Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz

Okładka książki Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz John Calvin Maxwell
Okładka książki Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz
John Calvin Maxwell Wydawnictwo: MT Biznes nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
MT Biznes
2014-01-01
2014-01-01

To moja pierwsza książka autora i nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Choć jest w niej trochę irytujących treści, które zazwyczaj zniechęcają mnie u amerykańskich autorów, całe szczęście nie było tak dużo wodolejstwa i autoreklamy. Dobrze zebrane treści, motywacyjna lektura, napisana bardzo przystępnym językiem, a co najważniejsze ciągle aktualna.
Każdy wie, że uczymy się całe życie i powinniśmy się uczyć na błędach, ale nie każdy wie jak to zrobić i wykorzystać szanse w momentach kryzysu. Ta książka może pomóc odpowiedzieć na te pytania.

Każdy wie, że uczymy się całe...

John Maxwell to świetny mówca, ale nie sądziłam, że równie dobry pisarz. "Czasem wygrywasz a czasem się uczysz" to książka o tym, jak się nie poddawać i wciąż dążyć do celu. O tym jak wyciągać lekcje z popełnionych błędów i mieć z nich pożytek również w przyszłości. O tym jak być dobrym liderem zespołu. O tym, że nic nie dzieje się przez przypadek. Generalnie świetna książka, którą warto przeczytać, żeby zobaczyć, że wszystko ma swój sens i ze wszystkiego można wyciągnąć lekcję na przyszłość. Prócz tego autor podaje kilka naprawdę fajnych technik motywacyjnych i przywódczych. Dobrze się czyta, a przy okazji można sobie trochę rzeczy uświadomić. Polecam.

Nauka nie kończy się po odebraniu dyplomu. Jako absolwent uczelni wyższej czułam pewien niedosyt związany z oficjalnym zakończeniem etapu edukacji. Odpowiedzią na ten niedosyt okazała się dla mnie książka "Czasem wygrywasz a czasem się uczysz". Nikt nie lubi przegrywać, ponosić porażek. Autor przedstawia spostrzeżenia na temat każdego z etapów procesu nauki - rozdziały zatytułowane są konkretną cechą związaną się z procesem nauki, co wpływa na przejrzystość odbioru treści zawartych w książce. Książkę serdecznie polecam wszystkim, którzy interesują się zagadnieniami z zakresu psychologii, socjologii.

Bardzo ważna pozycja, która idealnie trafi do ludzi, którzy przechodzą kryzys.

Bardzo ważna pozycja, która idealnie trafi do ludzi, którzy przechodzą kryzys.

Zaintrygował mnie temat książki, jednak chyba spodziewałam się czegoś więcej. Autor opisuje wszystko bardzo punktowo, co nie przekonuje mnie w tego typu książkach. Najbardziej interesowały mnie przykłady, sposoby działania innych, dowody na to jak inni ludzie uczą się na swoich błędach. Jeśli interesuje Cię historia ludzi, nie ma tutaj tego wiele. Jeśli jednak ktoś szuka po prostu instrukcji działania i jasno sprecyzowanego wytłumaczenia zagadnienia, polecam.

Bardzo pomocna książka. Ukazuje, że porażka to tylko wskazówka, że zbliżamy się do sukcesów :)

Ciekawe cytaty, jak dla mnie trochę wiedzy się powtarza, więc lepiej uporządkowałabym rozdziały.

Zrobiłam notatki, wyciągnęła wnioski i "w górę" :)

Zrobiłam notatki, wyciągnęła wnioski i "w górę" :)

Uczciwie przyznam, dałam radę tylko (AŻ) dwa rozdziały.
Może to i dobre na cykl kazań w kościele dla głupawych Amerykanów, bo i autor jest amerykańskim kaznodzieją. Może i byłoby dobre na kazania dla dzieci ze szkoły podstawowej... Tych wcześniejszych klas. Ale to chyba żart, że jest to książka dla dorosłych, i to tych w pełni władz umysłowych.
Wisienką na tym torcie z zakalca jest wręcz niestrawnie betonowe pióro i mdłe lanie wody.
Ah i tak... na początku autor raczy nas opowiastką jak to musiał wynająć prywatny odrzutowiec, żeby mu takowy przywiózł jego paszport. Oczywiście z zaznaczeniem, ze kosztowało go to 20tys dolarów. Nie jestem chrześcijanką, ale coś mi świta taki grzech jak pycha...

Uczciwie przyznam, dałam radę tylko (AŻ) dwa rozdziały.
Wisienką na tym torcie z...

Doskonała książka Maxwella dla wszystkich ,którzy ponoszą porażki,wstają i znów ponoszą porażki i się nie poddają,ale też dla tych, którzy chcą nauczyć się jak wyciągać wnioski z porażek i jak się na nich uczyć

Wszystkie książki Maxwella pochłaniam z ogromną radością, a także pokorą wobec życia. Najlepszy przewodnik duchowy, z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia.

• Nauki społeczne
  • Popularnonaukowe