Trzeci głos

Okładka książki Trzeci głos Cilla Börjlind, Rolf Börjlind
Okładka książki Trzeci głos
Cilla BörjlindRolf Börjlind Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Tom Stilton i Olivia Rönning (tom 2) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Tom Stilton i Olivia Rönning (tom 2)
Czarna seria
Den tredje rösten
Czarna Owca
2014-05-07
2014-05-07
Inga Sawicka
literatura szwedzka

Okładka książki Zamrożone złoto Cilla Börjlind, Rolf Börjlind
Zamrożone złoto Cilla Börjlind, Rol...
Okładka książki Gangrena Cilla Börjlind, Rolf Börjlind
Gangrena Cilla Börjlind, Rol...
Okładka książki Śpijcie, kotki Cilla Börjlind, Rolf Börjlind
Śpijcie, kotki Cilla Börjlind, Rol...

Różne wątki które ostatecznie łączą się w całość jak dla mnie na plus. Fabuła dzięki temu jest bardziej rozbudowana i potęguje to jeszcze większą ciekawość. Zakończenie także mi się podobało. Postacie zupełnie różne, z różnych światów ale tworzą fajny duet

Drugi tom według mnie lepszy od pierwszego. Bardziej złożona fabuła, ciekawi bohaterowie i dobrze się to czyta. Rozwiązanie - trochę przewidywalne - mimo wszystko sięgnę po kolejny tom.

Sięgnąłem po tę powieść, bo czytałem pierwszą część i była całkiem ciekawa. W tej książce jednak mnogość wątków i lokacji, działa na niekorzyść. Gaśnie w pewnym momencie napięcie i dzieje się to niestety pod koniec. Zachowanie Oliwii mimo rozległych opisów nie jest oczywiste, to samo dotyczy Toma. Męczące są też momenty, w których "doświadczeni" śledczy wchodzą beztrosko w pułapki...

Drugi tom cyklu o Olivii i Tomie czytało mi się równie dobrze jak pierwszy mimo tych 500 stron. W sumie była to dla mnie nowość, bo drugiego sezonu serialu na podstawie książki już nie miałam okazji zobaczyć. Dwójka głównych bohaterów tworzy nietypowy duet śledczych i lubię czytać o sprawach, które prowadzą, głównie nieoficjalnie.

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 8/10 (Wojtek Masiak)

Lubię te skandynawskie klimaty. Czasami jest spoojnie a czasami akcja książki przyśpiesza.
Dla mnie to nie typowy kryminał. Ale kryminał z pokazaniem jak naprawdę wtedy (ok 2018) wyglądała Szwecja
Jak ludzie myśleli i żyli
Polecam
PS Jak możecie zacznijcie od 1 tomu. Będzie łatwiej wszystko zrozumieć

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 8/10 (Wojtek Masiak)

Jak ludzie myśleli i żyli
Polecam
PS Jak możecie zacznijcie od 1 tomu. Będzie łatwiej wszystko zrozumieć

Trochę mnie zmęczyła ta część. Zaczęło się interesująco, ale była za długa i kręcili się wszyscy w kółko.

Byłam ciekawa jak Olivia zareaguje na tajemnicę swojego pochodzenia.
Po zakończeniu pierwszej części bohaterowie musieli uporządkować swoje życie, dojść do tego czego naprawdę pragną i potrzebują. Sporo siły potrzeba by odrodzić się na nowo.
W tym tomie, oprócz Olivii i Toma, poznajemy historię Abbasa. Ciekawą, intrygującą i prowadzącą do zemsty. Choć nie do takiej jak się spodziewałam.

Byłam ciekawa jak Olivia zareaguje na tajemnicę swojego pochodzenia.

Moje ostatnie odkrycie - świetna skandynawska seria. Połączone wątki kryminalne oraz obyczajowe. Genialni główni bohaterowie oraz ich przemiana w poszczególnych tomach.
Wciągnęłam się i czekam teraz na kolejne tomy ;)
Bardzo polecam!

Wciągnęłam się i czekam teraz na kolejne tomy ;)
Bardzo polecam!

"Trzeci głos" to kontynuacja serii kryminalnej z Tomem Stiltonem i Olivią Rönning, autorstwa Cilli i Rolfa Börjlindów. Warto zachować kolejność ze względu na kontynuację losów głównych bohaterów, mimo że sprawy kryminalne nie łączą się.

Olivia musi pogodzić się z wiedzą na temat własnego pochodzenia i zastanowić się nad swoją przyszłością. Tom wyszedł z bezdomności i zamierza rozprawić się z tym, który najbardziej się do jego upadku przyczynił — obecnym szefem Biura Kryminalnego, lecz najpierw na prośbę Abbasa, jedzie z nim do Marsylii, by poznać szczegóły brutalnego morderstwa jego znajomej z cyrku.

Ta historia wciągnęła mnie w swoje lepkie macki i nie zdołałam się uwolnić, nie poznawszy jej zakończenia. Samobójstwo, które okazuje się morderstwem, przemyt narkotyków, poważne zaniedbania w domach opieki i poćwiartowane zwłoki pięknej cyrkówki. Od początku pojawia się mnóstwo interesujących wątków, które w miarę upływu czasu okazują się mieć ze sobą wiele punktów stycznych. Uwielbiam tę złożoność, to najdrobniejsze w każdym szczególe dopracowanie. Wszystkich bohaterów zdążyłam już całkiem nieźle poznać i polubić, więc powrót do nich sprawił mi niebywałą radość.

"Trzeci głos" to trzymający w napięciu kryminał o wielopłaszczyznowej fabule, który zapewni Ci kawał świetnej rozrywki na długie godziny.

Bardzo dobra, o wiele lepsza niż pierwsza część.

Bardzo dobra, o wiele lepsza niż pierwsza część.

• Kryminał

Rolf Börjlind Trzeci głos Zobacz więcej