Rebellion

Ben Kane Wydawnictwo: Preface Publishing Cykl: Spartakus (tom 2) powieść historyczna
Data 1. wydania:
angielski
Preface Publishing
Spartakus niewolnik historia bunt
Spartakus (tom 2)
powieść historyczna
angielski
Spartakus niewolnik historia bunt
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Kupiłem tą książkę w promocji mimo bardzo słabej - moim zdaniem - części pierwszej (której dałem całe 3 gwiazdki). Tu jest już nieco lepiej, dzieje się więcej - jest więcej Rzymu a tytułowy Spartacus staje się nieco bardziej 'strawny w porównaniu do części pierwszej. Wciąż jest to jednak książka marna, napisana płasko i banalnie, z przewidywalnymi rozwojami akcji i...

Kontynuacja losów Spartakusa i jego armii. Ich losy komplikują się gdy po pokonaniu kolejnej armii rzymskiej do akcji wkracza Krasuss i tworzy przeciwko nim armie złożoną z 10 legionów. Sytuacji nie poprawia także na początku odejście części Galów i ich unicestwienie przez rzymian a potem spory wewnętrzne pomiędzy przywódcami buntu.
To jest naprawdę przemyślana wersja...

Kontynuacja losów Traka Spartakusa . Wśród powstańców dochodzi do konfliktów o przywództwo. W obliczu decydującej bitwy siły się dzielą. Dochodzi do nieuniknione klęski. Druga część epopei nie odbiega poziomem od pierwszej . Miłośnicy tego typu literatury powinni być zadowoleni . Kane stworzył wspaniały obraz Rzymu czasów Spartakusa .

Wspominałam już o tym, kiedy pisałam swoją nieprofesjonalną i niefachową recenzję pierwszej części - podoba mi się taka wersja historii Spartakusa. Podoba mi się jeszcze bardziej po przeczytaniu niepozornej noty od samego autora. O powstaniu niewolników wiemy, bez wątpienia, mniej, niż byśmy tego chcieli, ale nie trzeba nad tym ubolewać, zwłaszcza będąc pozytywnie...

Spartakus to historia bohatera, która często była wykorzystywana w filmach, serialach i książkach. Ben Kane to świetny pisarz powieści historycznych, połączenie jego techniki i historii Spartakusa zwiastowało naprawdę ciekawe książki. Czy mu się to udało? Zapraszam do recenzji.

Fabuła jest znana i raczej nie mamy tu wprowadzonych większych twistów. Większość z nas wie, jak...

Ben Kane nie zawodzi bardzo dobra kontynuacja pierwszego tomu. Jak zwykle u tego autora wspaniałe opisy bitew i potyczek. Pozycja godna polecenia.

Powtarzalność. Wiecznie te same przemyślenia bohaterów. Tylko dla fanów postaci Spartakusa.

Drugi tom również świetny, tak jak i pierwszy.

Chapeau bas za opisy scen batalistycznych.

Niczego więcej nie oczekiwałem. Tak samo dobra jak tom pierwszy

• Powieść historyczna
  • 2020