Autobiografia. Chuck Norris

powieść historyczna
Erica
2006-01-01
2006-01-01

Kto z nas nie pamięta Strażnika Teksasu? :) Fajna książka i dobrze się czyta.

Kto z nas nie pamięta Strażnika Teksasu? :) Fajna książka i dobrze się czyta.

Kiedy wzięłam tę książkę do rąk, wiedziałam, że przyjemnie spędzę czas z nią czas. Gdy czytałam rozdział poświęcony serialowi ,,Strażnik Teksasu" łza w mym oku się zakręciła, bo przypomniałam sobie, że kiedyś wzdychałam do Norrisa. Kurcze, to były piękne czasy. Może warto wrócić do tej produkcji...?

Przyznam szczerze, że znałem do tej pory Chucka (a właściwie Carlosa Raya) Norrisa z filmów akcji i kina sztuk walki. Lubię te gatunki filmowe i oglądałem chyba wszystkie z udziałem głównego bohatera tej książki. Poza tym jako nastolatek oglądałem nałogowo "Strażnika Teksasu".
W "Autobiografii" poznajemy jednak Chucka Norrisa z wielu innych, różnych sfer aktywności którymi się zajmował lub zajmuje. I niektóre rzeczy były dla mnie nowością. Szczególnie ciekawie opisane są początki jego kariery sportowej, czyli trenowanie wielu stylów walki i prowadzenie szkół karate.
Wiele można się też dowiedzieć o ciężkim dzieciństwie Chucka i jego braci.
Ale najbardziej zainteresowały mnie szczegóły powstawania filmów i kultowego serialu, jakim jest "The Texas Ranger".
Autor i główny bohater tej książki, używa prostego stylu narracji, można by nawet powiedzieć że zbyt prostego. Ale widać, wszystko o czym pisze jest szczere i niezmodyfikowane na potrzeby rynku wydawniczego. Chuck pisze tak jak faktycznie było w jego życiu i to czuć.
Nie zgadzałem się i nie zgadzam nadal na żartowanie z pana Norrisa, bo jest on człowiekiem szczerym, prostodusznym, dbającym o własną rodzinę i robiącym naprawdę dużo dobrego dla innych. Nie wiem dlaczego stał się obiektem dowcipów internetowych, ale potrafił i z tego wyjść i zaczął żartować sam z siebie, do czego potrzebna jest odwaga.
Jedyne co trochę mnie raziło, to zbyt częste odwoływanie się do religii i własnej wiary. Oczywiście szanuję Chucka i jego poglądy religijne, jednak trochę męczyło czytanie że każdą chwilę swojego życia zawdzięcza Bogu. Choć jeśli to naprawdę daje mu siłę i wolę życia to akceptuję to.

Dawno dawno temu kiedy kawały z półobrotu debiutowały wzięłam do ręki tę książkę. Już wówczas wiedziałam że Chuck Norris to nie tylko aktor. Książka o pasji i samozaparciu o walce nie tylko z samym sobą. Polecam tym którzy szukają autorytetów w świecie gwiazd

Bardzo miła "autobiografia" szczerze powiedziawszy czytając ją byłem miło zaskoczony bo nie znałem osiągnięć Chucka w karate. Ta książka pokazuje jaki naprawdę był. Polecam zwłaszcza tym którzy znają Chucka z żartów lub w ogóle nie mają o nim pojęcia.

• Biblioteczka A2
  • Posiadam: Książka