Szeregowiec

Okładka książki Szeregowiec Adrian K. Antosik
Okładka książki Szeregowiec
Adrian K. Antosik Wydawnictwo: E-bookowo Cykl: Dawid Kruk (tom 1) fantasy, science fiction
Dawid Kruk (tom 1)
E-bookowo
2013-01-01
2013-01-01
fantastyka

27% i trzy drzemki zaliczone.
Powieść SF, dla wczesnej młodzieży.

27% i trzy drzemki zaliczone.
Powieść SF, dla wczesnej młodzieży.

Wow, szczerze mówiąc, biorąc tą książkę do ręki nie spodziewałem się,że tak bardzo spodoba mi się fabuła. Początkowo wystraszyłem się nieco, gdyż styl pisarski autora przypominał na początku laureata konkursu licealnego na najlepsze opowiadanie. Widać to głównie po niezbyt szczegółowych opisach otoczenia. Wiąże się to pewnie z młodym wiekiem autora. Natomiast dialogi, postaci i fabuła są rewelacyjne. Książka nie jest długa, ale tego nie czuć, gdyż fabuła jest wystarczająco "sycąca." Koniecznie muszę zabrać się za "Starszego Szeregowca." :)

A co tam dam maksa bo trzeba wspierać niszowych autorów!
Książka ciekawa, zarówno z punktu widzenia fabuły jak i Samego sposobu opisu wydarzeń.
Dość ciekawa jest postać Dawida Kruka, który pomimo tego, iż znalazł się w świecie ogromnych możliwości w dużej mierze bagatelizuje go i postępuje zgodnie z swoim spojrzeniem na świat.
Nie będę za dużo się rozpisywał, bo książka jest krótka, a wspierając autora nie można opowiedzieć wszystkiego o książce na LC.

A co tam dam maksa bo trzeba wspierać niszowych autorów!
Nie będę za dużo się rozpisywał, bo książka...

Przeszłość, która ratuje przyszłość...
Dzięki postępowi technologicznemu ludzkość zyskała nieśmiertelność. Niestety cena za to była bardzo wysoka. Teraz w Drodze Mlecznej mieszka tylko garstka Odwiecznych, nieśmiertelnych ludzi. Władczyni Księżyca, Hera postanawia odbudować populacje dzięki podróżom w czasie. Tak oto w przyszłość trafia Dawid, "tragicznie zmarły" młody chłopak, na którego barkach spocznie początkowy los gatunku ludzkiego.

Szeregowiec jest miłą odskocznią od całej puli serwowanych nam książek sci-fi, w której bazą fabularną jest konflikt Ziemia-Obcy. Nie znajdziemy tutaj strzelanin czy profesjonalnego rynsztunku wojskowego. Mamy za to najbardziej marudnego na świecie bohatera, który zamiast poczuwać się do obowiązku najchętniej położył by się spać. To on jest głównym narratorem i nie szczędzi czytelnikowi swojego zdania na temat otaczającego go świata.

Niestety poziom korekty wydawnictwa poległ na całej linii i jak na taką cienką książeczkę znalazłam sporo błędów. WSTYD E-BOOKOWO!

Plusem jest natomiast sama okładka. Naprawdę przyciąga wzrok i zachęca kiedy już książka stoi na półce.

Ogólnie rzecz ujmując mogę tą książeczkę polecić. Jest napisana ze studenckim olewatorstwem do niektórych tematów i jeżeli nie będziemy zbytnio wnikać w świat - tylko przyjmiemy, że tak jest i już - będzie naprawdę przyjemną lekturą.
Niedługo zabieram się za Starszego Szeregowego a wam na zakończenie życzę miło spędzonego czasu przy Szeregowcu :)

Przeszłość, która ratuje przyszłość...

Chaos .. potężne uproszczenia, kupa błędów logicznych i narracyjnych - bardzo ciężko się to czyta.

Nie jestem w stanie pojąć, jak można tej ksiażce dać pozytywną opinię. Tak grafomańskiego stylu, na poziomie ucznia podstawówki, takich błędów logicznych nie da sie wybaczyć!

• Moi mali książęta :)
  • Biblioteczka domowa III