Kolory

Les Couleurs
Babaryba
2014-03-26
2014-03-26

TAK! Oto kolejna książka autorstwa @hervetullet, którego publikacje nie wymagają reklamy. Tym razem trafimy do świata kolorów. To kolejna interaktywna książka, która sprawi wiele zabawy i pozwoli rozładować napięcie dziecka po intensywnym dniu.

Tak jak w innych częściach tej serii, dziecko musi naciskać na konkretne elementy, a w wyniku tego zawsze zadzieje się coś magicznego.

Jaka będzie reakcja Waszej pociechy jeśli po zamknięciu oczu i położeniu ręki na przepiękne kolorowe kropki nagle ich ręka stanie się zaczarowana?

Ile zabawy dostarczy im potarcie paluszkiem plamy koloru niebieskiego i malowanie nim po żółtym?
Co się wtedy stanie?

A co wydarzy się po potrząśnięciu książką?
Czyżby Wasze dzieci potrafiły czarować i mieszkać przepiękne barwy sprawiając sobie przy tym wiele radości?

Właśnie tak!

Ta książka dostarczy nie tylko wspaniałej zabawy, ale również pokaże w jaki sposób możemy mieszać barwy by powstały nam inne. Pozwoli to utrwalić zdobytą wiedze i sprawi, że dziecko bez problemu zapamięta nowe wiadomości.

Dziś przedstawiamy wyjątkową serię, znanego francuskiego ilustratora, który postanowił z czytania książek zrobić znakomitą zabawę. Te interaktywne książki, to przede wszystkim nauka dla maluchów, ale także jak wspomniałem wspaniała uciecha.

Klaskanie, naciskanie na kropki, dmuchanie, potrząsanie książką, pierwsze eksperymenty… ale przede wszystkim radość i uśmiech na twarzy dziecka!

Wizualnie książka jest prosta, ilustracje dostosowane są do mniejszych dzieci, przez co łatwiej jest im skupić się na zadaniach.

Polecamy dla całej rodziny!

O książkach więcej opowie mały recenzent Bartek.

Kolejna swietna ksiazka Tulleta szczegolnie ciekawa dla trzy i czterolatkow. Moja corka moze dusic na kropki wiele, wiele razy. Wspaniala zabawa!

Po znakomicie przyjętej przez czytelników na całym świecie książce Hervé Tulleta pt. „Naciśnij mnie”, ten utalentowany autor oddał w nasze ręce kolejną porywającą, pomysłową i zabawną książkę dla dzieci i ich rodziców, która łączy sobą klasyczną lekturę z interaktywną zabawą. Pozycja ta nosi tytuł „Kolory” i ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Babaryba.

Tytuł mówi wszystko, czyli oznajmia wszem i wobec, że będzie to o kolorach opowieść i z kolorami zabawa, właśnie. I tak też jest, gdy oto dziecięcy czytelnicy odkrywają tu magię najrozmaitszych barw. A czynią to oni poprzez aktywną zabawę z tą książeczką, pięknymi ilustracjami na jej stronach oraz dłońmi, które dotykają rysunków, łączą je ze sobą, czy też potrząsają tą pozycją. W ten sposób powstają właśnie nowe, niezwykle efektowne w swej postaci i piękne kolory, które dodatkowo można ciekawie nazwać!

Francuski autor skorzystał kolejny raz z niezwykle prostego i zarazem genialnego sposób, by połączyć zabawę z nauką - tym razem nauką kolorów. Otóż oddał on w ręce czytelników piękne, kolorowe rysunki i dopełnił je zabawnymi, ciekawymi i jak najbardziej przystępnymi już dla kilkulatka, ćwiczeniami. Dotknij, zakryj, połącz, obróć, potrząśnij, nałóż farbę na palec ... - i patrz drogi czytelniku, jakie to dzieją się kolorowe cuda! Tak to właśnie wygląda i zapewniam was o tym - porywa nie tylko dziecięcego, ale też i dorosłego odbiorcę tej książki!

Interaktywność - to słowo wydaje się kluczowym w kontekście rozpatrywania atrakcyjności tej książki, w której to każda z ponad 60 stron oferuje dziecku nową formę aktywnej zabawy z kolorami i samą książeczką. I dzięki temu nie ma tu mowy o jakiejkolwiek monotonii, powtarzalności i nudzie, gdyż zawsze nas coś tu zaskakuje, bawi i porywa w wir kolorowej zabawy. To również ukłon w stronę tych naszych dzielnych czytelników, którzy dopiero uczą się czytania, ale kolorami i dłońmi potrafią bawić się już w iście wyśmienity sposób!

Kolejny też raz zachwyca nas wydanie tej pozycji, które imponuje nam swoim dużym formatem, twardą oprawą, doskonałą jakością papieru, przejrzystym układem treści oraz rzeczą najważniejszą - kolorowymi ilustracjami, które czasami przybierają postać konkretnych rysunków, a innym razem obejmują sobą całość strony. I oczywiście nie muszę nawet dodawać, że piękno zastosowanych tu barw - jakże istotnych w tej książce, jest iście imponującym.

Jeśli uczyć dzieci kolorów, kształtów i miłości do literatury, to tylko za sprawą tej interaktywnej książeczki! To właśnie dzięki niej młodzi czytelnicy nie tylko świetnie się bawią, miło spędzają czas i raz po raz zaśmiewają niemalże do łez..., ale też i właśnie rozwijają swoje zmysły wzroku, dotyku, koncentrację oraz spostrzegawczość. To cenny wkład we właściwy i korzystny rozwój naszych pociech, o czym to warto pamiętać w czasie nadchodzący świąt. Faktem jest bowiem to, że książka ta okaże się świetnym prezentem!

