Okładka książki Sherlock Holmes. Tom 1. Studium w Szkarłacie. Znak Czterech. Pies Baskerville’ów
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Sherlock Holmes (tom 1-3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sherlock Holmes (tom 1-3)
A Study in Scarlet. The Sign of Four. The Hound of the Baskervilles
Zysk i S-ka
2014-03-17
2014-03-17
Jerzy Łoziński
Sherlock Holmes detektyw zbrodnia Jerzy Łoziński Sidney Paget

Okładka książki Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,0
Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,6
Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,8
Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,9
Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle,...

Pod urlop czy inny wolny czas jak znalazł. Mocną stroną są wyraziści bohaterowie każdej z opowieści. Klimatyczna lektura, być może przeczytam pozostałe tomy.

Ciekawie się czytało, zważywszy, ze wcześniej miałem do czynienia z filmami i serialem o Sherlocku ;)

Myślę, że każdy z nas ma jakiegoś swojego ulubionego bohatera literackiego. Do grona moich ulubieńców od bardzo dawna należy Sherlock Holmes. Postać detektywa towarzyszy mi już od czasów podstawówki. To właśnie wtedy, prawie dwadzieścia lat temu otrzymałem w prezencie świątecznym „Przygody Sherlocka Holmesa”. Tak też zaczęła się moja...

Uwielbiam Sherlocka Holmesa i często do niego powracam - to wydanie bardzo mi pasuje ze względu na tłumaczenie. Jednak jeżeli mogę coś poradzić nowym czytelnikom, to to by zacząć od opowiadań (TOM 2) -od których Sherlock Holmes stał się znany i w których lepiej poznamy bohaterów, a dopiero wtedy przeczytać powieści.
Pies Baskervillów jest moją ulubioną powieścią, ale...

Z pewnością autorowi udało się stworzyć niecodzienną postać, charakterystyczną i zapadającą na długi czas w pamięci. Narracja i styl są jednak na tyle odmienne od dzisiejszego stylu pisania, że momentami trudno przebrnąć przez niektóre fragmenty opowiadań. Samo wydanie, w mojej subiektywnej ocenie jest niesamowite, nastrojowe i po prostu gustowne.

Kryminał otacza mnie zewsząd. Jego popularność w naszym kraju jest faktem a skala tejże mnie osobiście trochę przytłacza. W związku z powyższym pomimo iż nigdy specjalnie mnie nie kręcił co jakiś czas podejmuje rękawicę i próbuję się rozkochać w gatunku. No i nie ukrywajmy niespecjalnie mi to wychodzi. Tym razem na tapetę wzięta została totalna klasyka i pomimo tego, iż...

Klasyka powieści detektywistycznych, czy też kryminalnych. To właściwie cała moja opinia. Za delikatne jak na człowieka w moim wieku i z moimi oczekiwaniami. Holmes jest dla młodzieży, tak na dobry początek. "Pies Baskerville'ów" niejlepsza z trzech pierwszych części. Taka trochę mroczna.

W końcu klasyk powieści detektywistycznej wpadał w moje ręce i... wsiąkłam po uszy. Sherlock Holmes to kawał świetnej książki. Pisany w prosty i przystępny sposób, dzięki czemu czytelnik wartko płynie przez kolejne rozdziały. Oczywiście najlepsza opowieść (w mojej opinii) to "Pies Baskerville'ów". A to dzięki tajemniczym zgonom oraz mrocznej otoczce bagien, na których toczy...

oprócz pies Baskervilów

Oj zestarzał się bardzo sir Artur Conan Doyle...Chociaż stworzył postać nietuzinkową - najsłynniejszego detektywa wszech czasów, to jednak jego styl i sposób narracji bardzo już "trąci myszką". Jest to jeden z bardzo nielicznych przykładów, kiedy ekranizację ( tę z roku 2009 i 2011 )cenię sobie bardziej, niż pierwowzór literacki. W trzech opowiadaniach, które składają się...

1 016
  • Kryminał
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Kryminały
  • Klasyka

Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes. Tom 1. Studium w Szkarłacie. Znak Czterech. Pies Baskerville’ów Zobacz więcej