George William Redway Wydawnictwo: Napoleon V historia
wojna secesyjna wojskowość powszechna
historia
Piotr Derengowski
wojna secesyjna wojskowość powszechna

Książka jest bardzo chaotyczna. Autor miesza rozdziały poświęcone samym działaniom zbrojnym z tymi dotyczącymi organizacji wojsk oraz z relacjami uczestników. Z samego opisu bitwy nie da się dużo dowiedzieć i wydaje się urwany w połowie. Mapy są niezbyt czytelne, prawdopodobnie przedruki z oryginału, który nie zostały w żaden sposób podane obróbce. Ogólnie nie polecam.

• Historia
  • Wojskowość powszechna