"Kolory" Hervé Tulleta, to książka piękna dla oka, radosna dla serca, niezwykle intrygująca dla umysłu i przede wszystkim korzystna dla każdego dziecięcego odbiorcy, który poznaje piękny, kolorowy i fascynujący świat. Z tych wszystkich względów polecam i zachęcam was drodzy rodzice – ale też i przedszkolni wychowawcy, do podarowania waszym podopiecznym tego tytułu, który może przynieść sobą tylko i wyłącznie same dobre rzeczy. Polecam – naprawdę warto!

Tytuł...

Super ksiazeczka, która na zasadzie "pomaluj paluszkiem" pokazuje jak mieszają się kolory i co wychodzi z ich połączeń.
Dzieciom bardzo się podoba więc polecamy!

Dzieciom bardzo się podoba więc polecamy!

Dzieci dotyka kropkę, przykłada rękę i.... zaczyna czarować. Pojawiają się kolory. Dziecko miesza kolory. Po-naje barwy I ich pochodne. Potrząsa książką, przechyla ją- na kolejnych stronach pojawiają się niesamowite kolorowe obrazki. Wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Niedziela to czas rodzinnych pogawędek, wspólnych zabaw, spacerów, długich posiłków i błogich chwil. W ten dzień wszystko wolno. Mama i tata mają więcej czasu, więc może wspólna zabawa w kolory?
🖌️🔴🟠🟡🟢🔵
Tym razem Hervé Tullet zaprasza swoich najmłodszych czytelników do zabawy i nauki w magicznym świecie KOLORÓW.

Mieszanie, odkrywanie, eksperymentowanie, liczenie do pięciu, zabawa „na sucho” i „mokro”- to tak w telegraficznym skrócie, o czym jest książka, a wynikiem tej kolorowej lektury… będzie świetna zabawa.
🔵🟡🔴🟠
Ta książka jest inspiracją do odkrywania świata barw. Kolorowe paluszki robią kropeczki, a co się stanie jak zmieszamy plamkę żółta z zieloną? Czary! Tysiące pytań maluchów: Jak to? Tak miało być?😁
Okrzyki: Jeszcze raz ! Och! Wow! Gwarantuję, lektura jest początkiem cudownej zabawy. Każdy mały artysta przeżyje tu niesamowitą zabawę. Z małych plamek powstają cudowne ilustracje, pamiątki, obrazki, które zdobią lodówkę lub pokoje dzieci. Pędzel 🖌️wcale tu nie jest potrzebny.
😁🖌️🔴🟠🔵
Podobno brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci. Spokojnie, tu tylko rączki są kolorowe. Dzieciaki pokochały tę książkę. Sprawdziłam. Polecam. 🖌️📖💞

„KOLORY”
Hervé Tullet
Wydawnictwo: @wydawnictwobabaryba
oprawa twarda
liczba stron: 65
format: 22,5 x 22,5 cm
kategoria wiekowa: 3+

🖌️🔴🟠🟡🟢🔵

Mieszanie, odkrywanie, eksperymentowanie, liczenie do pięciu,...

Dzieci ją ubostwiają 🙂
Polecam.

Dzieci ją ubostwiają 🙂
Polecam.

Jednej szarej kropce smutno na pustej kartce, wiec w mig dołącza do niej masa kolorowych towarzyszy. Feeria barw i kolorów wirujących na białej planszy! A to wszystko za sprawą dotyku paluszków i rączek dzieci. Żółty z czerwonym dają kolor…. ? Niebieski zmieszany z żółtym to… ? Pamiętasz to z zajęć plastyki? A czy Twoje dziecko musi czekać na pierwsze tematyczne zajęcia w przedszkolu/szkole? Niech już w domu pozna moc barw. Najpierw tych w książce, a potem malowanych na kartkach farbami, by sprawdzić, czy Hervé Tullet prawdę pisał i rysował 🙂
Czy dziecko będzie wracać do tej książki?

Będzie, to pewnik. Ciapki, kropki i bohomazy to żywioł przedszkolaków (u nas także 1,5-roczniaka, który na swój sposób śledzi, z wypiekami na polikach, zmiany na każdej kartce). Czary dzieją się za każdym ruchem – złączeniem stron, trząchaniem książką, dotknięciem kolorów całą dłonią. Nie uwierzę, jeśli powiecie, że Wasze dzieci to czyściochy i nie zamoczyłby chętnie rączki w farbach plakatówkach… No właśnie 🙂 Błysk w oczach, wypieki na twarzy, skupienie, masa śmiechu i licznych „ahów” i „ohów” gwarantowana. Czytanie „Kolorów” inspiruje, bawi, uczy, śmieszy i nieźle miesza… ale tylko i wyłącznie w pozytywnych kolorach 🙂 Użyj wyobraźni.

PO WIĘCEJ TREŚCI DOTYCZĄCEJ TEJ KSIĄŻKI ORAZ ZDJĘCIA ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA. WPIS W TYM LINKU: https://rokporoku.eu/kolorowe-eksperymenty-malych-odkrywcow/

"Kolory" zainteresowały mojego dwulatka, bardzo lubił patrzeć na te wszystkie barwne kropki i plamy. Wydaje mi się jednak, że miałby więcej frajdy z lektury, gdyby był starszy. Niekoniecznie rozumiał zabawy, które proponowano na poszczególnych stronach.

• Dla dzieci
  • Dzieci