Ciernista róża

Ewa Spirydowicz

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Podaję wam Link

42 Link do recenzji

W tej książce jest wszystko co być powinno w dobrej powieści. Prawdziwe uczucia...krwiste postacie...kryminalna intryga. Tajemnica z przeszłości i troski dnia codziennego mieszkańców wyspy sprawiają, że lektura to przyjemność. Polecam!

W moim odczuciu najsłabsza książka Charlotte Link. Zero napięcia, akcji. Podobnie jak w przypadku ,,Domu sióstr'', mało się dzieje. Wieje nudą.
Ale na pocieszenie napiszę, że pozostałe tytuły autorki są godne polecenia. Moje podium to: ,,Przerwane milczenie'', ,,Lisia dolina'' i ,,Ostatni ślad''.

Ciekawa historia, akcja dzieje się w dwóch okresach czasowych - współcześnie i w czasie wojny. Bohaterkami są m.in dwie kobiety,, które los zetknal w czasie II wojny światowej. Jedna z nich to dziewczynka opuszczona przez rodzinę a druga to żona nazisty. Współcześnie nadal mieszkają razem. Łączy je tajemnica tkwiąca w przeszłości. Trzecia bohaterką jest znerwicowana...

Na pewno nie jest to typowy kryminał, w zasadzie wcale nim nie jest. To genialna powieść! O czasach okupacji, niezrozumiałych, trudnych relacjach, które wpłynęły na dalsze losy bohaterów. Można ją czytać bez końca! Według mnie wcale nie jest nasączona przesadnymi opisami przyrody, wszystko jest wręcz w punkt. Chętnie sięgam po kolejne tomy Charlotte Link.

Fascynująca, ciekawa, trudno oderwać się od tej książki. A potem zostaje żal, że już się skończyła. Godna polecenia.

Dobrze się czyta ,wciąga ,ale zakończenia nie są mocną stroną .Jak gdyby autorka chciała szybko skończyć,a nie miała pomysłu .

Tym razem zostałam całkowicie zaskoczona przez Charlotte Link! Spodziewałam się dobrego kryminału w jej wydaniu, a dostałam coś w rodzaju powieści obyczajowej, taki powrót do wspomnień. Zdecydowanie brakowało mi akcji, tajemnicy, intrygi...tego czegoś, co do tej pory sprawiało, że wracałam do książek tej autorki :)

Zderzenie dwóch światów - nieśmiałej, nękanej bezustannymi atakami paniki Niemki i starszej, silnej i niezależnej mieszkanki Guernsey, należącej do Korony Brytyjskiej jednej z położonych przy francuskim wybrzeżu Kanału La Manche Wysp Normandzkich.

Wbrew opisom sugerującym, że mamy do czynienia z thrillerem czy z kryminałem, dzieło Charlotte Link ma niewiele wspólnego z...

Powieść obyczajowa, która pod koniec zamienia się kryminał, jakiś taki naciągany trochę. Przegadana, do cna przenicowane emocje bohaterów, co w przypadku audiobooka nużyło, bo tego ględzenia nie można było szybko przewinąć, aby nie pogubić się w treści. Ale w gruncie rzeczy przyzwoita popularna powieść kobieca z doczepionym kryminałem na końcu i na siłę. Jak to w...

Ta książka była moim pierwszym (i na pewno nie ostatnim) spotkaniem z Charlotte Link. Podobało mi się. Dobrze się czytało i dość fajnie były wplecione w całą akcję wątki dziejące się podczas wojny. Przyznam, że w niektórym momentach nie spodziewałam się tego co wtedy nastąpiło.. Polecam!

Dyskusje

3 070