Pamiętnik diabła

Okładka książki Pamiętnik diabła Adrian Bednarek
Okładka książki Pamiętnik diabła
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Kuba Sobański (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Kuba Sobański (tom 1)
Novae Res
2014-01-01
2014-01-01

Po kryminały i thrillery sięgam raczej niezbyt często, jednak pomysłowość i styl fabuły przekonał mnie do tego autora już dawno temu. Cała serię z Kubą przeczytałem, potem również po pewnym czasie przesłuchałem w formie audiobooka - to polecam szczególnie, interpretacja lektorska Filipa Kosiora robi wrażenie.

Długo przymierzałam się do przeczytania tej książki. Nawet czytanie mi sprawnie i szybko poszlo. Ksiazka podobala mi sie i zastanawiam sie na nastepna czescią. Boje sie ze sie zawiode.

Pierwsze spotkanie z Panem Bednarkiem i napewno nie ostatnie, a już napewno nie z Kubą Sobańskim.
Mroczna, fascynująca, straszna, brutalna,przerażająca i wciągająca jak "biały śnieg" historia.
Dawno nie czytałam tak świetnego kryminału.
Aczkolwiek trochę jestem przerażona, że tacy ludzie jak nasz główny bohater istnieją... Psychopaci, którzy rujnują życie niewinnym ludziom.
Kuba... Mściwiy, nie ludzki, potrafi doskonale ukrywać swoje drugie życie, drugie ja.
Dla niego nie liczy się człowiek,jego uczucia, swoim życiem stwarza pozory,by nie rzucać na siebie żadnych podejrzeń i w oczach innych być normalny. Mam nadzieję, że dopadnie go sprawiedliwość w dalszych częściach,bo tacy ludzie nie powinni mieć prawa do bytu. Psychopata bez sumienia ale chyba jedno wyklucza drugie.
Książka majsersztyk,leci 9 a ja szukam kolejnej części.

Dawno nie czytałam tak świetnego kryminału.

Od początku czuje się pewien rodzaj...no sam nie wiem. Ciekawym zabiegiem było prowadzenie narracji z perspektywy mordercy, w czasie teraźniejszym. Przez około 200 stron czytało się to z zaciekawieniem, jednak potem jest tylko gorzej. Motyw mordercy, mający szokować, u mnie wzbudził poczucie żenady, tym bardziej, że w przydługim epilogu autor wraca do tego. Niestety, książka jest, co każdy choć trochę rozgarnięty czytelnik z łatwością zauważy, poradnikiem dla aspirujących morderców, jak nie dać się złapać. Nie wiem, co autor chciał osiągnąć, pisząc w taki sposób. 5/10 to maksymalna ocena, jaką mogę wystawić.

Umysł Kuby Sobańskiego wciągnął mnie do reszty. Całą serie wciągam jedna po drugiej. Każda kolejna dokładnie tak samo trzyma w napięciu. Opisy zbrodni trochę brutalne dla wrażliwych.

Cały czas szukałam powodu, za co pochwalić. W mojej opinii, jest zbyt przewidywalna, zbyt płytka, szkoda czasu.

Już od dłuższego czasu mam na liście tą książkę. Po opisie wydaje się, że będzie mroczna i jest. Poznajemy Kubę, seryjnego mordercę, studenta prawa, ale i idealnego chłopaka. Najpierw śledzi swoje ofiary, a potem zabija z drastyczny sposób. Miał trudne dzieciństwo, które go ukształtowało. Jego osoba staję się sławna przez to, że jest nieuchwytny. Świetny kryminał, który wręcz sam się czyta. Już sięgam po drugą część.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Ciekawsza akcja rozpoczyna się dopiero od połowy książki. Za duźo opisów życia codziennego, skupiania się na imprezowym trybie życia, nałogach i pragnieniach seksualnych. Brakuje lepszego wykreowania głównego bohatera i jego morderczych instynktów. Samym morderstwom moim zdaniem poświęcona jest zbyt mała część książki. Duży plus za spryt głównego bohatera i ciekawe zakończenie zachęcające do sięgnięcia po kolejne tomy.

Bardzo krwawa i brutalna książka, niektóre sceny przyprawiają o mdłości aczkolwiek bardzo wciągająca lektura. Przez cały czas trzyma w napięciu i zwroty akcji oraz zachowania głównego bohatera czasami szokują. Na pewno nie dla osób o słabych nerwach :)

101/2023 to moje pierwsze spotkanie z książką, pisaną w całości z perspektywy "tego złego". Ciekawe doświadczenie. Książka jest poprawna, historia wciąga, niemniej czuć że to jedna z pierwszych książek pisarza, rozpatrywana jako debiut wyszła lepiej niż w porządku, na tyle że jestem ciekaw dalszych losów Rzeźnika Niewiniątek.

• Audiobooki