Niewzruszenie

Ewa Nowak Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Miętowa (tom 11) literatura młodzieżowa
2014-01-01
2010-10-20
Egmont Polska
miłość rodzina dojrzewanie problemy
Miętowa (tom 11)
literatura młodzieżowa
2014-01-01
miłość rodzina dojrzewanie problemy

Pierwsze tomy serii miętowej były lepsze.

Fenomenalna. Kupiłam ta książkę zupełnie przypadkiem w antykwariacie, za grosze i z czystym sumieniem przyznaje że to jeden z najlepszych książkowych zakupów jaki poczyniłam! Spora dawka śmiechu i ironii, przezabawni, barwnie przedstawieni bohaterowie. Polecam każdemu kto lubi miło ale i ciekawie spędzić czas :)

Moja córka wzięła na obóz m.in. książkę "Niewzruszenie" Ewy Nowak.
Po jej powrocie zapytałam, czy poleca mi tę lekturę.
- No, tak, trochę, niekoniecznie.
- Hm...

Mimo braku rekomendacji, książkę przeczytałam.
Mnie wciągnęła od pierwszej strony!
Przede wszystkim uwiódł mnie nieco ironiczny styl autorki
i poczucie humoru głównych bohaterów rodzeństwa Marianny i Lwa.
Podczas...

Spędziłam miłe chwile w towarzystwie nietypowej rodzinki, Marianny i jej brata Lwa, ich mamy wróżki - Sylwany oraz taty - muzyka. Obrazu dopełnia hodowana w domu.... świnka. Nie, nie morska, normalna, tyle, że mniejsza :)

NIETUZINKOWA KSIĄŻKA, WYBITNEJ AUTORKI!
Aby zapoznać się z moją opinią zapraszam tutaj :

Swietnie pokazany dzisiejszy swiat w ktorym wszyscy mowia nam jak zyc (Napisalem troche inaczej zeby spoilerow nie bylo) :D

- Książka opowiada życiu rodzeństwa
- Nie występują w niej prawie żadne opisy, ale przez czyta ją się szybko i lekko
- Marianna jest bardzo fajną postacią, mocno nakreśloną, tak samo jak jej mama. Za to zachowania Gabi są denerwujące.
- Mimo wszystko miła książka na wakacje.

Może nie jest jakaś wybitna... ale za to bardzo lekka i z mnóstwem humoru. Przyjemnie się ją czytało, choć niewiele wniosła do mojego życia. Jeśli ktoś chce przeczytać coś krótkiego i za razem mało zobowiązującego, ta książka nadaje się idealnie. ;)

Miłosne rozterki dotyczą nie tylko Marianny, ale również jej młodszego brata Lwa, który zabiega o względy jej przyjaciółki- Gabi. Rodzice mają chyba dość nietypowe zawody ojciec gra na weselach i co weekend nie ma go w domu, a mama wróży. Przyprowadzenie świnki na przetrzymanie na dość niedługo niesie ze sobą nieodwracalne skutki emocjonalne wywołane u członków rodziny jak...

Z pewnością na uwagę zasługują rodzice i Ewunia. Od teraz będę inaczej patrzeć na psychologów i wróżki.

• Z biblioteki
  • Ewa Nowak