Człowiek hasło

Okładka książki Człowiek hasło Andriej Kotin
Okładka książki Człowiek hasło
Andriej Kotin Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza kryminał, sensacja, thriller
Warszawska Firma Wydawnicza
2014-03-10
2014-03-10

Okładka książki Mikrohistorie 2018 Mateusz Antczak, Lech Baczyński, Bożena Białkowska, Anna Białousewicz, Karolina Biel, Krzysztof Birch, Monika Cetera, Natalia Ciwoniuk, Elwira Kaczmarek, Andriej Kotin, Martyna Kowalczyk, Anna Kurpiel, Marcin Kuźma, Agnieszka Łukasiewicz, Urszula Maciuga, Franciszek Mocek, Przemysław Ornicz, Alicja Owsianik, Anna Piaseczna, Agnieszka Sobczak, Anna A. Sosna, Agnieszka Szaforz, Katarzyna Szewioła-Nagel, Mateusz Waligóra, Angelika Wiktor, Paulina Wydra, Patrycja Żurek
Mikrohistorie ... Mateusz Antczak, Le...
Okładka książki Fantazje Zielonogórskie. Antologia opowiadań fantastycznych Krzysztof Filipowicz, Maciej Kaźmierczak, Waldemar Konieczny, Andriej Kotin, Zbigniew Kulczycki, Czesław Markiewicz, Igor Myszkiewicz, Joanna Pawłusiów, Anna Rosner, Michał Rybiński, Alfred Siatecki, Marek Starosta
Fantazje Zielo... Krzysztof Filipowic...

Tytuł: Człowiek hasło
Autor: Andriej Kotin
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Liczba stron: 199
Data wydania: 10 marca 2014

Andriej Kotin – urodził się w 1985 roku w Moskwie. Do Polski przyjechał w 2000 roku i mieszka tu do dziś. Jest doktorem Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Swoboda językowa autora robiącego ze zdaniami, co mu się żywnie podoba, to wisienka na tym bogatym torcie. Bardzo ciekawym zabiegiem było wprowadzenie kilkudziesięciu śmiesznych komentarzy kota Ernesta do wypowiedzi bohaterów. Całość ciekawa, ale mi brakuje tego czegoś, co uczyni z tej książki arcydzieło.

Nasi przyjaciele kochają nas takimi, jacy jesteśmy, a nasze kobiety kochają nas i dlatego chcą nas zmienić.

Detektyw Dariusz podąża śladem uprowadzonego Tomasza. Dziewczyna poszukiwanego przyszła do detektywa, aby go odnalazł. Przemierza różne zakątki Polski, aby odnaleźć tę osobę. Poznaje różnych nietuzinkowych bohaterów, a sam porywacza jest jego kolegą z przeszłości. Czy wszystko się uda? Czy obejdzie się bez trupów?

Głównym bohaterem jest Dariusz Dark. Jest dość nietypowym detektywem, gdyż wcześniej pragnął zostać księdzem, jednakże został ekskomunikowany za swoje kontrowersyjne poglądy i czyny. Elokwentna i sarkastyczna postać z dużym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie.

Polecam tę książkę osobom, które chcą spędzić wieczór z dobrą książką w ręce. Koneserzy kryminałów nie znajdą tu mrożącej krew w żyłach opowieści, lecz pełną zagadek, pościgów i motywacji opowieść. Zaciekawiła mnie ta pozycja, ale nie zabrała w daleką podróż, po której miałbym kłopoty z zaśnięciem.

Tytuł: Człowiek hasło

• 2020/12
  • Konkursy
  • Wyzwanie na czytanie 2020
  • Poszły w świat ^^

Dodaj cytat z książki Człowiek hasło