to tylko obietnice. Coraz wiecej bylych zolnierzy nie wytrzymuje tej presji tego co sie tam wydarzylo i jest fala samobojstw. Do tego dochodzi ze mlodzi dotad zdrowi mezczyzni staja sie kalekami i nikt im nie pomaga sa...

Dyskusje

• Afganistan