Futbol i statystyki

futbol
sport
Iwona Michałowska-Gabrych
futbol

Dużo ciekawostek, otwiera oczy na wiele kwestii związanych z piłką nożną. Dużo liczb, wykresów, statystyk - nie koniecznie zawsze dobrze wyjaśnionych.

Książka dla maniaków. Oglądasz minimum 3 mecze w tygodniu? To książka dla ciebie i twoich znajomych (też maniaków). Pisana w niektórych momentach zbyt matematycznym językiem, ale czy mogło być inaczej?

Wymaga pewnego przygotowania z dziedziny statystyki lub chęci zgłębienia tej dziedziny. Nie warto też czytać w pośpiechu. Jeśli mamy podstawy wiedzy i czas na własną analizę treści - kapitalna lektura.

Książka o intrygującym tytule wydana przez Wydawnictwo Bukowy Las, a napisana przez Chrisa Andersona i Davida Sally’ego przedstawia garść ciekawostek związanych ze statystyką w piłce nożnej i wszystkim, co można dzięki temu z tej gry wyciągnąć. Informacje są ciekawe, jednak nie jest to aż taka rewolucja, jak zapowiada tytuł. Nie było tak, że wszystko co dotychczas...

Niektóre rozdziały bardzo ciekawe podczas gdy inne nie porwały. Dobre fragmenty o rozwoju statystyki w piłce, przypadkowości futbolu. Można przeczytać, bo takich książek wiele nie ma, ale tylko dla koneserów.

Bardzo nierówna książka. W jednym rozdziale autorzy znakomicie analizują wpływ posiadania piłki na wyniki oraz interesująco przedstawiają swoje spojrzenie na czynniki wpływające na jakość podań zawodników albo wchodzą w ciekawą polemikę z XX-wiecznym statystykiem Reepem, by w kolejnym przeliczać umiejętności piłkarzy na procenty (!). Ogólnie rzecz biorąc jednak bardzo...

Dobra książka zarówno dla fanów futbolu, jak i dla fanów statystyk. Nawet bardziej chyba dla umysłów analitycznych, niż tych drugich, bo kibica-tradycjonalistę mogą zawarte tu treści czasem przerażać, bądź też powodować uśmiech niedowierzania. Dla mnie jako kibica i fana futbolu w tradycyjnej oprawie, książka była momentami trudna, a próba wyliczenia na ile wynik meczu...

• Sport
  • Futbol
  • Sportowe
  • Piłka nożna
  • Przeczytane Sportowe

Dodaj cytat z książki Futbol i statystyki