Sad Cypress

Okładka książki Sad Cypress Agatha Christie
Okładka książki Sad Cypress
Agatha Christie Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Herkules Poirot (tom 22) kryminał, sensacja, thriller
Herkules Poirot (tom 22)
Sad Cypress
HarperCollins
2008-08-18
2008-08-18
9780007120710

Kolejna cudna i rewelacyjna książka z małym Belgiem w roli głównej. Pierwszy raz nawet udało mi się zgadnąć kto jest prawdziwym mordercą :). Wciągająca historia i niezastąpiony Poirot, czego chcieć więcej ?

Dobra intryga, tym razem się nie domyśliłam :D

Dobra intryga, tym razem się nie domyśliłam :D

💍 Dwa morderstwa, twarde dowody, jasne motywy i jedna podejrzana. Tym razem Hercules Poirot musi dowieść niewinności. Czy mu się uda?

💍 Zaczynam lubić prowincjonalną Anglię XX wieku. To dzięki Christie, która poprzez swoich bohaterów doskonale opisuje klimat. Uważam, że Autorka ma talent szczególny do przedstawiania starszych pań. 🤭 Samego Poirota jest stosunkowo mało, w prowadzeniu śledztwa też nie zauważyłam żadnych nowości ale! Tam, gdzie wkracza miłość, zazdrość i damsko-męski trójkąt nie może być nudno i monotonnie. 😁 Christie w tym tytule również zaskakuje. Daje Czytelnikom znak, że nie boi się trudnych tematów, tutaj eutanazji. Jestem ciekawa, jak w 1940 roku odebrano ten wątek. 🤔

💍 W przypadku tej recenzji powtórzę słowa, które napisałam przy poprzedniej. Książka idealna na pierwsze spotkanie z Autorką. Polecam! 😊

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pozycja mało znana, a szkoda, bo genialna! Polecam:)

To była zdecydowanie najgorsza część z serii z Herkulesem Poirotem. Fabuła była nieciekawa, plot twistów praktycznie nie było i bohaterowie też byli tacy nijacy. Do tego przewidziałam w pewnym momencie osobę, która za tym wszystkim stała.

Mam nadzieję, że tylko ta część była takim nieporozumieniem.

Mam nadzieję, że tylko ta część była takim nieporozumieniem.

Kolejna zagadka, którą musi rozwiązać niezastąpiony Herkules Poirot, niesamowity angielski klimat i zaskakujące zakończenie. Czegóż chcieć więcej?
Jest takie coś w powieściach Agathy, że chce się je czytać. A czyta się je lekko i z przyjemnością. Bardzo dobra książka w świetnym stylu.

Bardzo przyjemna książka, wciąga mocno :)

Bardzo przyjemna książka, wciąga mocno :)

Ogólnie książka przyjemna, jednak jeśli mam być szczera to czytałam lepsze w wykonaniu Agathy Christie. Morderca był łatwy do odgadnięcia, jednak smaczki wytłumaczone na koniec historii ją ratowały. Przyjemnie i szybko się czytało.

Moje pierwsze zetknięcie z Agathą Christie. Żałuję, że nie sięgnęłam po jej kryminały wcześniej! Świetnie się bawiłam przy tej książce. Zakończenie było nieprzewidywalne (co sobie cenię),a atmosfera powieści cudowna. No i ta okładka... Bajka!

Książka zaczyna się od migawki z sali sądowej , gdzie toczy się proces przeciwko młodej kobiecie oskarżonej o zamordowanie dziewczyny , w której zakochał się jej narzeczony.
Potem cofamy się w czasie żeby dowiedzieć się jak do tego doszło i to dochodzenie trwa dość długo. Herkules Poirot pojawia się dopiero w 1/3 opowieści.
Mamy tu elegancką rezydencję , krewnych żerujących na bogatej ciotce, problem eutanazji , plotki krążące po miasteczku i miłości od pierwszego wejrzenia.
Ja jednak najbardziej zapamietałam krzew róży , który pojawia się w tej książce- to Zefiryna Droughin. Znalazłam ją kiedyś w katalogu roślin , z opisem , że występuje u Agathy Christie , a że czytałam wszystkie dostępne książki tej autorki - kupiłam ją . To róża o jaskarawo różowych kwiatach - gdyby nie sympatia do autorki , na pewno takiej "żarówiastej" bym nie wybrała , a tak rozrosła się i pięknie kwitnie. Z racji posiadaniej róży - pamietałam tę historię , ale wydawalo mi się , że to opowiadanie , a nie powieść. Może dlatego momentami całość mi się dłużyła [ chociaż książki A. Ch. nie są długie - moje wydanie kieszonkowe z r. 1992 ma 235 stron i kosztowało 24 tysięce zł]. Trzeba jednak obiektywnie przyznać , że ten kryminał jest dobrze skonstruowany i ma zaskakujace zakończenie.
Polecam nie tylko fanom róż.

Mamy tu elegancką rezydencję , krewnych żerujących...

• Agatha Christie
  • Kryminały